Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Elektrografie - prolínání techniky a kumštu

10. června 2003, 00.00 | Fax, xerox, počítač – to jsou pracovní nástroje výtvarníků, kteří se zabývají elektrografií. V Praze nyní probíhá – poněkud utajená - výstava artefaktů, vytvořených členy Maďarského elektrografického sdružení, která nabízí zajímavé pohledy na výtvarné využití této původně grafické techniky. Sedmnáct umělců, žen i mužů, představuje práce velmi široké výrazové škály, jež jako by měly jeden výchozí bod - neklidné a rychlé tempo současného života.

 

 

 

Řada digitálních fotoaparátů Sony U má dva přírůstky

9. června 2003, 00.00 | Pokud hledáte opravdu elegantní, miniaturní a stylový digitální fotoaparát, pak máme pro vás dobrou zprávu. Sony doplnilo svojí řadu miniaturních fotoaparátů o dva modely, z nichž jeden je určený i pro fotografování pod vodou.

 

 

 

Polární krajina jako vzrušující inspirace

6. června 2003, 00.00 | Skandinávii máme spojenou s chladným podnebím, neporušenou přírodou, typickou zvířenou. Od fotografa ze Skandinávie očekáváme, že se nechá inspirovat krásou rodné krajiny. Norský fotograf Pål Hermansen, jehož vůbec první výstava v Čechách právě probíhá v Komorní galerii Domu fotografie Josefa Sudka, toto očekávání naplňuje. Vždyť se expozice také nazývá „Polární země“. Do klasických pohlednicových snímků zasmušilých fjordů, zářících ledovců a dalších přírodních atrakcí však mají jeho práce daleko.

 

 

 

Lexmark včera uvedl řadu nových produktů

5. června 2003, 00.00 | České zastoupení společnosti Lexmark včera oficiálně uvedlo na český trh celou novou řadu inkoustových tiskáren, nová multifunkční zařízení a nový fotopapír. Navíc došlo k úpravě cenové politiky.

 

 

 

Canon PowerShot G5 - kdo pozdě chodí …

3. června 2003, 00.00 | Když Canon na photokině 2002 představil model G3, mnoho fandů této značky bylo zklamáno, protože čekali víc. Po osmi měsících tedy Canon přispěchal s modelem G5, který by měl vrátit řadu G na technologické výsluní. Podařilo se?

 

 

 

Fórum digitální fotografie již zítra

2. června 2003, 00.00 | Již zítra proběhne v Kongresovém centru Praha Fórum digitální fotografie, které bude spojením největšího českého semináře o DF, praktického workshopu a prezentace nových digitálních fotoaparátů. Co všechno čeká na návštěvníky?

 

 

 

Nikon CoolPix 5400 - zásah do černého?

29. května 2003, 00.00 | Nikon včera veřejnosti předstvail následovníka modelu CP5000, který jistě udělá velkou radost řadě náročných fotoamatérů. Nikonu se povedl opravdu precizní upgrade, který posunuje CP5400 mezi špičku na trhu.

 

 

 

Fotograf Thomas Ungar – pozoruhodný objev virtuální galerie

28. května 2003, 00.00 | Předčasná smrt vždy obestře osobu zesnulého aureolou tajemství, soucitu, vztahovačného strachu z neodvolatelnosti osudu. Postihne-li předčasná smrt umělce, vtírá se ještě otázka, na kterou neexistuje odpověď: co všechno už nestihnul vytvořit? Thomas Ungar, rodák z Prahy, jehož život se uzavřel v jednapadesáti letech, byl renesančním člověkem. Vedl laboratoř výpočetní techniky na univerzitě v Tel Avivu, ve volném čase se věnoval teoretické matematice, překladům Shakespeara, psaní poezie, studiu řečtiny, malování a hudbě. A - fotografování.

 

 

 

Uříznuté hlavy v parafínu

27. května 2003, 00.00 | Devět hlav bez těl, levitujících ve vodě. Devět hlav, zalitých v parafínu. Devět parafínových kvádříků, v nichž možná také jsou (nebo byly) zakonzervovány hlavy … Řeč není o filmovém thrilleru či sbírce sadistického vraha, nýbrž o výstavě koncepčního triptychu Ondřeje Přibyla v galerii Velryba.

 

 

 

Čekají nás revoluční digitální zrcadlovky?

26. května 2003, 00.00 | Klasické digitální SLR zrcadlovky jsou stále pro většinu uživatelů nedostupné a elektronické "SLR-like" fotoaparáty zase nenabízejí adekvátně kvalitní obraz v hledáčku. Vše by měla změnit nová technologie elektronických hledáčků, jejichž produkce by měla začít již toto léto!

 

 

 

Strana výpisu

... 363 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: