Lensbaby Spark - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Lensbaby Spark

4. října 2012, 09.43 | Společnost Lensbaby na výstavě Photokina představila nový, jednoduchý a cenově dostupný objektiv se selektivním zaostřováním, který podporuje zábavné tvůrčí fotografování. Je určen pro fotografy a fotografky, kteří začínají používat systém objektivů Lensbaby, a pro fotografické nadšence, kteří hledají různé cesty pro zpestření své tvorby. Od září je v prodeji za 2050 Kč a je dostupný ve dvou variantách – pro zrcadlovky Canon a Nikon.

 

Objektiv Spark umožňuje získat snímky, které mají ostrý bod – sweet spot ohraničený výraznou neostrostí. Má manuální zaostřování. Fotograf zaostří zmáčknutím objektivu a nahnutím posune ostrý bod – sweet spot po ploše obrazu kam si přeje.

 

Lensbaby Spark - Stella Blue Photography

 

Craig Strong, vedoucí tvůrčího oddělení a spoluzakladatel Lensbaby, o novince řekl: „Vytvořili jsme Spark pro fotografy, kteří chtějí jít nad rámec svých běžných objektivů a experimentovat s vizuální spontánností přímo na fotoaparátu.“ Výrobce tuto svou novinku směřuje hlavně na mladé fotografy a fotografky a na tvůrce, kteří hledají dobrodružství a také zábavný tvůrčí nástroj, který jim pomůže zvláštním způsobem vyjádřit jejich příběhy. Objektiv ale také umožňuje novým způsobem dokumentovat zážitky na dovolené, vykreslit nově rodné město nebo kraj, připravit působivé výtvarné fotografie.

 

Lensbaby Spark

 

Spark je lehký naklápěcí objektiv s jedinečnou dvoučočkovou skleněnou optikou – skleněný dublet ošetřený antireflexními vrstvami. Je to speciálně koncipovaná optika se selektivním zaostřením Sweet Spot, vytvářejícím ohraničenou oblast ostré kresby obklopenou plynule odstupňovanou neostrostí. Má ohniskovou vzdálenost 50 mm, pevnou clonu f/5,6 a ruční zaostřování. Rozsah zaostření je přibližně od 18, respektive 33 cm až po nekonečno.

 

Je kompatiblní se systémem Lensbaby Optic Swap a veškerým příslušenstvím pro objektivy Lensbaby. Má závit o průměru 37mm. Je lehký, celoplastový – kromě optiky, která je skleněná, vícevrstevná, dvoučočková. Má rozměry 7,62 × 7,62 × 7,62 cm a hmotnost 85 g.

 

Objektiv Spark je nabízen ve dvou verzích, s bajonety pro digitální SLR přístroje Canon a Nikon. V prodeji je v síti vybraných fotoobchodů a na Lensbaby.cz. Jeho doporučená MOC je 2050 Kč včetně DPH. Pro více informací nejen o tomto výrobku Lensbaby můžete navštívit také weby Lensbaby.com a EKGfoto.cz.

 

Lensbaby Spark – několik ukázek z archivu Lensbaby:

 

Lensbaby Spark: Boone Speed Portrait

 

Lensbaby Spark: Boone Speed Portrait

 

Lensbaby Spark: Boston City Flow

 

Lensbaby Spark: Boston City Flow

 

Lensbaby Spark: Costarican Frog

 

Lensbaby Spark: Kostarická žabka

 

Lensbaby Spark: Kelly Trindle

 

Lensbaby Spark: Kelly Trindle

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: