Výstavy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Roň slzy, Usámo

22. února 2002, 00.00 | Nejmocnější muži světa spřádají svoje lehce, středně i značně pokálené sítě kolem českého umělce Jiřího Davida! Loni tento člen skupiny Tvrdohlavých protestoval proti zlořádům světa obrovskou trnovou korunou z neónů, co proti přesile pohlavárů udělal tentokrát? Rozplakal je!

 

 

 

Přijďte na Apple Creative Event Prague

18. února 2002, 00.00 | Již 7. března se bude v Praze konat celodenní prezentace Apple Creative Event Prague 2002, která chce všem zájemcům o počítače Macintosh představit možnosti jejich kreativního použití. Zajímá vás Mac OS X, programy pro grafiku, digitální video a zvuk? Zaregistrujte se zdarma už dnes!

 

 

 

Jiné podoby slavných

18. února 2002, 00.00 | Ludvík Vaculík, břitce "vyprovázející" dva soudruhy ze sjezdu spisovatelů roku 1968, fešný junák Milan Uhde (v roce 1967), naslouchající Zábranovi a Škvoreckému, stařičký Josef Váchal s kaligrafickým rukopisem Krvavého románu ... Vše v nové monografii Dagmar Hochové, zachycující hvězdy československého spisovatelského nebe během téměř padesáti let!

 

 

 

V oparu smyslnosti

11. února 2002, 00.00 | Ženy Emanuela Kodeta byly plnokrevné, smyslné, jistě vášnivé ... Fotografie modelů, zejména právě žen, které si Kodet, pojem českého sochařství doby secese a symbolismu, pořizoval pro svou práci, vyzařují dodnes své přitažlivé kouzlo. Vidět je můžete právě nyní v Centru české fotografie v Náplavní ulici.

 

 

 

Tajemná dvojnice Dita Pepe

1. února 2002, 00.00 | Z fotografií na nás upírají uhrančivý zrak dvě ženy: prostitutky, sportovkyně, babičky, sexy blondýny. Jedno je na nich nápadné: jsou téměř stejné. Dvojčata? Sestry? Náhoda? Trik? Nikoli, stylizace, které se "dopustila" mladá fotografka s exotickým jménem Dita Pepe.

 

 

 

Masopust v jednadvacátém století

25. ledna 2002, 00.00 | Je místo na světě, kde můžete běžně, nu, alespoň jednou v roce potkat piráta ve svetru, dědka z billboardu nebo mluvícího koně. To místo se jmenuje Roztoky u Prahy a tyhle figury jsou masky masopustního reje, jenž tam každý rok pořádají. Snímky této barvité zábavy od sedmi fotografů zvučných jmen vám nyní nabízí Komorní galerie Domu Josefa Sudka.

 

 

 

Krajina podle Wenderse, příroda podle Hellera

22. ledna 2002, 00.00 | Oba mají k fotografii úzký vztah, ani pro jednoho však vlastní fotografická tvorba nepředstavuje hlavní zdroj obživy. Americký filmový režisér německého původu a český podnikatel v oboru digitálního zpracování fotografie nyní vystavují v malých expozicích své snímky krajiny a přírody. Wenders vypráví o velkoleposti, Heller o tichých zázracích.

 

 

 

Když rozkvete bahno

17. ledna 2002, 00.00 | ... musí u toho být Stu Levy se svým fotoaparátem. A jak vypadá list palmy pod rentgenem? O co jsme přišli, když Francisco Goya neznal platinotisk? Odpověď na všechny tyto otázky naleznete ve vskutku působivé expozici deseti současných amerických fotografů Západního Pobřeží USA, která právě probíhá v Pražském domě fotografie.

 

 

 

Zaniklé kouzlo pražských nábřeží

15. ledna 2002, 00.00 | Někdo chodí do baru popít, já vás tam zvu na výstavu fotografií. A není to expozice ledajaká. Deset černobílých snímků známé autorky doprovodilo literární prvotinu sedmnáctiletého chlapce. Psal se rok 1957 a protagonisté se jmenovali Dagmar Hochová a Ivan Havel.

 

 

 

Jistota Karla Cudlína

10. ledna 2002, 00.00 | Jeden z nejuznávanějších českých fotografů mladší generace často vstupuje do světa zdánlivě chudého a nezajímavého - mezi společenské outsidery, etnické menšiny, stavební dělníky ... Snímky, které zde pořizuje, jsou však plné citu, spontaneity a poezie denního života. Výběr z nich pod názvem Jsem si jist právě nyní vystavuje World Webphoto Gallery.

 

 

 

Strana výpisu

... 91

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: