Reportáže - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Reportáže

PhotoPlus 2006: New York ožil profesionální fotografií

3. listopadu 2006, 00.00 | Včera začal letošní ročník veletrhu profesionální fotografické techniky PhotoPlus v New Yorku. Stejně jako v loňském roce pro vás přímo z akce připravujeme on-line zpravodajství, a tak můžete být zprostředkovaně takříkajíc při tom. Co letošní ročník nabízí?

 

 

 

Digitální technika je obrovský kontinent za horizontem

3. listopadu 2006, 00.00 | Doménou děčínského rodáka, fotografa Bohumila Eichlera, který loni oslavil třicetiletí své tvůrčí činnosti, je krajinářství a reklama, v níž je i držitelem evropského certifikátu QEP. Na to, abych se ho zeptala na jeho tvůrčí začátky nezbyl čas, nedostalo se ani na mnoho dalších připravených otázek. Přesto si myslím, že vás rozhovor převážně na téma technika bude zajímat – stejně jako zajímal mě.

 

 

 

Stanislav Pokorný: Fotografuji ticho

13. října 2006, 00.00 | S fotografem Stanislavem Pokorným se někteří z vás setkali na klubovém večeru IDIFu 4. října. Pro ty ostatní je připraven tento rozhovor, který mimo jiné připomene, že cesty osudu jsou pěkně klikaté. Třeba když vystudovaný právník opustí své paragrafy a upíše se světelným obrázkům...

 

 

 

Sex s Kulou

6. října 2006, 00.00 | Titulek měl vlastně znít O sexu s Kulou. Těžištěm rozhovoru, pořízeným jednoho teplého podvečera v ateliéru pod závěsnou postelí s výhledem na Hradčany, totiž byly právě fotografie s více než výbušným erotickým nábojem. Významnému německému nakladatelství Taschen tak učarovaly, že fotografu Vlastimilu Kulovi (*1950) v roce 2005 vypravilo knihu. Z českých autorů se to zatím podařilo jen Janu Saudkovi. S temperamentním umělcem, který sám sebe nepovažuje za kontroverzního, se můžete setkat ve středu 18. října na pravidelném klubovém večeru IDIFu.

 

 

 

photokina 2006: čeští vystavovatelé na photokině

28. září 2006, 00.00 | Vzhledem k poměrně malé vzdálenosti od naší české kotliny, jsme se vydali hledat, zda-li na photokině 2006 nevystavují také české firmy. Nalezli jsme jich celkem pět. Tradiční značky jako Foma Bohemia a Meopta zřejmě nepřekvapí, ale nalezli jsme i zajímavost, o které jsme dosud nevěděli. Podívejme se tedy na přehlídku našeho "národního teamu" na photokině 2006.

 

 

 

photokina 2006: vyhrazeno pro fotografy

26. září 2006, 00.00 | Dnes začal v německém Kolíně nad Rýnem největší světový veletrh fotografické techniky – photokina 2006. Akci provází nejen záplava oznámení nových produktů, ale i řada organizačních změn. Co photokina letos nabízí, se můžete dozvědět z naší první reportáže.

 

 

 

photokina 2006: Apple představil zbrusu nový Aperture 1.5

26. září 2006, 00.00 | Společnost Apple včera odpoledne představila v rámci veletrhu photokina 2006 novou verzi svého softwaru určeného pro profesionální organizaci a zpracování RAW formátů. Aperture 1.5 nabízí komfort, který u jiného softwaru dnes budete hledat jen stěží.

 

 

 

Fotografové mrtvoly nepřenášejí

22. září 2006, 00.00 | Ke jménu Jan Šibík (*1963) není snad třeba ani nic dodat. Reportážního fotografa, který svým objektivem dvě desítky let zachycuje nejdramatičtější světové události současnosti, zná téměř každý. Mně věnoval tři čtvrtě hodiny svého času, než odkvačil na zahájení výstavy World Press Photo v pražském Karolinu. A o čem jsme si povídali? Čtěte v následujícím rozhovoru.

 

 

 

Úplně erotický pes

1. září 2006, 00.00 | Fotograf Antonín Malý (*1950) je znám především svými bizarními digitálními fotografiemi psů. Když jsem zvonila u jeho domku na Petřinách, vykoukli na mě okénky ve vratech dva takoví, jako kdyby z jeho snímků právě vystoupili. Umělec je s nepřeslechnutelnou něhou v hlase oslovuje „prasata“. A tak se téma našeho rozhovoru rovným dílem dělilo mezi fotografování a psy, ale nejčastěji se obojí proplétalo, stejně jako na Malého fotkách (k vidění třeba na www.antoninmaly.cz). Více vám řekne sám na klubovém setkání IDIFu ve středu 6. září.

 

 

 

Digitální fotografování je pro mnoho lidí jen hra

16. června 2006, 00.00 | Spisovatel Franz Kafka pracoval v pojišťovně, fotograf a hudebník Jiří Hanke (*1944) ve spořitelně. Kdo by hledal umělce v civilním povolání, které bývá spojováno s nudnými sloupci čísel, oblekem s kravatou a pracovní dobou „od do“? Navzdory tomu jsou Hankeovy fotografie plné zájmu o člověka, pochopení pro jeho drobné radosti i starosti, svérázného humoru. Často sleduje svět z nečekaného úhlu, a mnoho zajímavého dokáže najít i ve věcech zdánlivě obyčejných. Chcete vědět více? Přijďte na klubové setkání IDIFu s Jiřím Hankem ve středu 21.6.!

 

 

 

Strana výpisu

... 14

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: