Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Dílna Digineff začíná již brzy!

22. prosince 2008, 00.00 | Dílna je škola fotografie, určená pro každého, koho fotografie baví a chtěl by se naučit fotit tak, aby mu fotografování dělalo radost. Dílna není zaměřena na teorii, je zaměřena především na praxi. Teoretické znalosti jsou užitečné, ale praxe je lepší. Na podzim 2008 IDIF organizoval pilotní provoz Dílny a počínaje rokem 2009 startuje Dílna Ondřeje Neffa již "na ostro"!

 

 

 

Vánoční večer otevřených dveří v IDIFu

22. prosince 2008, 00.00 | Institut digitální fotografie uspořádal ve svých prostorách (před)Vánoční setkání všech milovníků fotografie alias Den otevřených dveří. Na této akci se mohli všichni návštěvníci seznámit nejen s aktivitami IDIFu, ale také si rozšířit znalosti v oboru a odnést si věcné dary...

 

 

 

Mistrovství práce s DSLR: právě v prodeji!

11. prosince 2008, 00.00 | Právě vychází aktualizované - již 4. vydání veleúspěšné publikace Romana Pihana - Mistrovství práce s DSLR. Kniha nabízí vyčerpávající odpovědi na všechny vaše otázky týkající se práce s DSLR. Autorem je zkušený fotograf, který se problematice práce s touto "královskou třídou" fotoaparátů věnuje soustavně řadu let. Neváhejte a objednávejte IHNED!

 

 

 

Photoshop tutoriál: Trik na „tuning“ barev v LAB prostoru

10. prosince 2008, 00.00 | Dnes vám přinášíme tutoriál, dovolující pomocí jednoduchých úprav v barevném prostoru LAB působivě vylepšit barevný kontrast snímku. Pokud chcete své fotografie zvýraznit zářivými barvami způsobem, který využívají mnozí profesionálové, neváhejte a přečtěte si náš článek!

 

 

 

IDIF Openhouse: Nové přednášky!

9. prosince 2008, 00.00 | V předvánočním shonu pro Vás Institut digitální fotografie připravil Večer otevřených dveří tak, aby si na něj mohl najít čas opravdu každý! Těšit se můžete na bohatý doprovodný program i několik cenových (vánočních) akcí. Pro velký zájem a rychlé zaplnění všech přednášek, jsme pro vás připravili 3 další bloky, které začínají od 21. hodiny. Neváhejte a registrujte se HNED!

 

 

 

Čistíme senzor digitální zrcadlovky

8. prosince 2008, 00.00 | Při každé výměně objektivů na vaší DSLR do jejich útrob vnikají malé částečky nečistot, které se usazují na povrchu snímače. S rostoucí hloubkou ostrosti a ohniskem skla se špína na snímači projevuje víc a víc a pokud měníme často objektivy, znečištění čipu se nevyhneme. Určitou pomocí jsou moderní ultrazvukové a jiné vibrační čistící systémy nebo speciální vrstvy na ochranných sklech ,ale ani ty nedokáží úplně ochránit snímač aparátu před nečistotami. Tento článek vás zevrubně provede problematikou čištění snímače, proto si ho určitě přečtěte.

 

 

 

PhotoArt 12/2008: právě vychází!

4. prosince 2008, 00.00 | Vážení čtenáři a přátelé časopisu PhotoArt, právě vychází prosincové a zároveň poslední číslo.V příštím roce se už bohužel nepotkáte, ale akce pořádané PhotoArtem budou pokračovat i nadále.

 

 

 

Jak se vyvíjela a kam směřuje digitální fotografie?

4. prosince 2008, 00.00 | Digitální fotografie je v současnosti bezpochyby jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících odvětví. Za posledních zhruba 10 let urazil daný segment obrovský kus cesty a my se v následujícím článku pokusíme shrnout, jakým vývojem digitální fotoaparáty prošly a kam směřují...

 

 

 

Photoshop tutoriál: Technologie „SUPERrozlišení“ ve Photoshopu

3. prosince 2008, 00.00 | V dnešním tutoriálu si osvojíme jednoduchou techniku, pomocí které lze dosáhnout lepších výsledků interpolace, než jaké nabízejí nativní nástroje ve Photoshopu. Tato technika je sice použitelná pouze pro statické fotografie bez pohybu, nicméně jejím vedlejším příjemným efektem je i výkonná redukce šumu v obraze, což jí značně přidává na atraktivnosti. Více se dovíte v našem článku.

 

 

 

IDIF publikace za akční ceny aneb Večery s Jiřím Havlem

1. prosince 2008, 00.00 | Vánoce jsou již za dveřmi a Institut digitální fotografie při té příležitosti nabízí vybrané publikace s výraznou slevou. Jedná se konkrétně o Večery s fotografem a sbírku FOTOGRAFIE Jiřího Havla. Proto neváhejte a objednávejte již nyní!

 

 

 

Strana výpisu

... 25 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: