Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Krátce o fotografování textur a rytmických paternů

9. srpna 2010, 00.00 | Načerpejte skrze náš článek inspiraci a fotografujte magický svět textur a rytmických paternů, které nám okolní svět předkládá před objektivy našich fotoaparátů.

 

 

 

Aperture 3 – struktura a organizace digitálního fotoarchivu

3. srpna 2010, 01.00 | Jak organizovat fotografie v Apple Aperture 3? Kromě pojmů jako projekt, album, či složka, si prakticky ukážeme, jak zvládnout archiv 100 000 snímků, jak využívat externí úložiště a jak provozovat Aperture.

 

 

 

Krátce o fotografování stínů

21. července 2010, 01.00 | V našem článku budete moci naleznout několik tipů, které vám mohou pomoci při fotografování stínů.

 

 

 

Barvy a tonalita: profesionální postprodukce se Stanislavem Peterou

7. července 2010, 00.00 | Pronikněte do tajů postprodukce (zejména) modelingové a reklamní fotografie a to konkrétně do barevných a tonálních úprav. Co všechno takové způsoby editace vlastně obnáší? Na co si dávat pozor? Jaký je nejefektivnější způsob? Výukové DVD Light Garden Academy vám může dát odpovědi na spousty podobných otázek. A přitom k tomu abyste z obyčejného snímku vytvořili působivou módní či reklamní fotografii, zdaleka nemusíte být zrovna mistr Photoshopu!

 

 

 

Fotografujeme extrémní sporty s Danielem Vojtěchem

24. června 2010, 01.00 | Pronikněte do dynamického a fascinujícího světa, plného dynamiky, vzrušení, napětí a nebezpečí. Naučte se fotografovat v rytmu skateboardistů, bikerů nebo snowboardistů a zachyťte ty nejdramatičtější momenty. To vše prostřednictvím výukového DVD od Light Garden Academy, zaměřeného právě na extrémní sporty.

 

 

 

Microstock fotobanky 5.: Odpovědi na vaše otázky

30. dubna 2010, 00.00 | Původně byl celý seriál zamýšlen a koncipován jako seznamovací úvod pro ty fotografy, kteří s microstockem nemají žádné nebo jen velmi minimální zkušenosti a hledají nějaký ucelený přehled „o co že to vlastně jde“. Vzhledem ke spoustě dotazů z mého okolí jsem se rozhodl tento díl využít k zodpovězení některých nejpalčivějších otázek, které se zde v souvislosti s tématem objevily, a které jsem díky všeobecnosti opomněl. Také bych všem přispívajícím diskutérům rád poděkoval za jejich podněty, upřesnění i kritiku.

 

 

 

Křest 5. vydání knihy Mistrovství práce s DSLR

29. dubna 2010, 00.00 | Zveme Vás na oficiální křest 5. doplněného vydání knihy Romana Pihana Mistrovství práce s DSLR, který bude spojen s autogramiádou autora a promítáním fotografií z fotografických expedic IDIFu. Akce proběhne 6.5.2010 od 17:00 v centru Foto Škoda v Praze.

 

 

 

Microstock fotobanky (IV.): Budoucnost fotobank aneb kam ten svět spěje

23. dubna 2010, 08.00 | Další díl našeho seriálu o microstock fotobankách bych rád věnoval více koncepčním záležitostem. Budeme polemizovat na téma budoucnosti a celkového pohledu na svět fotobank.

 

 

 

Microstock (III.): Jak to celé probíhá?

16. dubna 2010, 00.00 | Když jsme tedy v minulém díle zjistili jaké typy fotografií musíme produkovat abychom mohli býti úspěšnými při jejich prodeji, můžeme přistoupit k jejich vlastnímu prodeji. Jak to celé probíhá, jak dlouho to trvá a na co se nejlépe připravit, o tom budeme diskutovat dnes.

 

 

 

Tip na zajímavé fotopříslušenství: Spider Camera Holster aneb zavěste si svůj fotoaparát proklatě nízko!

12. dubna 2010, 00.00 | V dnešním článku se zmíníme o jednom šikovném fotopříslušenství, které nabízí slibnou alternativu v oblasti pohotového nošení fotoaparátu. Jedná se o produkt Spider Camera Holster, který dovoluje fotografovi přenášet fotoaparát zavěšený u svého boku tak, jako pistolníci dříve nosili zbraň na divokém západě. Další informace naleznete uvnitř našeho článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 20 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: