Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Prodej digitálních fotoaparátů stále prudce roste

22. května 2003, 00.00 | Nejen v celosvětovém měřítku, ale i u nás stále prudce roste počet prodaných digitálních fotoaparátů. Jaké trendy se dají předpokládat v blízké budoucnosti a co může ovlivnit nabídku a poptávku digitálních fotoaparátů u nás?

 

 

 

Uhranut Picassem

20. května 2003, 00.00 | Nekonvenční osobnost Pabla Picassa byla jistě fascinujícím objektem: pro obdivovatele svého díla, pro jiné příslušníky uměleckého světa, pro ženy, pro hltače zpráv ze života slavných … Jeho charismatu podlehl i francouzský fotograf André Villers, který vystavuje vlastní výběr černobílých portrétů svého slavného přítele i dalších klíčových postav francouzského uměleckého světa druhé poloviny minulého století v Obecním domě.

 

 

 

HP a Kodak ukončili projekt Phogenix

19. května 2003, 00.00 | Společný vývoj nové technologie pro maloobchodní zpracování digitálních fotografií společností HP a Kodak byl nečekaně ukončen těsně před dokončením. Po několika letém vývoji se obě společnosti dohodli na ukončení projektu Phogenix v době kdy se měl dostat poprvé na trh.

 

 

 

Když si fotografové začnou pohrávat s divákem

14. května 2003, 00.00 | Cyklem černobílých záběrů pražské architektury “Ignác” chtěli autoři Lukáš Jasanský a Martin Polák vytvořit iluzi atmosféry počátků fotografování. Výsledek však dopadl poněkud rozpačitě, neboť nápad je postaven pouze na úmyslných prohřešcích proti fotografickým zásadám ...

 

 

 

Fascinující nahlédnutí do přírodního mikrosvěta

12. května 2003, 00.00 | Když jsem vybírala snímky k tomuto článku, měla jsem skutečně problém, pro které se rozhodnout. Fotografie Roberta Halamíčka, tato esence jednoduchosti, jsou často variacemi na stejné téma. Každá z nich se však úhlem pohledu, zdůrazněním jiného detailu, zkrátka zdánlivě drobným rozdílem odlišuje od ostatních. Každá je originálním pohledem do bohatého přírodního mikrosvěta. Jsou jako dobře vybroušené přívěsky, tvořící dokonalý šperk.

 

 

 

Nové sublimační tiskárny Canon CP-200/300

9. května 2003, 00.00 | Společnost Canon představila novou přenosnou sublimační tiskárnu určenou zejména pro přímý tisk digitálních fotografií v terénu. Jaké vylepšení přinášejí tyto dvě novinky a jak se od sebe liší?

 

 

 

Canon IXUS II - reloaded?

6. května 2003, 00.00 | Canon představil již pátou generaci miniaturního digitálního fotoaparátu IXUS. Proč tedy nese označení římská dvě? Co nabízí nový trpaslík?

 

 

 

Fotografika - rozhovor s Petrem Nagyem

5. května 2003, 00.00 | Petera Nagy většina z nás zatím znala pouze jako zpěváka populární hudby. Nicméně již tři roky se aktivně věnuje digitální fotografii a počítačové grafice. Již brzy se dočkáme i jeho první veřejné výstavy, která proběhne v Praze. Co nám o svojí tvorbě autor prozradil?

 

 

 

Kam kráčíš, francouzská fotografie?

2. května 2003, 00.00 | Povědomost o soudobé francouzské fotografii u nás není příliš rozsáhlá. Proto lze jen uvítat, že nám Francouzský institut ve své galerii nabízí zhruba čtyřicítku fotografických prací od sedmi autorů, narozených mezi léty 1954 a 1976. Vystavená kolekce je výběrem z francouzského Národního fondu pro současné umění a nese prostý název Transfigurace.

 

 

 

Setkání se stíny dávno zmizelých

28. dubna 2003, 00.00 | „Pochován byl roku 1932 do rodinné hrobky v Rejhoticích, která se však již nezachovala … Ty fotky, dokumenty jedné uplynulé doby, které nám byly tak milé a drahé, se nám bohužel během vysídlení ztratily …“ Dvě věty z textu, který napsal Zdenek Mateiciuc k výstavě fotografií Gustava Ulricha, hovoří o tomtéž: o náhlém násilném přeryvu v naší nedávné historii, jehož výsledkem byla nevratná devastace hodnot, které dva národy, žijící na společném území, po staletí vytvářely.

 

 

 

Strana výpisu

... 364 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: