Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Microstock fotobanky (II.): S čím nejlépe na trh?

9. dubna 2010, 00.00 | Poté, co jsme se v minulém dílu naseho seriálu seznámili se základními fakty a všeobecnými informacemi o microstock fotobankách, se můžeme začít danému tématu věnovat poněkud konkrétněji a podívat se na druh a kvalitu fotografií, se kterými je dobré vyrazit na trh.

 

 

 

Mistrovství práce s DSLR: Právě vychází!

2. dubna 2010, 00.00 | Světlo světa spatřilo již 5. aktualizované vydání tohoto fotografického bestselleru! Mistrovství práce s DSLR jako první nabízí opravdu vyčerpávající odpovědi na všechny vaše otázky týkající se práce s DSLR. Jde o původní českou publikaci, na které tým lektorů IDIFu pracoval více než rok. Autorem textu je Roman Pihan, který se problematice práce s DSLR věnuje soustavně již přes pět let. Poslední vydání obsahuje mj. též zcela novou kapitolu Perspektiva a kompozice!

 

 

 

Microstock fotobanky (I.): Bohatým a uznávaným fotografem za pár minut?

2. dubna 2010, 00.00 | Vítejte u seriálu o microstock fotobankách, velkému fenoménu posledních let. Jedná se o pravděpodobně nejvíce diskutovaný obchodní model mezi fotografy vůbec. Není možné o něm nevědět, není možné se mu vyhnout. Konkurence na trhu s fotografiemi ale každým dnem stoupá a každý možný distribuční kanál je proto vhodné a nutné prozkoumat a pokud možno využít. Také se množí zvěsti o možnostech vydělat tímto způsobem spoustu peněz, státi se úspěšným a nezávislým. Proto bychom se rádi blíže podívali, co je na tom pravdy.

 

 

 

Jaké jsou nejoblíbenější mýty v digitální fotografii?

12. března 2010, 00.00 | Řešíte se svým fotoaparátem otázky typu: Jak na měření expozice?, Automat nebo manuál?, Jak správně zaostřit?, Jak na práci s bleskem?, Co vlastně s RAW formátem? nebo: Jaký vliv má technika na výslednou fotku?... Pokud jste si odpověděli alespoň dvakrát kladně, pak je článek určen právě vám! I v digitální fotografii (stejně jako v jiných oborech) existuje mnoho hojně rozšířených mýtů a nepravd, my se nyní podíváme na ty nejpopulárnější!

 

 

 

První FotoVideo roku 2010!

30. prosince 2009, 00.00 | Fotografická bomba hned na začátku! Lednové vydání FotoVideo přináší exkluzivně světoznámého fotografa Felixe Lammerse, který zvěčnil překrásnou Umu Thurman.

 

 

 

Několik tipů pro fotografování s teleobjektivy

10. prosince 2009, 00.00 | Dnešní článek je určen pro začínající fotografy, kteří vlastní teleobjektiv, ale ještě nemají dostatek zkušeností pro vhodné používání v praxi. Přinášíme vám tedy několik rad a zásad, které se vyplatí při fotografování s teleobjektivy respektovat. Více viz náš článek.

 

 

 

Jak správně komponovat pomocí techniky rámování

27. listopadu 2009, 00.00 | Když se v souvislosti s fotografováním vysloví pojem rámování, tak se možná mnohým z vás vybaví problematika zpracování okrajů u tištěných fotografií. Rámování je ovšem i pojmenování jedné velmi účinné kompozičních techniky, pomocí které lze vytvářet působivé snímky. Jedná se o vytváření přirozených rámů uvnitř celkového rámce fotografie. V našem článku vám uvedenou techniku komponování stručně představíme.

 

 

 

Fotoreportáž v praxi aneb fotografovali jsme 20. výročí Sametové revoluce

25. listopadu 2009, 00.00 | V úterý 17. listopadu proběhly oslavy 20let, které uplynuly od Sametové revoluce, jenž v roce 1989 ukončila více než 40leté panování komunistické totality. Pro všechny fotografy, které baví žánr dokumentární fotografie to byla skvělá příležitost pořídit zajímavé snímky. Ve víru oslavného dění jsme byli i my a tak vám v našem článku zprostředkujeme několik rad a triků, které se váží k fotografování podobných akcí.

 

 

 

Co dělat, aby fotograf nebyl okraden

9. listopadu 2009, 00.00 | Jednou z možných strastí fotografa je riziko odcizení jeho fotovýbavy. Možná se to už někdy stalo vašemu známému či dokonce vám samotným, takže vám asi není nutné příliš barvitě líčit, jaké vrásky může přidělat tato nešťastná událost na tváři fotografa. Proto je určitě lepší se preventivně zamyslet, jak by bylo možné snížit pravděpodobnost svého okradení na minimum. V našem článku vám proto přinášíme několik tipů a rad, které vám v tomto směru mohou pomoci.

 

 

 

FotoVideo 11/09 je v prodeji!

4. listopadu 2009, 00.00 | Jedním z hlavních materiálů jsou logicky fotografie dokumentující události z listopadu 1989, ale v listopadovém čísle najdete i další zajímavá témata jak v magazínové, tak i v dalších částech časopisu.

 

 

 

Strana výpisu

... 21 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: