Metz Mecablitz 52 AF-1 digital s dotykovým displejem - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Metz Mecablitz 52 AF-1 digital s dotykovým displejem

23. září 2012, 11.57 | Zatímco na veletrhu spotřební elektroniky IFA 2012 se Metz zaměřil hlavně na televizory a zábleskové přístroje byly okrajovou záležitostí, ve své expozici na výstavě Photokina 2012 kladl důraz právě na fotografickou osvětlovací techniku a představil řadu inovací. Jedním z nejzajímavějších produktů byl tento blesk s přípojnou paticí, který jako první přináší dotykový displej pro ještě více intuitivní ovládání, nastavení požadovaných funkcí a úpravu výkonu.

 

Metz Mecablitz 52 AF-1 digital přitom zachoval všechny přednosti předchozího modelu, Mecablitz 50 AF-1 digital, a nabízí více nového, než „pouze“ dotykový displej. Zcela nová je ostatně už samotná sofistikovaná konstrukce, která systematicky navazuje na vývoj designu nové řady externích blesků, začínající modelem 44 AF-1. Výrobce zvýšil výkon, nový blesk má směrné číslo 52 (m, ISO 100/21 ° a 105mm ohnisková délka).

 

Metz Mecablitz 52 AF-1 digital s dotykovým displejem

 

Faktem ovšem je, že nejvíce pozornosti vzbuzuje nově vyvinutý dotykový displej, neboť díky němu je blesk 52 AF-1 první kompaktní blesk svého druhu na světě. A s rozšířením dotykových displejů u celé řady přístrojů, mobilními telefony počínaje a fotoaparáty konče je ovládání pomocí dotykových zobrazovačů stále populárnější, což opět přispívá k dalšímu rozšíření. Podsvícený dotykový displej je uživatelsky přívětivý, umožňuje fotografovi v klidu pracovat za nejrůznějších okolností včetně velmi slabého osvětlení či v noci. Zobrazení se u při pořizování záběrů orientovaných na výšku otočí o 90° úhel. To je zvláště praktické při pořizování portrétních, ale také určitých reportážních snímků.

 

Metz Mecablitz 52 AF-1 digital

 

Jak je u značky Metz mnohaletou tradicí, i nový blesk je k dispozici v různých verzích, perfektně přizpůsobených pro digitální fotoaparáty všech předních výrobců. V závislosti na modelu podporuje hlavní i speciální funkce v kombinaci s různými digitálními fotoaparáty. Jedná se o Canon (E-TTL a E-TTL II), Nikon (i-TTL a i-TTL-BL režim blesku), Olympus/Panasonic/Leica ( TTL režim 4/3), Pentax (P-TTL) a Sony (SLT/DSLR-ADI). Blesk nabízí nejen automatický režim, ale také manuální s mnoha tvůrčími možnostmi. Lze konstatovat, že blesk umožňuje přesný světelný výstup „šitý na míru“ pro každého jednotlivého fotografa. Poskytuje i dostatek výkonu pro nejrůznější podmínky fotografování a lze jej použít i v sestavách s dalšími zábleskovými jednotkami s využitím funkcí jako servospoušť či specifické bezdrátové TTL dálkové ovládání s možností různé volby nastavení  funkce master/slave.

 

Metz Mecablitz 52 AF-1 digital – základní údaje přehledně:

Výkon blesku: maximální směrné číslo 52 (m, ISO 100/21 ° a 105mm objektiv)

Zpoždění záblesku: od 0,1 do 3,5 s (v závislosti na zdroji energie a nastaveném výkonu)

Nastavení reflektoru: ve svislém směru výklopný o 90 ° a otočný ve vodorovném směru v rozsahu 300 °

Podsvícený dotykový displej s funkcí automatického otočení (90 °)

Motorizovaný zoom reflektoru: rozsah od 24 do 105 mm

Integrovaný širokoúhlý difuzor: až pro šíři záběru odpovídající ohnisku 12 mm

Vybrané funkce: karta Flip-out reflektor integrovaná pro použití jak ve vertikální, tak horizontální poloze; modelování světla (trvalé světlo k prosvětlení stínů); integrované měření pro autofokus; indikace připravenosti blesku a ukazatel správné expozice na displeji blesku i na fotografickém přístroji, na grafickém displeji je indikován také dosah záblesku; funkce automatického vypnutí; možnost aktualizace firmwaru přes integrovaný USB konektor; k dispozici jsou specifické režimy systému blesku podle verze pro různé fotoaparáty: E-TTL/E-TTL II pro Canon, i-TTL/i-TTL-BL pro Nikon, P-TTL režim blesku pro Pentax, 4/3 režim blesku TTL pro fotoaparáty Olympus, Panasonic a Leica, ADI režim pro fotoaparáty Sony; obdobně je řešena možnost TTL dálkového ovládání (master/regulátor/slave) opět v závislosti na typu fotoaparátu; servo zábleskový režim

Standardní režimy blesku: TTL režim blesku (pouze digitální); manuální zábleskový režim s 22 dílčími úrovněmi osvětlení; zábleskový režim servo s možností individuálního nastavení; HSS – vysokorychlostní synchronizace; synchronizace s 1. a 2. lamelou závěrky; manuální zábleskové korekce expozice pro TTL režim blesku; automatický fill-in záblesk

Napájení: 4 tužkové napájecí články (AA), a to primární alkalické nebo lithiové, anebo NiMH akumulátory

 

Prodejní balení kromě samotného blesku obsahuje transportní a ochranné pouzdro s poutky na opasek, „slave“ stojan a návod k použití.

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: