Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Letní Fórum digitální fotografie 2003

24. dubna 2003, 00.00 | 3.6.2003 proběhne v pražském Kongresovém centru další Fórum digitální fotografie. Akce, které se v minulém roce zúčastnilo 500 posluchačů nabídne jak řadu přednášek, tak nově i praktický workshop. Mimo jiné si budou moci účastníci vyzkoušet většinu digitálních fotoaparátů prodávaných na tuzemském trhu.

 

 

 

Američané a Středoevropané: více podobností či rozdílů?

23. dubna 2003, 00.00 | Dobře koncipovaná výstava. Takto jednoduše bych charakterizovala výstavu The View from Here, Pohledy ze střední Evropy a amerického Středozápadu, ve staroměstském domě U Kamenného zvonu. Ačkoli představuje 84 fotografických prací od 22 autorů, je její rozsah úměrný divákově schopnosti vstřebat vjemy, takže výsledkem je kvalitní zážitek, a nikoli únava a zahlcenost informacemi.

 

 

 

Leica D-Lux retro jak se patří

18. dubna 2003, 00.00 | Patří mezi vaše oblíbené mazlíčky nějaká ta pěkná stařičká Leica a říkáte si, že je škoda že se nic takového nevyrábí v digitálu? V takovém případě pro vás máme potěšující zprávu, Leica se retru v digitální podobě nebrání!

 

 

 

Interkamera 2003 - lesk a bída fotografie u nás

17. dubna 2003, 00.00 | Rok se s rokem sešel a opět zde máme čas největší české fotografické výstavy, Interkamery. Co od ní může očekávat návštěvník? Jaké produkty na ní uvidíte a jaké ne? Proč ani "velka" Interkamera není tak velká jak bychom všichni chtěli?

 

 

 

V zajetí řetězu v tichém domě

16. dubna 2003, 00.00 | Zdi, nároží, zábradlí, schody, lavičky, skleněné střepy a tabulky, staré sklenice, stíny, vejce, klíč a hrubý řetěz. Za pomoci těchto a dalších podobně obyčejných věcí, kolem nichž denně přecházíme bez povšimnutí, tvoří Karel Fink svůj tichý, poetický svět. Panuje v něm zvláštní kouzlo: v hledáčku Finkova fotoaparátu se bezezbytku mění v půvabné objekty s dokonalými liniemi a tvary, tajemnými odrazy i rafinovanou hrou světla a stínu.

 

 

 

Minolta DiMAGE Scan Elite 5400

9. dubna 2003, 00.00 | Minolta představila nový filmový skener s rozlišením 5400dpi, 16bitovou barevnou hloubkou a duálním datovým rozhraním.

 

 

 

Ministři v trávě

7. dubna 2003, 00.00 | Jiří Heller je ctitelům fotografického umění známý především jako tvůrce celé řady barevných přírodních snímků, krajin s působivou atmosférou i nápaditých detailů, kde preferuje zejména traviny. Jeho nová výstava v klubu Koníček restaurantu Černý kůň v Lucerně však obsahuje výhradně černobílé fotografie, které s přírodou souvisejí jen velmi okrajově. Název „Nulté zasedání české vlády“ napoví …

 

 

 

Čtyři ženy vypovídají o kráse i perverzi barev

4. dubna 2003, 00.00 | Barvy, barvy, všude barvy. Představte si modrozelenou domovní fasádu, růžová vrata garáže, fialový bazének pro želvy, a dokonce puntíkaté kameny či rozložitý kaktus, hýřící jasně žlutou a červenou barvou. Až na výjimky jsou tyto objekty v Mexiku, kde se také ocitly v hledáčku čtyř umělkyň, jež spojuje jediné: odvážná a přesná práce s barevnou fotografií. Vidět je můžete na výstavě Barevné povrchy v nových prostorách Pražského domu fotografie.

 

 

 

Epson Rio PhotoPC Player – i bez PC to jde?

3. dubna 2003, 00.00 | Společnost Epson je dalším experimentátorem, který se pokusil navrhnout alternativu osobního počítače pro práci s digitální fotografií. Rio Player P-1000 je chytrým displejem, který podporuje řadu různých periférií a dle Epsonu může zcela nahradit PC.

 

 

 

PR: Interkamera, Mekka všech fotografů

2. dubna 2003, 00.00 | Interkamera 2003 se tradičně koná na Výstavišti Praha 7 v Holešovicích 15.-18.4.2003 (úterý - pátek). Letos se můžeme těšit na více než 70 vystavovatelů a bohatý doprovodný program.

 

 

 

Strana výpisu

... 365 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: