Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Krajinářské panorama ve virtuální galerii

25. července 2003, 00.00 | Silva Nortica – název, kterým by staří Římané na mapě své říše jistě označili oblast poetickou, divokou, s tajemnými obřími kameny uprostřed hlubokých lesů. Latinské slovo „silva“ totiž znamená právě les … Takovou, jak bylo naznačeno, ji viděl a na svých panoramatických snímcích zachytil fotograf Jiří Tiller. Pokud vás zajímá, kde se zmíněná krajina nachází, navštivte virtuální World Webphoto Gallery.

 

 

 

Kam směřuje vývoj snímačů?

24. července 2003, 00.00 | Letos se vyrojilo několik nových oznámení týkajících se nových či upravených technologií snímacích prvků. Jaká nás čeká nejbližší budoucnost v této oblasti? Kudy povede cestička vývoje?

 

 

 

Sexuální turistika? To není celé Thajsko

22. července 2003, 00.00 | Thajsko – už dávno ne vzdálená exotická země, dostupná jen vyvoleným. A možná právě proto, že se dnes jedná o oblíbený cíl dovolené tolika lidí, není snadné pořídit skutečně autentické záběry, snažící se dostat pod povrch lákavého turistického pozlátka. Jak se to zdařilo fotografu Martinu Klikovi, můžete posoudit při návštěvě jeho výstavy v klubu Koníček v Lucerně.

 

 

 

Minolta DiMAGE X20 - odlehčená verze

18. července 2003, 00.00 | Minolta dnes oficiálně představila další přírůstek do rodiny miniaturních kapesních fotoaparátů DiMAGE X. Verze X20 je odlehčenou a zjednodušenou verzí, která by měla zpřístupnit tento digitální fotoaparát opravdu široké veřejnosti.

 

 

 

Flaming Pear Creative Pack 1.0 & Webmaster Series 1.0

17. července 2003, 00.00 | Společnost Flaming Pear je autorem mnoha zajímavých doplňků pro Adobe Photoshop a další programy. Jedním z inovovaných low-end produktů k z produkce Flaming Pear je balík čtyř efektových pluginů s názvem Creative Pack.

 

 

 

Sex, drogy a Bulhaři

15. července 2003, 00.00 | Starší čtenáři těchto řádků si možná ještě vzpomenou na svůj pubertální věk, kdy s neukojitelnou žádostivostí nahlíželi přes bariéru železné opony a přáli si jediné: mít se tak, jako jejich vrstevníci na Západě. Přešlo pár let a je to tady. Nejen u nás, ale třeba i v Bulharsku. Zapomeňme na směšnou svazáckou generaci, dnešní mladí Bulhaři už jsou docela jiní. Dokazuje to společná výstava bulharských fotografů Borise Missirkova a Georgi Bogdanova (oba *1971), která je sondou identity vybraných skupin obyvatelstva dvou postkomunistických zemí.

 

 

 

Fujifilm FinePix A310 - novinka pro český trh

14. července 2003, 00.00 | Před pár dny jsme v recenzi představili digitální fotoaparát Fujifilm FinePix F410 se snímačem SuperCCD HR. V dnešním článku najdete informace o jeho levnější alternativě, kterou je nový A310.

 

 

 

Z hospody do hospody

11. července 2003, 00.00 | Malostranské hospůdky, kvelby a kavárničky jsou fenoménem již od dob Jana Nerudy. Dnes však už mnoho z nich ztratilo svůj někdejší vlídný kolorit a stalo se předraženým lákadlem na cizince. Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, kterým není osud jejich čtvrti lhostejný, oslovilo osm známých fotografů a z jejich prací v Malostranské besedě (kde jinde) sestavilo výstavu s všeříkajícím názvem: Malostranské hospody a kafírny.

 

 

 

Osobnost české fotografie za rok 2003

8. července 2003, 00.00 | Osobnost české fotografie bude od června letošního roku vyhlašována každoročně Asociací profesionálních fotografů České republiky /AFČR/. Cena je určena fotografovi, fotografickému pedagogovi, kurátorovi či teoretikovi fotografie, který v průběhu kalendářního roku zásadním způsobem přispěje ke kvalitě, rozvoji nebo propagaci české fotografie u nás či v zahraničí.

 

 

 

Rösslerovy horečnaté vize

8. července 2003, 00.00 | Byl žákem Drtikolovým a oženil se s fotografkou o osm let starší, které stál modelem pro akty. Domovem umělecké dvojice se nadlouho stala Paříž. Roku 1935 byl omylem zatčen při demonstraci státních zaměstnanců, vězněn a vypovězen z Francie. Utrpěl při tom psychický šok, že uvažoval o sebevraždě … Jaroslav Rössler patří k nejdůležitějším postavám vizuálního umění všech dob. Ateliér Josefa Sudka nám připravil lahůdku: dlouhodobě koncipovaný triptych výstav Rösslerových prací, který byl 13. 6. otevřen vstupní expozicí „Rané abstrakce“.

 

 

 

Strana výpisu

... 361 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: