Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Fotograf Thomas Ungar – pozoruhodný objev virtuální galerie

28. května 2003, 00.00 | Předčasná smrt vždy obestře osobu zesnulého aureolou tajemství, soucitu, vztahovačného strachu z neodvolatelnosti osudu. Postihne-li předčasná smrt umělce, vtírá se ještě otázka, na kterou neexistuje odpověď: co všechno už nestihnul vytvořit? Thomas Ungar, rodák z Prahy, jehož život se uzavřel v jednapadesáti letech, byl renesančním člověkem. Vedl laboratoř výpočetní techniky na univerzitě v Tel Avivu, ve volném čase se věnoval teoretické matematice, překladům Shakespeara, psaní poezie, studiu řečtiny, malování a hudbě. A - fotografování.

 

 

 

Uříznuté hlavy v parafínu

27. května 2003, 00.00 | Devět hlav bez těl, levitujících ve vodě. Devět hlav, zalitých v parafínu. Devět parafínových kvádříků, v nichž možná také jsou (nebo byly) zakonzervovány hlavy … Řeč není o filmovém thrilleru či sbírce sadistického vraha, nýbrž o výstavě koncepčního triptychu Ondřeje Přibyla v galerii Velryba.

 

 

 

Čekají nás revoluční digitální zrcadlovky?

26. května 2003, 00.00 | Klasické digitální SLR zrcadlovky jsou stále pro většinu uživatelů nedostupné a elektronické "SLR-like" fotoaparáty zase nenabízejí adekvátně kvalitní obraz v hledáčku. Vše by měla změnit nová technologie elektronických hledáčků, jejichž produkce by měla začít již toto léto!

 

 

 

Prodej digitálních fotoaparátů stále prudce roste

22. května 2003, 00.00 | Nejen v celosvětovém měřítku, ale i u nás stále prudce roste počet prodaných digitálních fotoaparátů. Jaké trendy se dají předpokládat v blízké budoucnosti a co může ovlivnit nabídku a poptávku digitálních fotoaparátů u nás?

 

 

 

Uhranut Picassem

20. května 2003, 00.00 | Nekonvenční osobnost Pabla Picassa byla jistě fascinujícím objektem: pro obdivovatele svého díla, pro jiné příslušníky uměleckého světa, pro ženy, pro hltače zpráv ze života slavných … Jeho charismatu podlehl i francouzský fotograf André Villers, který vystavuje vlastní výběr černobílých portrétů svého slavného přítele i dalších klíčových postav francouzského uměleckého světa druhé poloviny minulého století v Obecním domě.

 

 

 

HP a Kodak ukončili projekt Phogenix

19. května 2003, 00.00 | Společný vývoj nové technologie pro maloobchodní zpracování digitálních fotografií společností HP a Kodak byl nečekaně ukončen těsně před dokončením. Po několika letém vývoji se obě společnosti dohodli na ukončení projektu Phogenix v době kdy se měl dostat poprvé na trh.

 

 

 

Když si fotografové začnou pohrávat s divákem

14. května 2003, 00.00 | Cyklem černobílých záběrů pražské architektury “Ignác” chtěli autoři Lukáš Jasanský a Martin Polák vytvořit iluzi atmosféry počátků fotografování. Výsledek však dopadl poněkud rozpačitě, neboť nápad je postaven pouze na úmyslných prohřešcích proti fotografickým zásadám ...

 

 

 

Fascinující nahlédnutí do přírodního mikrosvěta

12. května 2003, 00.00 | Když jsem vybírala snímky k tomuto článku, měla jsem skutečně problém, pro které se rozhodnout. Fotografie Roberta Halamíčka, tato esence jednoduchosti, jsou často variacemi na stejné téma. Každá z nich se však úhlem pohledu, zdůrazněním jiného detailu, zkrátka zdánlivě drobným rozdílem odlišuje od ostatních. Každá je originálním pohledem do bohatého přírodního mikrosvěta. Jsou jako dobře vybroušené přívěsky, tvořící dokonalý šperk.

 

 

 

Nové sublimační tiskárny Canon CP-200/300

9. května 2003, 00.00 | Společnost Canon představila novou přenosnou sublimační tiskárnu určenou zejména pro přímý tisk digitálních fotografií v terénu. Jaké vylepšení přinášejí tyto dvě novinky a jak se od sebe liší?

 

 

 

Canon IXUS II - reloaded?

6. května 2003, 00.00 | Canon představil již pátou generaci miniaturního digitálního fotoaparátu IXUS. Proč tedy nese označení římská dvě? Co nabízí nový trpaslík?

 

 

 

Strana výpisu

... 362 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: