Reportáže - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Reportáže

Canon solution day: vstupte do světa profesionálního tisku!

16. října 2008, 00.00 | Nedávno Canon uspořádal celodenní Open House, kde prezentoval své aktuální produkty z oblasti profesionálního digitálního a inkjetového tisku. K vidění byly jak tiskárny pro amatérské uživatele (segment SOHO – domácí tisk a malé kanceláře), tak i komplexní profesionální řešení, určená pro korporátní sféru a polygrafický průmysl.

 

 

 

Jak se dělá stativ: Reportáž z továrny Manfrotto a novinky z Photokiny

15. října 2008, 00.00 | Mezi laiky panuje stále rozšířenější mýtus, že stabilizace obrazu v kompaktních fotoaparátech a zrcadlovkách eliminuje nutnost používat stativ. Podíváte-li se však do brašny profesionála, vždy tam tuto pomůcku najdete. Pravda je jako obvykle někde uprostřed. Jsou situace kdy je stabilizátor pohotovější, ale v některých oblastech se bez stabilní opory prostě neobejdete. Proto se stojí za to podívat, jak takový stativ vzniká.

 

 

 

Jak fotografuje aristokrat

31. července 2008, 00.00 | Říci, že jsem při setkání se Zdeňkem hrabětem Sternbergem měla pocit, že hledím do tváře historie, mi brání fakt, že letos pětaosmdesátiletý doyen starého českého šlechtického rodu je elegantní muž, jehož vitalitu by mu mohli závidět i lidé mnohem mladší. Námětů na rozhovor s ním by bylo požehnaně – od mládí, drsně přerušeného komunistickým pučem, přes službu u PTP a práci horníka a kulisáka, emigraci v pětačtyřiceti letech, až po starost o zrestituovaný majetek. My jsme ale nad kávou hovořili o jeho velké zálibě – fotografii.

 

 

 

Pavel Scheufler: Fotografii mám příliš rád, než abych se jí živil

25. června 2008, 00.00 | Jméno historika fotografie a publicisty Pavla Scheuflera (*1950) dávno překročilo hranice fotografického oboru. Má lví podíl na popularizaci začátků české fotografie i na tom, že jména jako Jan Langhans či Jindřich Eckert pronikla do obecného povědomí a stala se součástí českého rodinného stříbra. Pavel Scheufler „v civilu“ rozhodně nepůsobí jako učenec ze zaprášených archivů; dokáže o své práci vyprávět vážně i s humorem, ale vždy tak, že mu nasloucháte se zatajeným dechem. Přijďte se přesvědčit dnes večer do IDIFu.

 

 

 

Jindra Kodíček: Fotografická mafie je všude!

17. června 2008, 00.00 | Že nevíte co je wallride, grind a shufle, či jak se padá „na šmirgl“? To by vám jistě vysvětlili hoši, kteří na inline bruslích sjíždějí zábradlí, frčí závratnou rychlostí po madle pohyblivých schodů v metru nebo s přehledem skáčou z pěti metrů. Tuto zvláštní sportovní komunitu působivě fotografuje Jindra Kodíček (*1985), který se aggressive inline mnoho let sám úspěšně věnuje. Rozhovor s ním vám možná pomůže pochopit svérázný svět inlajnistů.

 

 

 

Hana Major Sládková: Šest chlapů a já

6. června 2008, 00.00 | Působí křehce a romanticky, jako by vystoupila z knih Charlotty Brontëové, ale nedejte se zmást: Hana Major Sládková (*1973) je přemýšlivá žena, která má jasný cíl. To, že tanec a fotografování je naplněním jejího života, určitě není fráze. Je oficiální fotografkou festivalu EuroArt Praha, tváří největšího evropského fotografického centra Centrum FotoŠkoda a má za sebou dvě desítky samostatných výstav. Fotografie Hany Major Sládkové lze vidět na adrese www.wwg.cz, s jejich autorkou se můžete setkat ve středu 11.6.2008 od 19 hodin v IDIFu.

 

 

 

Petra Skoupilová: Ostýchám se říct modelkám, aby se svlékly

21. dubna 2008, 00.00 | Petra Skoupilová (*1944) mě přijala ve svém elegantním bytě, jemuž vévodí portrét její maminky – lásky Karla Čapka - Věry Hrůzové. Atmosféra dvacátých let je pro fotografku také stálou inspirací a její jemný nádech zahaluje akty Petry Skoupilové vytříbenou krásou, tajemstvím a rafinovaností. Autorka, která bude hostem dalšího Setkání s fotografem tuto středu, byla též vyhledávanou portrétistkou známých osobností (jako poslední fotografovala legendární herečku Danu Medřickou) a fotografkou módy.

 

 

 

Jiří Všetečka: Kolik filosofie se vejde do jednoho záblesku

25. března 2008, 00.00 | Tato věta, kterou kdosi napsal do návštěvní knihy nedávno zahájené výstavy Pražský chodec na Pražském hradě, zcela vystihuje charakter fotografií vystavujícího autora. Ať už Jiří Všetečka (*1937) snímá milovanou Prahu nebo obyčejné lidi, vždy je v jeho pojetí kromě působivé výtvarné krásy a originální imaginace přítomen i pohled filosofa, jenž s nadhledem chápe propojení zdánlivých protikladů: minulosti a budoucnosti, věčnosti i pomíjivosti, ale třeba i exaktnosti a poezie. Jiří Všetečka bude hostem Večera s fotografem tuto středu.

 

 

 

Osobnosti české fotografie za rok 2007 vyhlášeny

25. března 2008, 00.00 | 10. března 2008 bylo na výroční valné hromadě Asociace profesionálních fotografů České republiky již popáté uděleno významné fotografické ocenění. Cenu „Osobnost české fotografie 2007“ obdržel tvůrce vynikajících sond do života (nejen) moravské vesnice Jindřich Štreit (*1946), osobností české fotografie 2007 za dlouhodobý přínos fotografii se prostřednictvím hlasů jedenáctičlenné poroty z řad členů asociace stal fotograf a pedagog Miroslav Vojtěchovský (*1947).

 

 

 

Jan Wilda Drnek: Mým fotografiím vládne Slunce s Venuší

12. března 2008, 00.00 | To, že fotografové, kteří před vás předstupují na tradičních Večerech, jsou většinou rozsochaté osobnosti, už určitě víte. Tentokrát bude hostem muž, jenž vystudoval kybernetiku, zabýval se změněnými stavy vědomí, psychologií a hermetickými vědami, je zakladatelem úspěšné firmy v oboru signmaking a na slovo vzatým odborníkem na color management, skvěle fotografuje, projel mnoho zemí světa a sám spoluvlastní cestovní kancelář. Jeho poznávacím znamením je, že to všechno dělá rád, kvalitně a do hloubky - a také má pořádnou porci smyslu pro humor!

 

 

 

Strana výpisu

10

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: