Výstavy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Vlčí med: zázraky s dvouokou zrcadlovkou

28. května 2004, 00.00 | Rodem Brňák, založením kosmopolita. Na jeho snímcích však žádnou exotiku neuvidíte. Fotograf Vojtěch V. Sláma se dobrovolně zřekl moderní techniky, a dvouokou zrcadlovkou formátu 6 x 6 cm loví z prostoru a času drobné útržky dějů a vzpomínek. Jsou poetické jako název jeho výstavy: Vlčí med.

 

 

 

Přes 300 modelů digitálních fotoaparátů na jediném místě!

27. května 2004, 00.00 | Již 8.6.2004 proběhne v Praze 4. Forum digitální fotografie, na kterém budete mít s největší pravděpodobností možnost vidět a vyzkoušet nejvíce digitálních fotoaparátů na jednom místě v ČR. Prezentovat se bude přes čtyři desítky značek fotoaparátů, tiskáren, příslušenství a softwaru!

 

 

 

Photokina 2004 - fotografie na plné pecky

24. května 2004, 00.00 | V Praze proběhla tisková konference, která představila letošní ročník největšího evropského veletrhu fotografické techniky a zejména novinky, které si na nás letos pořadatelé připravili. Jaký bude podzimní svátek všech fotografů?

 

 

 

Digiforum: Když to s digitální fotografií myslíte vážněji

14. května 2004, 00.00 | Forum digitální fotografie nabídne 8.6.2004 i program po zkušenější fotoamatéry. Pokud se chcete dozvědět více o úpravách, tisku a archivaci fotografií či správě barev a autorských právech, rozhodně si nenechte ujít přednáškový program v 2. sále.

 

 

 

Krev je sladší než med

14. května 2004, 00.00 | Titulek je zároveň názvem obrazu, jímž se Salvador Dalí vydal cestou surrealismu. Legenda české fotografie Václav Chochola se na podzim 1969 proslulému malíři přiblížil natolik, že mohl pořídit sérii jeho portrétů. Je však pokaždé podobná „hvězdná konstelace“ i zárukou mimořádného výsledku?

 

 

 

Digiforum: Když vybíráte fotoaparát

12. května 2004, 00.00 | 8. června proběhne v Praze již 4. Forum digitální fotografie, které bude mimo jiné velmi dobrou příležitostí pro načerpání velkého množství informací potřebných pro správnou volbu nového fotoaparátu. Opravdu je se nač těšit.

 

 

 

Po Newtonovi Capa - další ze světových fotografů v Praze

7. května 2004, 00.00 | V květnu před padesáti lety se tragicky uzavřel život jedné z legend světové fotografie. Roberta Capu, tehdy zpravodaje týdeníků Time a Life ve Vietnamu, roztrhala mina. Bylo mu čtyřicet let. Výběr z jeho reportážní tvorby, v níž se neopakovatelným způsobem spojuje síla autentičnosti s humanistickým pojetím, mají poprvé možnost vidět i milovníci fotografického umění v Čechách.

 

 

 

Milan Blšťák: Učím se žít focením

30. dubna 2004, 00.00 | Jeho práci znají a obdivují i lidé, kterým fotografování příliš neříká. Makrosnímky, objevující netušenou, hýřivou krásu přírodnin, okolo nichž běžně procházíme bez povšimnutí, umělec nyní vystavuje v showroomu firmy Linea Pura, plném ušlechtilých strohých linií designérského nábytku z Itálie.

 

 

 

Umí, a ještě za to chce peníze!

23. dubna 2004, 00.00 | Spolupracuje se světovými fotografickými agenturami, vystavoval v New Yorku, Soulu i Stockholmu, ale i na současném nejprestižnějším fotofestivalu ve francouzském Perpignanu. Dvakrát byl oceněn v rámci World Press Photo, pracuje pro UNICEF, a jeho snímky se pravidelně objevují v takových periodikách, jako jsou Der Spiegel, Paris Match, New York Times Magazine či Playboy. Tomki Němec, český fotograf.

 

 

 

Na Provázku u Donutilů

14. dubna 2004, 00.00 | Pro generaci dnešních dvacetiletých je to historie. Starší ale jistě nezapomenou na fronty na lístky, vyprodané sály a především na sugestivní herecké výkony. Brněnské Divadlo na provázku bylo světlem v šeru české totality. „Svítání“ je také název výstavy fotografií Jefa Kratochvila, věnovaných právě této legendární scéně.

 

 

 

Strana výpisu

... 74 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: