Výstavy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Výstavy

Přijde smrt a bude mít tvé oči

3. července 2003, 00.00 | „Vůbec fotografii nerozumím – v technickém smyslu,“ řekl kdysi Mario Giacomelli (1925–2000). Tento nedostatek však nijak fatálně neprožíval. Ve své tvorbě totiž ponejvíce využíval intuici, empatii a cit pro syrovou krásu, která je kultivována právě sensitivním přístupem jejího objevitele. Kolekci snímků ze samého závěru lidského života považoval za nejdůležitější věc, kterou na poli fotografie vytvořil. Miloval však rovněž přírodu a prostý venkovský život, takže pořídil i neobyčejné záběry krajiny, portréty, scény zaniklého světa tradic.

 

 

 

Mezi realitou a mystifikací

24. června 2003, 00.00 | Kdo nahlédl do knih Franze Kafky, zná typickou atmosféru jeho příběhů: jsou bizarní, hořce ironické až kruté, vycházejí z nepochopitelnosti, nepochopení a tajemství. Lidé, lapeni v labyrintu osudu, bloudí a nakonec bezútěšně hynou. Franzem Kafkou se Věra Koubová jako překladatelka zabývala velmi často. Možná právě proto podobným vnímáním světa nasákly i její fotografické práce. Výběr z nich, který můžete vidět v klubu Koníček v Lucerně, se zdá být koncipován tak, aby měl divák onen - těžko definovatelný - „kafkovský“ pocit …

 

 

 

Originální výprava za tajemstvím přírodního makrosvěta

20. června 2003, 00.00 | Galeristka Elen Michajlovová měla při výběru fotografií pro novou výstavu ve své galerii Pasáž ve Vodičkově ulici i tentokrát šťastnou ruku. Ke spolupráci přizvala mladou autorskou dvojici Sandra Tůmová – Jan Frolík, kteří zde prezentují něco přes dvě desítky barevných přírodních makrofotografií. Vizuálně přitažlivé abstraktní obrazy znázorňují přírodu jako mystérium věčné proměny a harmonie.

 

 

 

Kam se hrabe Hollywood

16. června 2003, 00.00 | Roční produkce: 800 nových filmů. Denní návštěvnost kin: 12 milionů diváků. Průběh filmového představení připomíná spíš fotbalový zápas – lidé pískají, tleskají, někdy na plátno házejí shnilá vejce. Popularita hvězd je blízká zbožštění. Tak vypadá realita indického filmového průmyslu, kterou na působivých barevných snímcích zaznamenal izraelský fotograf Jonathan Torgovnik.

 

 

 

Elektrografie - prolínání techniky a kumštu

10. června 2003, 00.00 | Fax, xerox, počítač – to jsou pracovní nástroje výtvarníků, kteří se zabývají elektrografií. V Praze nyní probíhá – poněkud utajená - výstava artefaktů, vytvořených členy Maďarského elektrografického sdružení, která nabízí zajímavé pohledy na výtvarné využití této původně grafické techniky. Sedmnáct umělců, žen i mužů, představuje práce velmi široké výrazové škály, jež jako by měly jeden výchozí bod - neklidné a rychlé tempo současného života.

 

 

 

Polární krajina jako vzrušující inspirace

6. června 2003, 00.00 | Skandinávii máme spojenou s chladným podnebím, neporušenou přírodou, typickou zvířenou. Od fotografa ze Skandinávie očekáváme, že se nechá inspirovat krásou rodné krajiny. Norský fotograf Pål Hermansen, jehož vůbec první výstava v Čechách právě probíhá v Komorní galerii Domu fotografie Josefa Sudka, toto očekávání naplňuje. Vždyť se expozice také nazývá „Polární země“. Do klasických pohlednicových snímků zasmušilých fjordů, zářících ledovců a dalších přírodních atrakcí však mají jeho práce daleko.

 

 

 

Fórum digitální fotografie již zítra

2. června 2003, 00.00 | Již zítra proběhne v Kongresovém centru Praha Fórum digitální fotografie, které bude spojením největšího českého semináře o DF, praktického workshopu a prezentace nových digitálních fotoaparátů. Co všechno čeká na návštěvníky?

 

 

 

Fotograf Thomas Ungar – pozoruhodný objev virtuální galerie

28. května 2003, 00.00 | Předčasná smrt vždy obestře osobu zesnulého aureolou tajemství, soucitu, vztahovačného strachu z neodvolatelnosti osudu. Postihne-li předčasná smrt umělce, vtírá se ještě otázka, na kterou neexistuje odpověď: co všechno už nestihnul vytvořit? Thomas Ungar, rodák z Prahy, jehož život se uzavřel v jednapadesáti letech, byl renesančním člověkem. Vedl laboratoř výpočetní techniky na univerzitě v Tel Avivu, ve volném čase se věnoval teoretické matematice, překladům Shakespeara, psaní poezie, studiu řečtiny, malování a hudbě. A - fotografování.

 

 

 

Uříznuté hlavy v parafínu

27. května 2003, 00.00 | Devět hlav bez těl, levitujících ve vodě. Devět hlav, zalitých v parafínu. Devět parafínových kvádříků, v nichž možná také jsou (nebo byly) zakonzervovány hlavy … Řeč není o filmovém thrilleru či sbírce sadistického vraha, nýbrž o výstavě koncepčního triptychu Ondřeje Přibyla v galerii Velryba.

 

 

 

Uhranut Picassem

20. května 2003, 00.00 | Nekonvenční osobnost Pabla Picassa byla jistě fascinujícím objektem: pro obdivovatele svého díla, pro jiné příslušníky uměleckého světa, pro ženy, pro hltače zpráv ze života slavných … Jeho charismatu podlehl i francouzský fotograf André Villers, který vystavuje vlastní výběr černobílých portrétů svého slavného přítele i dalších klíčových postav francouzského uměleckého světa druhé poloviny minulého století v Obecním domě.

 

 

 

Strana výpisu

... 83 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: