Výstavy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Kam kráčíš, francouzská fotografie?

2. května 2003, 00.00 | Povědomost o soudobé francouzské fotografii u nás není příliš rozsáhlá. Proto lze jen uvítat, že nám Francouzský institut ve své galerii nabízí zhruba čtyřicítku fotografických prací od sedmi autorů, narozených mezi léty 1954 a 1976. Vystavená kolekce je výběrem z francouzského Národního fondu pro současné umění a nese prostý název Transfigurace.

 

 

 

Setkání se stíny dávno zmizelých

28. dubna 2003, 00.00 | „Pochován byl roku 1932 do rodinné hrobky v Rejhoticích, která se však již nezachovala … Ty fotky, dokumenty jedné uplynulé doby, které nám byly tak milé a drahé, se nám bohužel během vysídlení ztratily …“ Dvě věty z textu, který napsal Zdenek Mateiciuc k výstavě fotografií Gustava Ulricha, hovoří o tomtéž: o náhlém násilném přeryvu v naší nedávné historii, jehož výsledkem byla nevratná devastace hodnot, které dva národy, žijící na společném území, po staletí vytvářely.

 

 

 

Letní Fórum digitální fotografie 2003

24. dubna 2003, 00.00 | 3.6.2003 proběhne v pražském Kongresovém centru další Fórum digitální fotografie. Akce, které se v minulém roce zúčastnilo 500 posluchačů nabídne jak řadu přednášek, tak nově i praktický workshop. Mimo jiné si budou moci účastníci vyzkoušet většinu digitálních fotoaparátů prodávaných na tuzemském trhu.

 

 

 

Američané a Středoevropané: více podobností či rozdílů?

23. dubna 2003, 00.00 | Dobře koncipovaná výstava. Takto jednoduše bych charakterizovala výstavu The View from Here, Pohledy ze střední Evropy a amerického Středozápadu, ve staroměstském domě U Kamenného zvonu. Ačkoli představuje 84 fotografických prací od 22 autorů, je její rozsah úměrný divákově schopnosti vstřebat vjemy, takže výsledkem je kvalitní zážitek, a nikoli únava a zahlcenost informacemi.

 

 

 

Interkamera 2003 - lesk a bída fotografie u nás

17. dubna 2003, 00.00 | Rok se s rokem sešel a opět zde máme čas největší české fotografické výstavy, Interkamery. Co od ní může očekávat návštěvník? Jaké produkty na ní uvidíte a jaké ne? Proč ani "velka" Interkamera není tak velká jak bychom všichni chtěli?

 

 

 

V zajetí řetězu v tichém domě

16. dubna 2003, 00.00 | Zdi, nároží, zábradlí, schody, lavičky, skleněné střepy a tabulky, staré sklenice, stíny, vejce, klíč a hrubý řetěz. Za pomoci těchto a dalších podobně obyčejných věcí, kolem nichž denně přecházíme bez povšimnutí, tvoří Karel Fink svůj tichý, poetický svět. Panuje v něm zvláštní kouzlo: v hledáčku Finkova fotoaparátu se bezezbytku mění v půvabné objekty s dokonalými liniemi a tvary, tajemnými odrazy i rafinovanou hrou světla a stínu.

 

 

 

Ministři v trávě

7. dubna 2003, 00.00 | Jiří Heller je ctitelům fotografického umění známý především jako tvůrce celé řady barevných přírodních snímků, krajin s působivou atmosférou i nápaditých detailů, kde preferuje zejména traviny. Jeho nová výstava v klubu Koníček restaurantu Černý kůň v Lucerně však obsahuje výhradně černobílé fotografie, které s přírodou souvisejí jen velmi okrajově. Název „Nulté zasedání české vlády“ napoví …

 

 

 

Čtyři ženy vypovídají o kráse i perverzi barev

4. dubna 2003, 00.00 | Barvy, barvy, všude barvy. Představte si modrozelenou domovní fasádu, růžová vrata garáže, fialový bazének pro želvy, a dokonce puntíkaté kameny či rozložitý kaktus, hýřící jasně žlutou a červenou barvou. Až na výjimky jsou tyto objekty v Mexiku, kde se také ocitly v hledáčku čtyř umělkyň, jež spojuje jediné: odvážná a přesná práce s barevnou fotografií. Vidět je můžete na výstavě Barevné povrchy v nových prostorách Pražského domu fotografie.

 

 

 

PR: Interkamera, Mekka všech fotografů

2. dubna 2003, 00.00 | Interkamera 2003 se tradičně koná na Výstavišti Praha 7 v Holešovicích 15.-18.4.2003 (úterý - pátek). Letos se můžeme těšit na více než 70 vystavovatelů a bohatý doprovodný program.

 

 

 

Už je na Hradě! Nejlepší portrétista světa

25. března 2003, 00.00 | Devadesát čtyři let (1879-1973) žil slavný americký fotograf lucemburského původu Edward Steichen. Právě v tomto období se svět nejrychlejším tempem změnil k nepoznání. Steichen šel s dobou a jeho dílo kopíruje tyto zvraty. Symbolicky to lze vyjádřit tak, že jako umělec stojí rozkročen mezi pojetím skutečnosti, které ještě odkazuje na romantismus devatenáctého století, a zobrazením nesmlouvavé přímočarosti moderní doby. A kdo mu stál modelem? Třeba Greta Garbo, Winston Churchill, Charles Chaplin, Isadora Duncan ...

 

 

 

Strana výpisu

... 81

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: