Výstavy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Zlaté objektivy Interkamery a jejich lesk

14. dubna 2004, 00.00 | Den před zahájením veletrhu Interkamera 2004 byly slavnostně oznámeny produkty, které letos získaly ocenění "Zlatý objektiv Interkamera", které uděluje pořadatelská společnost za podpory vybraných medií. Kdo byl oceněn a zač?

 

 

 

Dostal Oscara, no a?

24. března 2004, 00.00 | Přísloví „Doma není nikdo prorokem“ vzniklo určitě v Čechách. Příkladů toho, jak se zde nakládalo s lidmi, kteří byli za hranicemi obdivováni a váženi, je bezpočet. Nejstarší český fotograf a filmař Alexandr Hackenschmied (*1907), držitel Oscara z roku 1965, jenž mimochodem stál i u zrodu trojrozměrné filmové iluze IMAX, by o tom mohl hodně vyprávět. Dvě výstavy fotografií této legendy, která již léta žije v New Yorku, máme nyní možnost vidět i v Praze.

 

 

 

Setkání hvězd

12. března 2004, 00.00 | Jan, Sára a Ida Saudkovi, Ladislav Sitenský, Bohdan Holomíček, Dana Kyndrová, Jan Langhans, Roman Sejkot … Nebo Marcello Mastroianni, Lída Baarová, Paul McCartney, Václav Havel, Frank Zappa … A všichni pěkně pohromadě. Uznávám, že to vypadá spíše jako sci-fi, ale jedná se o střízlivou realitu. Pokud vás zajímá, kde můžete tyto celebrity vidět, čtěte dále.

 

 

 

O záhadách srdce, přírody a světa

13. února 2004, 00.00 | Výstavy dvou autorů, využívajících podobnou techniku, se časově sešly tak blízko, že je můžeme ještě s čerstvou pamětí porovnat. V prosinci to byl Josef Fousek, v únoru je k vidění výstava neméně působivých fotomontáží Jana Šplíchala v Pražském domě fotografie. S trochou překvapení lze konstatovat, že vize nezkrotného ducha bouřliváckého písničkáře Fouska i plaše působícího věřícího intelektuála Jana Šplíchala vycházejí z navzájem blízkých kořenů.

 

 

 

Pojďte s námi hodnotit fotografie

6. února 2004, 00.00 | Server Fotografování.cz pomalu dokončuje testování systému hodnotící galerie. Pomozte ostatním fotografům svým názorem a kritikou jejich prací. Galerie je vám plně k dispozici a připravena vyzkoušet plnou zátěž.

 

 

 

Výjimečnost všedního

5. února 2004, 00.00 | Dokumentarista Jiří Hanke (*1944) je autorem jednoho z nejzajímavějších cyklů, jaké kdy v české fotografii vznikly. Z okna svého bytu nasnímal v průběhu času zdánlivě stejnou scenérii – obyčejnou městskou ulici, která se však vlivem mnoha faktorů mění v pokaždé originální, poutavý obraz. Cyklus Pohledy z okna mého bytu jsou součástí výstavy internetové World Webphoto Gallery.

 

 

 

Kodak a fotografie roku 2003

26. ledna 2004, 00.00 | V pátek byla předána ocenění v soutěži Kodak fotografie roku 2003. Jak předání proběhlo a co může podobná soutěž přinést? Bude následovat i druhý ročník?

 

 

 

… a tak jsem je polil Key rumem a zapálil

16. ledna 2004, 00.00 | Písničkář, bavič a textař Josef Fousek (*1939) se v prosinci dočkal velké výstavy svých fotomontáží, doprovázených vlastními krátkými verši, v Kongresovém centru. Mnoho lidí bylo překvapeno, že fotografuje, a především tím, co fotografuje. Nechal se vyzpovídat s evidentní chutí, a z jeho řeči vyplynulo, že všechny žánry, jimiž se zabývá, tvoří vlastně jeden celek. Ovlivňuje však víc hudba jeho fotografie, nebo je tomu naopak? Dozvíte se v dvoudílném rozhovoru s Josefem Fouskem.

 

 

 

CES 2004 – první velká akce roku za dveřmi

8. ledna 2004, 00.00 | CES2004 je celosvětově největší letošní akcí věnovaná spotřební elektronice. To mimo jiné znamená, že jde o jednu ze tří nejvýznamnějších akcí o digitální fotografii. Jak blízko má digitální fotka ke spotřební elektronice a co CES napoví?

 

 

 

Co si počít se Sárou Saudkovou?

19. prosince 2003, 00.00 | Při tiskové konferenci před vernisáží výstavy v Pražském domě fotografie se na její hlavu snesla sprška výtek ze strany kolegů-fotografů. Narážely zejména na údajně ordinérní náměty jejích záběrů, padla i zmínka o kopírování stylu Jana Saudka. Spíš se ale zdá, že Sáru prostě nelze zaškatulkovat.

 

 

 

Strana výpisu

... 75 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: