Reportáže - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Reportáže

Veronika Souralová: Škoda, že nejsem mravencem

22. října 2007, 00.00 | Díky její dokonalé postavě a půvabné tváři byste spíše tipovali, že se pohybuje po přehlídkových molech. Fotografka Veronika Souralová (*1968) však tráví většinu času ve společnosti tvorů, kterých se mnozí z nás štítí – hmyzu. Svými fascinujícími makrosnímky se snaží ukázat, jak zajímaví a sympatičtí jsou. A pokud o nich ještě začne mluvit, spolehlivě přenese své nadšení a zaujetí i na své posluchače. Přesvědčte se o tom již ve středu 24.10. při Setkání s fotografem!

 

 

 

Miroslav Vojtěchovský: V Čechách mi chybí americká věcnost

24. září 2007, 00.00 | Mám dojem, že den Miroslava Vojtěchovského (*1947) má 48 či možná více hodin. Kde by jinak vzal čas na přednášení na několika vysokých školách - a to i v angličtině - na kurátorskou, vědeckou a publicistickou činnost, o vlastní tvorbě ani nemluvě? S někdejším vedoucím katedry fotografie FAMU, jenž byl několik let též váženým členem pedagogického sboru American University ve Washingtonu, fotografem, oceněným evropským certifikátem QEP, ale především se skromným člověkem renesančního rozhledu se můžete setkat již 26. září v IDIFu.

 

 

 

Ceny EISA 2007/2008 uděleny

29. srpna 2007, 00.00 | Asociace EISA uděluje každoročně ceny produktům z oblasti audio, foto a video, tedy tzv. spotřebitelským technologiím. Nás samozřejmě zajímají nejvíce ocenění udělená výrobkům určeným pro práci s fotografií. Rozdělení kategorií je poměrně volné, takže se ceny dočkalo několik zrcadlovek i kompaktů. Kdo zaujal porotu, která se skládá z evropských novinářů z 15 zemí?

 

 

 

Rudolf Švaříček: S primátorem na Mt. Everestu

25. června 2007, 00.00 | Není to tak dávno, co Rudolf Švaříček (*1962) vystoupil společně s pražským primátorem Pavlem Bémem na nejvyšší horu světa, a již mají návštěvníci pravidelných Večerů s fotografem možnost položit mu jakoukoli otázku! Pokud vás tedy zajímá, co tento cestovatel, fotograf, horolezec, vodák, potápěč, dobrodruh, majitel hospody a cestovní kanceláře, k jehož dalším velkým výkonům patří výstupy na Kilimandžáro, Aconcaguu i nejvyšší horu Antarktidy Mt. Vinson, plánuje nyní, přijďte 27.6. do IDIFu!

 

 

 

Petr Zhoř: Pozorování života mě nikdy nepřestane bavit

11. června 2007, 00.00 | Fotograf Petr Zhoř (*1948) má vzezření barokního světce, svou tvorbou však evidentně patří do 21. století. Jeho autorský rukopis je typický: zneklidňující světelné linie, nezúčastněné tváře figurín, chladné odlesky, surrealistická technizující poetika zdůrazněná tónováním černobílé fotografie. Má mimořádný pozorovací talent a občas můžete mít pocit, že vidí i to, co se odehrává hluboko pod povrchem – třeba ve vašem nitru. O sobě i svých fotografiích bude vyprávět v pořadu Večer s fotografem již tuto středu 13.6.

 

 

 

Amatéři, poslouchejte připomínky, ne lichotky!

18. května 2007, 00.00 | Na tomto místě se většinou setkáváte s fotografy-profesionály, kteří před vás předstupují při klubových Večerech. Amatérský fotograf Ivan Holobradý (*1963), jehož názory si můžete přečíst v následujícím rozhovoru, však sedává mezi vámi v publiku. Zaujal mě svou několikerou úspěšnou účastí v interní soutěži zaměstnanců Řízení letového provozu ČR s názvem 3L, která se za několik let své existence stala fotografickým kláním velmi vysoké úrovně. A ještě něco: mnozí z vás si možná jeho hlas pamatují z rádií Agara a Relax, kde působil jako moderátor.

 

 

 

Rudolf Jung: Nejkrásnější pohled na svět? Z letadla!

9. května 2007, 00.00 | Fotograf Rudolf Jung (*1954) se na svět rád dívá z výšky, a proto létá (i fotografuje) na větroních. Jeho akční rádius je však širší; zabývá se také krajinářstvím, dokumentem, figurální fotografií a portrétem. O práci, aktivitách i plánech jsme si ale povídali na pevné zemi – v jeho miniaturní kanceláři v České televizi, kde již více než deset let zastává funkci vedoucího fotooddělení. Pokud se o této zajímavé osobnosti chcete dozvědět více, rezervujte si místo na dalším klubovém setkání s fotografem, které se koná již ve středu 16.5. v IDIFu!

 

 

 

Hledáme cestu, abychom ji mohli ukázat druhým

19. března 2007, 00.00 | Fotografové Viktor Fischer (*1967) a Alena Dvořáková (*1970) tvoří od roku 1992 autorskou dvojici. Jejich nejznámější projekt se jmenuje Misie. Svými fotografiemi chtějí vyburcovat spící svědomí mnohých z nás, ať už se jedná o vztah k přírodě nebo k sobě navzájem. Přesto nepůsobí dojmem fanatických bojovníků za dobro: křehká Alena i chlapský Viktor stojí oběma nohama na zemi, mají pochopení pro lidské slabosti, jsou zapálení pro svoji práci, ale sami sebe rozhodně neberou smrtelně vážně.

 

 

 

Divoká příroda objektivem Rostislava Stacha

2. března 2007, 00.00 | Další z řady Večerů s fotografem s datem 7.3. bude bonbónkem speciálně pro milovníky přírody. Hostem totiž bude Rostislav Stach (*1960), spolupracovník mnoha časopisů o přírodě a cestování (např. Koktejl, Myslivost), prezident Klubu fotografů přírody při Českomoravské myslivecké jednotě, ale především autor fascinujících fotografií, které prozrazují niterný vztah k přírodě a jejím obyvatelům. Uvidíte Stachovu novou publikaci Fotolovy, ale nahlédnete i do jeho archivu, čítajícího přes 40 tisíc snímků (některé najdete na www.fotolovy.cz)!

 

 

 

První fotografie z Expedice Afrika 2007

26. února 2007, 00.00 | Expedice Afrika 2007 se v neděli úspěšně vrátila do Prahy. Počasí i štěstí nám bylo nakloněno, a tak lze expedici prohlásit za velmi úspěšnou. V tomto článku vám nabízím výběr několika fotografií, které jsem na cestách pořídil.

 

 

 

Strana výpisu

... 12

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: