Trendy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Trendy

Jak na vlastní fotolaboratoř aneb vybíráme domácí tiskárnu, 2. díl

18. prosince 2007, 00.00 | Vánoce jsou za dveřmi a většina z nás si klade otázku, co pod stromeček? Vedle stále populárních digitálních fotoaparátů, může být zajímavým a praktickým darem také foto-tiskárna! Minule jsme si představili problematiku inkoustových tiskáren, dnes se podíváme na další alternativy.

 

 

 

Jak na vlastní fotolaboratoř aneb vybíráme domácí tiskárnu

17. prosince 2007, 00.00 | Vánoce jsou za dveřmi a většina z nás si klade otázku, co pod stromeček? Vedle stále populárních digitálních fotoaparátů, může být zajímavým a praktickým darem také foto-tiskárna.

 

 

 

GigaPan.org: velkoplošné panoramatické fotografie na Internetu

23. listopadu 2007, 00.00 | Server GigaPan.org nabízí zajímavou webovou službu na prohlížení a sdílení velkých panoramatických fotografií na Internetu. Více se o této bezplatné službě
dočtete v našem článku.

 

 

 

Okénko do historie 6. - Fujifilm

20. listopadu 2007, 00.00 | Základní stavební kámen japonské společnosti Fujifilm byl položen v lednu roku 1934. Jeho hlavním cílem bylo vytvořit domácí fotografický průmysl. Jak ale historie ukazuje, tak nepřetržitou technologickou inovací lze dosáhnout ještě více. V jeho širokém portfoliu lze nalézt velké množství optických, zobrazovacích, polygrafických aj. produktů, které pokrývají všechny lidské obory. Nejdůležitější mezníky této společnosti si v dnešním článku krátce připomeneme.

 

 

 

Novinky na trhu

14. listopadu 2007, 00.00 | I když z hlediska ohlašování nových fotoaparátů je nyní poměrně klidno, ve fotobranži se stále něco děje. Společnosti Phase One a Mamiya vytvářejí strategickou alianci pro vývoj otevřeného digitálního středoformátového standardu. HP končí s výrobou kompaktních digitálních fotoaparátů, ale nikoliv s jejich prodejem. Kompakty si jednoduše nechá vyrábět na zakázku od jiných firem. Pokud jste zaznamenali na Internetu diskuze okolo spolehlivosti AF u Canonu EOS 1D Mark III, dozvíte se, jaká je skutečnost.

 

 

 

Historická fototechnika - Lubitel

12. listopadu 2007, 00.00 | Pod hrdým názvem Lubitel, což v překladu znamená "amatér" se skrývá bakelitový přístroj jednoduché konstrukce původem ze Sovětského svazu. Lubitely pochopitelně nikdy nevzbuzovaly nadšení patřící technicky mnohem vyspělejším Flexaretům. Šlo ale o přístroje, se kterými mnozí z nás začínali, a na to se nezapomíná.

 

 

 

Digitex 2007: výsledky ankety o nejhezčí digitální kompakt

31. října 2007, 00.00 | Na veletrhu Digitex probíhala na stánku Institutu digitální fotografie anketa o nejhezčí digitální kompakt. I když byl poměr hlasů poměrně vyrovnaný, máme zde vítěze.

 

 

 

Nepodceňujte licencování snímků z fotobank

23. října 2007, 00.00 | Jednou z nejdůležitějších věcí při nákupu snímků z fotobank je pro většinu klientů cena. Víte ale, jaký je rozdíl mezi fotografií licencovanou v režimu Rights-Manged a Royalty-Free? Při výběru vhodného snímku pro vaši kampaň byste měli věnovat pozornost i tomuto kritériu.

 

 

 

PhotoPlus 2007: Přehled nabídky digitálních zrcadlovek dneška

22. října 2007, 00.00 | Veletrh PhotoPlus v New Yorku je tradičním místem setkání zejména amerických profesionálních fotografů s dodavateli fotografické techniky. V dnešním článku z tohoto veletrhu se podívejme na současnou nabídku DSLR pro vážné zájemce o fotografii a priority jednotlivých výrobců.

 

 

 

Content-Aware Image Resizing: přichází revoluce ve zpracování bitmapové grafiky?

11. října 2007, 00.00 | Nová technologie izraelských vědců S. Avidana a A. Shamira slibuje zmenšování či zvětšování obrázku bez změny jeho zásadních motivů, nové designérské postupy týkající se odstraňování či přidávání části obrázku a také nové možnosti publikování obrázků optimalizovaných pro různá média. Na světě jsou přitom již její první konkrétní implementace, včetně pluginů pro Photoshop a GIMP. Více v našem článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 14 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: