Sony World Photography Awards: výstava v Lucerně - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Sony World Photography Awards: výstava v Lucerně

4. října 2012, 19.29 | Společnost Sony na výstavě Photokina 2012 představila nejen své nejnovější produkty, ale také kompletní řadu fotoaparátů, videokamer, příslušenství a periferních zařízení a profesionální kamerové techniky a většinu produktů bylo možno i vyzkoušet. Expozice Sony ale tradičně nabízela také řadu inspirativních projektů, z nichž nejvíce viditelná byla soutěž World Photography.

 

V menším provedení připravila česká pobočka společnosti Sony jak prezentaci nových produktů, tak i první výstavu fotografií.

 

Sony: Photokina 2012

 

Expozice Sony na veletrhu Photokina pamatovala na všechny oblati zobrazovací techniky, jimiž se zabývá. Návštěvníci měli samozřejmě možnost vyzkoušet všechny dostupné produkty na několika scénách, program zahrnoval přednášky a "pracovní dílny". Je ale pochopitelné, že velká pozornost byla soustředěna na velice zajímavé novinky, které výrobce představil několik dní před zahájením mezinárodní výstavy v Kolíně nad Rýnem, jak jsme vás informovali bezprostředně z místa konání akce. 

 

Sony: Photokina 2012 - trojice vybraných novinek

 

Podle předpokladů velkou pozornost poutaly novinky vybavené obrazovým snímačem formátu, který odpovídá velkosti políčka kinofilmu, ať už se jednalo o fotoaparát SLT-A99 s technologií polopropustného zrcadla, Translucent Mirror, který je přes svou robustní, odolnou konstrukci jedním z nejlehčích full-frame digitálních fotoaparátů s výměnnými objektivy na světě. Přístroj zaujal také nejnovějším systémem ostření Dual AF, který zajišťuje velice rychlé a přesné sledování a zaostření objektu, i když opustí 19bodovou AF zónu.

 

Samozřejmě zaujal také kompaktní fotoaparát Cyber-shot RX1, první „malý“ Cyber-shot s full-frame senzorem Exmor CMOS s rozlišením přes 24 milionů efektivních pixelů, jako má SLT-A99. Tento špičkový kompakt je navíc vybaven vysoce kvalitním objektivem Carl Zeiss Sonnar T* 35 mm 1:2,0.

 

Sony: Photokina 2012

 

Nemohla chybět ani videokamera Handycam NEX-VG900E, která také využívá full-frame snímač Sony Exmor CMOS o rozlišení 24,3 megapixelů, který je přibližně 40krát větší než snímače používané v běžných videokamerách. Videokamera poskytuje špičkovou obrazovou kvalitu a rozsáhlé možnosti kreativního nastavení a je velice flexibilní díky možnosti používat výměnné objektivy Sony a Carl Zeiss s bajonetem E-mount. 

 

Novinkou je ale také jen 90 gramů vážící ultrakompaktní videokamera HDR-AS15 Action Cam, kterou je možno nosit na těle a je ideální pro pěší turistiku, jízdu na kole, šnorchlování nebo skoky s padákem. Video a filym měly v expozici Sony velký prostror a těšily se odpovídajícímu zájmu návštěvníků.    

 

Sony: Photokina 2012

 

Velkou pozornost ale budila také další podzimní novinka, kterou jsme si už také představili, systémový kompaktní fotoaparát s výměnnými objektivy NEX-6, určený hlavně pokročilým fotoamatérům. Sdílí mnohé z inovací nedávno představeného modelu NEX-5R, včetně citlivého systéímu Fast Hybrid AF, Wi-Fi připojení a možnosti stahovat aplikace Camera Apps, od nejvyššího modelu NEX převzal špičkový elektronický hledáček a nabízí velmi praktické ovládací prvky, díky kterým se s ním velmi příjemně fotografuje i snímá video.   

 

Sony World Photography Awards

 

Na tiskové konferenci, prezentující podzimní novinky, stejně jako v rámci samotné mezinárodní výstavy Photokina 2012 – World of Imaging byl poskytnut také náležitý prostor soutěži Sony World Photography Awards. V Kolíně nad Rýnem se dokonce uskutečnilo nové World Photo Educators' Symposium školitelů soutěže World Photo, které spolupořádaly společnost Sony a World Photography Organisation a na kterém se setkali přední profesoři fotografie z celé Evropy a z USA.

 

Sony: TK Praha, Palác Lucerna

 

Všechny dostupné novinky Sony byly už také předvedeny na tiskové konferenci konané v Praze. Program byl rozšířen o možnost vyzkoušet si vybrané novinky s tím, že k dispozici bylo nejen mnoho výměnných objetivů, externí blesky a další příslušenství, ale také improvizované studio vybavené zábleskovým osvětlovacím systémem, ve kterém působil zkušený a známý fotograf Petr Šálek.

 

Sony World Photography Awards: výstava v Lucerně

 

A v rámci této akce společnost Sony Česká republika připravila pro všechny fanoušky a příznivce fotografování a fotografie exkluzivní výstavu fotografií zahraničních i českých autorů, kteří se v minulých letech zapojili do velice populární celosvětové fotografické soutěže Sony World Photography Awards. Výstavu dvaceti vybraných fotografií můžete navštívit v prostorách pasáže Lucerna ve Štěpánské ulici na Praze 1. Je zde volně přístupná do 25. října 2012. 

 

Sony World Photography Awards: výstava v Lucerně

 

Sony World Photography Awards 2013 je otevřená všem. Do nového ročníku se mohou zapojit amatérští i profesionální fotografové, kdokoli, kdo má snímky, které může do soutěže přihlásit. Soutěž organizuje WPO – World Photography Organisation a soutěžní snímky je možno registrovat na adrese WorldPhoto.org. Sony Česká republika navíc v rámci této celosvětové fotografické soutěže poprvé vyhlašuje i lokální českou cenu.   

 

Ivana Katančíková, Brand Communication Assistant Manager Czech republic & Slovakia uvedla:„Vítězem českého ocenění se stane fotograf, který bude vybrán mezinárodní porotou ze všech fotografií českých autorů začleněných do kategorie Open, tedy Otevřené soutěže.“ Jméno výherce bude, stejně jako vítěz globální, vyhlášeno v průběhu dubna 2013. Od společnosti Sony Česká republika získá vítěz jako hlavní cenu fotoaparát NEX v setu s objektivem. 

 

Sony World Photography Awards: výstava v Lucerně

 

Každoročním úkolem Sony World Photography Awards je objevovat a oslavovat to nejlepší ze současné mezinárodní fotografie. Účast v soutěži je bezplatná a přihlášené snímky hodnotí přední osobnosti. V minulosti se stali vítězi například Alejandro Chaskielberg, Simon Norfolk, Paolo Pellegrin, Robin Hammond, Rena Effendi, David Zimmerman nebo Mitch Dobrowner, americký fotograf, který získal cenu L’Iris d’Or za rok 2012.

 

Uzávěrka přihlášek do soutěže je 4. ledna 2013, s výjimkou profesionální soutěže, jejíž uzávěrka je 9. ledna 2013. Sony World Photography Awards 2013 vyhlásila v kategorii Otevřená soutěž, určené pro amatérské i pokročilé fotografy a fotografky, tato témata: Příroda a život v přírodě, Lidé, Cestování, Tlumené světlo, Architektura, Panorama, Umění a kultura, Úsměv, Split second a Zvýrazněný obraz.

 

Sony World Photography Awards: výstava v Lucerně

 

Všechny přihlášené snímky anonymně posoudí porota složená z předních profesionálů v oboru fotografie, členů World Photographic Academy. Užší nominace budou oznámeny v únoru 2013 a vyhlášení vítězů proběhne v rámci slavnostního galavečera v Londýně koncem dubna 2013. Úplné znění pravidel a seznam cen pro jednotlivé soutěže jsou k dispozici na adrese WorldPhoto.org. Tamtéž najdete další podrobnosti nejen o samotné soutěži Sony World Photography Awards, ale také o World Photography Organisation. Více informací o Sony Europe získáte na adrese Sony-Europe.com.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Ostatní  » Photokina  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: