Reportáže - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Reportáže

Reklama je jistý druh prostituce

3. února 2006, 00.00 | ... říká Kamil Rodinger (*1963), jeden z nejuznávanějších českých reklamních fotografů. Přesto na své tvorbě stále nachází něco nového a zajímavého. Když je nejhůř, vezme fotoaparát a toulá se přírodou nebo se potápí. Na tom, že se nestal řezníkem, ale fotografem, měla zásluhu babička. A na tom, že ve dvaatřiceti letech radikálně změnil svůj život, zase cesta na Aljašku. Další poví sám, pokud se ho zeptáte 8. února na klubovém setkání IDIFu, jehož bude hostem.

 

 

 

Fotky už dneska nikdo nechce

20. ledna 2006, 00.00 | Ačkoli Karlu Cudlínovi bude letos šestačtyřicet, je v jeho vizáži stále něco klukovského. A protože, jak říká, kontakty lépe navazují mladí lidé, je možná právě tohle jeden z důvodů, proč mu své dveře otevírají neznámí lidé – na Žižkově, ale i třeba v Mongolsku, na Ukrajině nebo v Izraeli. Jeho snímky o nich pak vyprávějí, laskavě a s humorem. Fotograf, který v soutěži Czech Press Photo od roku 1996 nasbíral šestnáct cen, a jehož díla jsou zastoupena i v londýnském Victoria Albert Museum, bude hostem klubového setkání IDIFu 25. ledna.

 

 

 

Krása na dosah ruky

2. prosince 2005, 00.00 | Fotograf Milan Blšťák má za sebou další úspěšný rok, a také docela slušný zástup fanoušků. Jeho „výstavy na pokračování“ v pasáži Černá růže i ty nedávné v paláci Flóra a v Trmalově vile vzbudily velký ohlas. Pozornosti neušel ani originální projekt půjčovny fotografií. Tento rozhovor tedy vznikl tak trochu i na přání vás, čtenářů.

 

 

 

Nahlédněte do magické kuchyně Romana Sejkota

18. listopadu 2005, 00.00 | Jeden z nejosobitějších českých fotografů, autor bizarních útvarů a krajin tvořených ženskými těly, zahájí ve středu 23. listopadu řadu klubových setkání IDIFu s významnými tvůrci z oboru fotografie. A protože tušíme, že mnozí z vás jsou na tuto akci zvědavi, popovídali jsme si s Romanem Sejkotem u šálku kávy nejen o tom, co posluchačům nabídne, o právě probíhající úspěšné výstavě v pražské galerii Nikon, ale i o jeho názoru na fotografickou kompozici.

 

 

 

PhotoPlus - světla, blesky a zábleskové systémy

27. října 2005, 00.00 | V dalším pokračování naší exkluzivní reportáže z newyorského veletrhu PhotoPlus se zaměříme na všechny možné a nemožné zdroje světla. Co všechno si může pořídit profesionál, aby překonal jakékoli světelné podmínky?

 

 

 

PhotoPlus 2005 - softwarová smršť pro fotografy

26. října 2005, 00.00 | Nejvíce novinek přinesl veletrh PhotoPlus paradoxně na poli programů určených pro profesionální správu a úpravu fotografií. Na co všechno se můžeme těšit a jaké jsou dnešní trendy v oblasti práce s digitální fotografií?

 

 

 

PhotoPlus 2005 - je libo větší formát nebo 39 MPix?

25. října 2005, 00.00 | Střední a velkoformátové fotoaparáty a příslušné digitální stěny patří k hi-endu dnešní profesionální fotografie. Přestože o jejich budoucnosti se vede hodně diskuzí, PhotoPlus nabízí poměrně bohatou nabídku produktů. Co je dnes v této oblasti na trhu? Například fyzické rozlišení skoro 40 MPix!

 

 

 

PhotoPlus 2005 - newyorská show velikánů

24. října 2005, 00.00 | V první části naší přímé reportáže z newyorského konferenčního centra věnujeme největším expozicím tradičních velikánů dnešní digitální fotografie. Čím se snaží oslovit převážně profesionální fotografickou veřejnost, které je PhotoPlus primárně určeno?

 

 

 

IFA 2005: Elektronická super zrcadlovka PRO815 v praxi

6. září 2005, 00.00 | Na veletrhu IFA 2005 jsme měli možnost poprvé v praxi vyzkoušet inženýrský vzorek elektronické zrcadlovky Samsung PRO815 v praxi. Jaké to je držet v ruce 15x zoom s 8MPix snímačem a hned trojicí displejů? Samsung si opravdu dovolil velmi odvážný experiment!

 

 

 

Mou první zakázkou byl pornografický časopis

6. května 2005, 00.00 | … říká s nadsázkou Karel Pobříslo. Rafinovaně smyslné akty tohoto osobitého fotografa, o jejichž výstavě jsem referovala letos v březnu, vzbudily u čtenářů Fotografování značnou pozornost. A protože se s ním mnozí setkávají i na seminářích Institutu digitální fotografie, myslím že nebylo od věci ho pozvat na kávu a kus řeči. A tady je výsledek.

 

 

 

Strana výpisu

15

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: