Reportáže - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Reportáže

Fotoexpedice Thajsko únor 2008

29. února 2008, 00.00 | Život fotografa je v mnohém komplikovanější, než život běžného turisty. Zatímco běžný turista se spokojí s pěkným hotelem, pěknou pláží, dobrou kuchyní a sem tam s nějakým organizovaným výletem, fotograf hledá více. Hledá skutečné záběry ze skutečného života běžných lidí. Thajsko je na podobnou fotoexpedici ráj.

 

 

 

Gabina Fárová: Valdické vězně už asi nic nepřekoná

27. února 2008, 00.00 | Upozornila na sebe výtvarně originálním námětem – snímky tetovaných těl vězňů – a od té doby její hvězda stoupá. Gabina Fárová (*1963), kterou atraktivní vzhled předurčil i pro roli manekýny a modelky, patří k nejznámějším tvůrcům české fotografie střední generace. Svébytné výtvarné nápady spolu s výrazným vnímáním krásy tvarů a linií a poezie okamžiku – to je rukopis nevšední ženy, s níž se můžete setkat dnes (27.2.) na dalším Večeru s fotografem v IDIFu.

 

 

 

Jan Šibík: Jak se cítím v tomhle krutém světě

25. ledna 2008, 00.00 | Pokud existuje Dantovo Peklo, pak do něj nahlédl Jan Šibík. Cesty do míst válečných konfliktů či přírodních katastrof všude po světě mu vzaly iluze o lidech, ale naučily ho soucitu s člověkem. 30. ledna bude Jan Šibík znovu hostem Setkání s fotografem v IDIFu v Hálkově ulici. Nenechte si ujít tuto příležitost stanout tváří v tvář české legendě reportážní fotografie!

 

 

 

Miroslav Hucek: Měl jsem být strojvůdcem

26. listopadu 2007, 00.00 | Legendu české fotodokumentaristiky, fotografa Miroslava Hucka (*1934), jsem navštívila v jeho půvabném starobylém domečku před branou zbraslavského zámku. Hovořili jsme nejen o jeho mnohaletém působení v Mladém světě, který byl kultovním časopisem nejméně dvou generací, ale i o tom, proč opustil dráhu kameramana, když tuto profesi studoval na FAMU, a co považuje u lidí za „rozhovněnost“. Své otázky mu můžete položit i vy, přijdete-li na další Večer s fotografem ve středu 28.11.

 

 

 

Veronika Souralová: Škoda, že nejsem mravencem

22. října 2007, 00.00 | Díky její dokonalé postavě a půvabné tváři byste spíše tipovali, že se pohybuje po přehlídkových molech. Fotografka Veronika Souralová (*1968) však tráví většinu času ve společnosti tvorů, kterých se mnozí z nás štítí – hmyzu. Svými fascinujícími makrosnímky se snaží ukázat, jak zajímaví a sympatičtí jsou. A pokud o nich ještě začne mluvit, spolehlivě přenese své nadšení a zaujetí i na své posluchače. Přesvědčte se o tom již ve středu 24.10. při Setkání s fotografem!

 

 

 

Miroslav Vojtěchovský: V Čechách mi chybí americká věcnost

24. září 2007, 00.00 | Mám dojem, že den Miroslava Vojtěchovského (*1947) má 48 či možná více hodin. Kde by jinak vzal čas na přednášení na několika vysokých školách - a to i v angličtině - na kurátorskou, vědeckou a publicistickou činnost, o vlastní tvorbě ani nemluvě? S někdejším vedoucím katedry fotografie FAMU, jenž byl několik let též váženým členem pedagogického sboru American University ve Washingtonu, fotografem, oceněným evropským certifikátem QEP, ale především se skromným člověkem renesančního rozhledu se můžete setkat již 26. září v IDIFu.

 

 

 

Ceny EISA 2007/2008 uděleny

29. srpna 2007, 00.00 | Asociace EISA uděluje každoročně ceny produktům z oblasti audio, foto a video, tedy tzv. spotřebitelským technologiím. Nás samozřejmě zajímají nejvíce ocenění udělená výrobkům určeným pro práci s fotografií. Rozdělení kategorií je poměrně volné, takže se ceny dočkalo několik zrcadlovek i kompaktů. Kdo zaujal porotu, která se skládá z evropských novinářů z 15 zemí?

 

 

 

Rudolf Švaříček: S primátorem na Mt. Everestu

25. června 2007, 00.00 | Není to tak dávno, co Rudolf Švaříček (*1962) vystoupil společně s pražským primátorem Pavlem Bémem na nejvyšší horu světa, a již mají návštěvníci pravidelných Večerů s fotografem možnost položit mu jakoukoli otázku! Pokud vás tedy zajímá, co tento cestovatel, fotograf, horolezec, vodák, potápěč, dobrodruh, majitel hospody a cestovní kanceláře, k jehož dalším velkým výkonům patří výstupy na Kilimandžáro, Aconcaguu i nejvyšší horu Antarktidy Mt. Vinson, plánuje nyní, přijďte 27.6. do IDIFu!

 

 

 

Petr Zhoř: Pozorování života mě nikdy nepřestane bavit

11. června 2007, 00.00 | Fotograf Petr Zhoř (*1948) má vzezření barokního světce, svou tvorbou však evidentně patří do 21. století. Jeho autorský rukopis je typický: zneklidňující světelné linie, nezúčastněné tváře figurín, chladné odlesky, surrealistická technizující poetika zdůrazněná tónováním černobílé fotografie. Má mimořádný pozorovací talent a občas můžete mít pocit, že vidí i to, co se odehrává hluboko pod povrchem – třeba ve vašem nitru. O sobě i svých fotografiích bude vyprávět v pořadu Večer s fotografem již tuto středu 13.6.

 

 

 

Amatéři, poslouchejte připomínky, ne lichotky!

18. května 2007, 00.00 | Na tomto místě se většinou setkáváte s fotografy-profesionály, kteří před vás předstupují při klubových Večerech. Amatérský fotograf Ivan Holobradý (*1963), jehož názory si můžete přečíst v následujícím rozhovoru, však sedává mezi vámi v publiku. Zaujal mě svou několikerou úspěšnou účastí v interní soutěži zaměstnanců Řízení letového provozu ČR s názvem 3L, která se za několik let své existence stala fotografickým kláním velmi vysoké úrovně. A ještě něco: mnozí z vás si možná jeho hlas pamatují z rádií Agara a Relax, kde působil jako moderátor.

 

 

 

Strana výpisu

11

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: