Reportáže - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Reportáže

Jindra Kodíček: Fotografická mafie je všude!

17. června 2008, 00.00 | Že nevíte co je wallride, grind a shufle, či jak se padá „na šmirgl“? To by vám jistě vysvětlili hoši, kteří na inline bruslích sjíždějí zábradlí, frčí závratnou rychlostí po madle pohyblivých schodů v metru nebo s přehledem skáčou z pěti metrů. Tuto zvláštní sportovní komunitu působivě fotografuje Jindra Kodíček (*1985), který se aggressive inline mnoho let sám úspěšně věnuje. Rozhovor s ním vám možná pomůže pochopit svérázný svět inlajnistů.

 

 

 

Hana Major Sládková: Šest chlapů a já

6. června 2008, 00.00 | Působí křehce a romanticky, jako by vystoupila z knih Charlotty Brontëové, ale nedejte se zmást: Hana Major Sládková (*1973) je přemýšlivá žena, která má jasný cíl. To, že tanec a fotografování je naplněním jejího života, určitě není fráze. Je oficiální fotografkou festivalu EuroArt Praha, tváří největšího evropského fotografického centra Centrum FotoŠkoda a má za sebou dvě desítky samostatných výstav. Fotografie Hany Major Sládkové lze vidět na adrese www.wwg.cz, s jejich autorkou se můžete setkat ve středu 11.6.2008 od 19 hodin v IDIFu.

 

 

 

Petra Skoupilová: Ostýchám se říct modelkám, aby se svlékly

21. dubna 2008, 00.00 | Petra Skoupilová (*1944) mě přijala ve svém elegantním bytě, jemuž vévodí portrét její maminky – lásky Karla Čapka - Věry Hrůzové. Atmosféra dvacátých let je pro fotografku také stálou inspirací a její jemný nádech zahaluje akty Petry Skoupilové vytříbenou krásou, tajemstvím a rafinovaností. Autorka, která bude hostem dalšího Setkání s fotografem tuto středu, byla též vyhledávanou portrétistkou známých osobností (jako poslední fotografovala legendární herečku Danu Medřickou) a fotografkou módy.

 

 

 

Jiří Všetečka: Kolik filosofie se vejde do jednoho záblesku

25. března 2008, 00.00 | Tato věta, kterou kdosi napsal do návštěvní knihy nedávno zahájené výstavy Pražský chodec na Pražském hradě, zcela vystihuje charakter fotografií vystavujícího autora. Ať už Jiří Všetečka (*1937) snímá milovanou Prahu nebo obyčejné lidi, vždy je v jeho pojetí kromě působivé výtvarné krásy a originální imaginace přítomen i pohled filosofa, jenž s nadhledem chápe propojení zdánlivých protikladů: minulosti a budoucnosti, věčnosti i pomíjivosti, ale třeba i exaktnosti a poezie. Jiří Všetečka bude hostem Večera s fotografem tuto středu.

 

 

 

Osobnosti české fotografie za rok 2007 vyhlášeny

25. března 2008, 00.00 | 10. března 2008 bylo na výroční valné hromadě Asociace profesionálních fotografů České republiky již popáté uděleno významné fotografické ocenění. Cenu „Osobnost české fotografie 2007“ obdržel tvůrce vynikajících sond do života (nejen) moravské vesnice Jindřich Štreit (*1946), osobností české fotografie 2007 za dlouhodobý přínos fotografii se prostřednictvím hlasů jedenáctičlenné poroty z řad členů asociace stal fotograf a pedagog Miroslav Vojtěchovský (*1947).

 

 

 

Jan Wilda Drnek: Mým fotografiím vládne Slunce s Venuší

12. března 2008, 00.00 | To, že fotografové, kteří před vás předstupují na tradičních Večerech, jsou většinou rozsochaté osobnosti, už určitě víte. Tentokrát bude hostem muž, jenž vystudoval kybernetiku, zabýval se změněnými stavy vědomí, psychologií a hermetickými vědami, je zakladatelem úspěšné firmy v oboru signmaking a na slovo vzatým odborníkem na color management, skvěle fotografuje, projel mnoho zemí světa a sám spoluvlastní cestovní kancelář. Jeho poznávacím znamením je, že to všechno dělá rád, kvalitně a do hloubky - a také má pořádnou porci smyslu pro humor!

 

 

 

Fotoexpedice Thajsko únor 2008

29. února 2008, 00.00 | Život fotografa je v mnohém komplikovanější, než život běžného turisty. Zatímco běžný turista se spokojí s pěkným hotelem, pěknou pláží, dobrou kuchyní a sem tam s nějakým organizovaným výletem, fotograf hledá více. Hledá skutečné záběry ze skutečného života běžných lidí. Thajsko je na podobnou fotoexpedici ráj.

 

 

 

Gabina Fárová: Valdické vězně už asi nic nepřekoná

27. února 2008, 00.00 | Upozornila na sebe výtvarně originálním námětem – snímky tetovaných těl vězňů – a od té doby její hvězda stoupá. Gabina Fárová (*1963), kterou atraktivní vzhled předurčil i pro roli manekýny a modelky, patří k nejznámějším tvůrcům české fotografie střední generace. Svébytné výtvarné nápady spolu s výrazným vnímáním krásy tvarů a linií a poezie okamžiku – to je rukopis nevšední ženy, s níž se můžete setkat dnes (27.2.) na dalším Večeru s fotografem v IDIFu.

 

 

 

Jan Šibík: Jak se cítím v tomhle krutém světě

25. ledna 2008, 00.00 | Pokud existuje Dantovo Peklo, pak do něj nahlédl Jan Šibík. Cesty do míst válečných konfliktů či přírodních katastrof všude po světě mu vzaly iluze o lidech, ale naučily ho soucitu s člověkem. 30. ledna bude Jan Šibík znovu hostem Setkání s fotografem v IDIFu v Hálkově ulici. Nenechte si ujít tuto příležitost stanout tváří v tvář české legendě reportážní fotografie!

 

 

 

Miroslav Hucek: Měl jsem být strojvůdcem

26. listopadu 2007, 00.00 | Legendu české fotodokumentaristiky, fotografa Miroslava Hucka (*1934), jsem navštívila v jeho půvabném starobylém domečku před branou zbraslavského zámku. Hovořili jsme nejen o jeho mnohaletém působení v Mladém světě, který byl kultovním časopisem nejméně dvou generací, ale i o tom, proč opustil dráhu kameramana, když tuto profesi studoval na FAMU, a co považuje u lidí za „rozhovněnost“. Své otázky mu můžete položit i vy, přijdete-li na další Večer s fotografem ve středu 28.11.

 

 

 

Strana výpisu

11 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: