Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Rozšiřte si své fotografické obzory (Kurzy)

29. dubna 2011, 00.00 | Chcete si rozšířit své fotografické obzory? Zajímá vás konkrétní fotografická disciplína, ale chybí vám potřebné znalosti či zkušenosti? A nebo prostě jen hledáte inspiraci či příležitost setkat se s podobně "postiženými" - spřízněnými dušičkami? Neváhejte a navštivte některý z fotografických kurzů Institutu digitální fotografie...

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie – 4. Budiž světlo!

29. dubna 2011, 00.00 | Fotografie může vzniknout bez fotografa, bez fotoaparátu, bez objektivu, bez počítače, bez baterií, bez nápadu, bez modelu a bez ladu i skladu, stejně jako bez spousty dalších věcí, ale bez světla se neobejde. Takže si na ně trochu posviťme – a opět trochu jinak!

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie – 3. Odstraňte vše nepotřebné

22. dubna 2011, 00.00 | Po dvoudílném obecném úvodu můžeme konečně přistoupit k probírání jednotlivých rad a doporučení. Začínám radami obecnými, využitelnými bez ohledu na žánr, kterému se věnujete. Poté zmíním nejoblíbenější fotografické žánry a jejich specifické problémy. Následovat budou formální a technické možnosti během fotografování a nakonec i vyzkoušené postupy v postprodukci, tisku, adjustování, vystavování, publikování a dalším možném využití hotových fotografií.

 

 

 

Zoner Photo Studio 12 Free: organizace, úpravy a publikování fotografií zdarma

21. dubna 2011, 00.00 | Na rozdíl od české verze je například anglická edice známého správce a editoru digitálních fotografií k dispozici i ve své zjednodušené freewarové verzi. Pokud vám tedy nevadí pouze cizojazyčné lokalizace programu, nabízíme vám podrobnější přehled všech funkcí a vlastností bezplatné edice Zoner Photo Studio 12 s velmi důležitým přídavkem Free.

 

 

 

Výtvarná počítačová škola Karla Pobřísla

18. dubna 2011, 00.00 | IDIF připravil nový tvůrčí workshop pro fotografy a grafiky amatéry. Výtvarná dílna se soustředí na využití Adobe Photoshopu v kombinaci s fotografiemi. Výtvarník a fotograf, dlouholetý zkušený lektor Idifu, vás nejen nechá nahlédnout pod pokličku svých výtvarných technik, ale zároveň vás povede v začátcích vašeho výtvarného snažení. Jste pro? Tak tedy vítejte a pojďte dál.

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie – 2. Co budeme potřebovat

15. dubna 2011, 00.00 | Minule jsme si na úplný úvod ujasnili, o čem se budeme bavit, komu jsou naše rady určeny, a hlavně jsme troufale tvrdili, že navzdory všemožné mediální masáži není nejnovější technické vybavení tolik důležité jako nápady, přemýšlení a znalosti, umožňující na maximum využít, co je k dispozici. Přesto alespoň nějaký fotoaparát a další vybavení potřebovat budeme. Rovnou se tedy můžete zeptat: Který je nejlepší?

 

 

 

100 + 3 rady

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie – 1. Fotografovat musíte vy!

8. dubna 2011, 00.00 | Seriál, který vás dnes oslovuje poprvé, je vhodný nejen pro začátečníky, ale pro všechny, kdo se chtějí zdokonalovat ve svých dovednostech, hledají nové cesty pro svoji tvorbu, inspiraci. Možná vaše první reakce je "takových rad už tu bylo". Zkuste se ale neukvapit – a třeba si namísto "rady" dosaďte "tipy". Seriál začíná "od lesa" a je koncipován netradičním způsobem.

 

 

 

Pojďme fotografovat Měsíc

28. března 2011, 00.00 | Třetí březnovou sobotu jsme měli jedinečnou příležitost k fotografování Měsíce, který byl v tu dobu největší za posledních cca 18 let. Nejednalo se přitom o žádnou zdánlivou iluzi, ale o reálnou astronomickou událost. Pokud jste to nestihli, nezoufejte, příležitostí ještě bude dost. Pokud se na to teprve chytáte, přinášíme několik rad a tipů, jak vlastně takový Měsíc fotografovat...

 

 

 

DataTresorDisc: A data máte pod kontrolou

7. března 2011, 00.00 | Většina z nás důvěrně zná situaci, kdy vyndáme z poličky DVD oblíbeného filmu, který jsme již dlouho neviděli, a nebo ještě lépe zálohu důležitých dat, která nyní nutně potřebujeme. Ale ejhle! Po vložení disku do mechaniky nám na čele vyraší studený pot a zmocní se nás panika, neboť DVD se tváří jako prázdné! Zachovejte klid - způsob, jak tomu předejít, je na dosah!

 

 

 

Strana výpisu

... 16 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: