Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Přijde smrt a bude mít tvé oči

3. července 2003, 00.00 | „Vůbec fotografii nerozumím – v technickém smyslu,“ řekl kdysi Mario Giacomelli (1925–2000). Tento nedostatek však nijak fatálně neprožíval. Ve své tvorbě totiž ponejvíce využíval intuici, empatii a cit pro syrovou krásu, která je kultivována právě sensitivním přístupem jejího objevitele. Kolekci snímků ze samého závěru lidského života považoval za nejdůležitější věc, kterou na poli fotografie vytvořil. Miloval však rovněž přírodu a prostý venkovský život, takže pořídil i neobyčejné záběry krajiny, portréty, scény zaniklého světa tradic.

 

 

 

Leica Digital modul R - digitální stěna pro zrcadlovku

30. června 2003, 00.00 | Mnoho fotografů vlastnících klasickou 35mm zrcadlovku s příslušenstvím touží po možnosti zakoupení digitální stěny, která by z jejich miláčka udělala digitální zrcadlovku. Zdá se, že již příští rok by se některým z nich mohl tento sen splnit!

 

 

 

Toshiba představila dva nové ultrazoomy

27. června 2003, 00.00 | Toshiba minulý týden představila dva nové digitální fotoaparáty s rozlišením 2 a 3 mil. bodů vybavené objektivem Canon s 10x optickým zoomem. Co zatím o těchto fotoaparátech víme?

 

 

 

Olympus E-1 odhaluje svou tvář

26. června 2003, 00.00 | Olympus konečně uvolnil oficiální a kompletní technickou specifikaci své první digitální zrcadlovky s výměnnými objektivy. 4/3 koncept, 5MPix rozlišení, citlivost až 3200ISO, redukce šumu - to je jen velmi krátký výběr z toho, co E-1čka nabídne snad již v září.

 

 

 

Mezi realitou a mystifikací

24. června 2003, 00.00 | Kdo nahlédl do knih Franze Kafky, zná typickou atmosféru jeho příběhů: jsou bizarní, hořce ironické až kruté, vycházejí z nepochopitelnosti, nepochopení a tajemství. Lidé, lapeni v labyrintu osudu, bloudí a nakonec bezútěšně hynou. Franzem Kafkou se Věra Koubová jako překladatelka zabývala velmi často. Možná právě proto podobným vnímáním světa nasákly i její fotografické práce. Výběr z nich, který můžete vidět v klubu Koníček v Lucerně, se zdá být koncipován tak, aby měl divák onen - těžko definovatelný - „kafkovský“ pocit …

 

 

 

Originální výprava za tajemstvím přírodního makrosvěta

20. června 2003, 00.00 | Galeristka Elen Michajlovová měla při výběru fotografií pro novou výstavu ve své galerii Pasáž ve Vodičkově ulici i tentokrát šťastnou ruku. Ke spolupráci přizvala mladou autorskou dvojici Sandra Tůmová – Jan Frolík, kteří zde prezentují něco přes dvě desítky barevných přírodních makrofotografií. Vizuálně přitažlivé abstraktní obrazy znázorňují přírodu jako mystérium věčné proměny a harmonie.

 

 

 

Eurotel MMS Pohled - digitální fotografie z cest jinak

17. června 2003, 00.00 | Pokud se chystáte na služební cestu či dovolenou a chcete se o své zážitky bezprostředně podělit, tak díky digitální fotografii a MMS tak můžete učinit levně, rychle a poměrně elegantně.

 

 

 

Kam se hrabe Hollywood

16. června 2003, 00.00 | Roční produkce: 800 nových filmů. Denní návštěvnost kin: 12 milionů diváků. Průběh filmového představení připomíná spíš fotbalový zápas – lidé pískají, tleskají, někdy na plátno házejí shnilá vejce. Popularita hvězd je blízká zbožštění. Tak vypadá realita indického filmového průmyslu, kterou na působivých barevných snímcích zaznamenal izraelský fotograf Jonathan Torgovnik.

 

 

 

Sony miniaturizuje a miniaturizuje …

13. června 2003, 00.00 | Nedávno jsme psali o miniaturním fotoaparátu U30, který patří mezi nejmenší digitální fotoaparáty na trhu. Nyní však Sony s modelem QUALIA 016 posunulo hranici miniaturizace do nové dimenze. Jaký je fotoaparát s hmotností 50gramů?

 

 

 

Letní Samsung Digimax 360 a 420 přichází

11. června 2003, 00.00 | Společnost Samsung představila mírně odlehčené bratříčky digitálních fotoaparátů Digimax V3 a V4. Jak vypadá takový cenově lákavý digitální fotoaparát od Samsungu?

 

 

 

Strana výpisu

... 362 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: