Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Jak se vyrábí fotogram

16. ledna 2014, 00.00 | Každá fotografická technika, která byla objevena, vznikla na základě experimentu. Technika, která kdysi v historii bývala velmi oblíbená, se jmenuje Fotogram. Není nikterak náročná na výrobu a dají se s ní pořídit zajímavé věci.

 

 

 

Spolupráce s Divadlem Husa na provázku: ohlédnutí i pohled vpřed

19. prosince 2013, 17.27 | Jak jsme vás mimo jiné i v týdeníku iZIN informovali, začátkem září IDIF zahájil spolupráci s Divadlem Husa na provázku, a tak jste měli možnost prožít 9. ročník Divadla v pohybu DUHA V BRNĚ od 21. Do 29. září 2013 prožít zcela jinak než dosud – v rámci jedinečného, speciálně koncipovaného workshopu.

 

 

 

Novinky Computer Press v prosinci

12. prosince 2013, 18.14 | Nakladatelství Computer Press připravilo na prosinec dvě zajímavé knižní novinky. Nás přirozeně zaujala hlavně publikace Expozice a světlo v digitální fotografii. Ze stručné anotace obsahu lze předpokládat, že obsah je pojat šířeji, než pouze z hlediska primárního vztahu exponometrie a „světla“ jako takového.

 

 

 

Akt v Brně: ohlédnutí za kurzem i pozvánka

10. prosince 2013, 21.42 | Mezi velmi oblíbené fotografické kurzy patří v Brně ty zaměřené na akt, ať už to je Daylight nude Roberta Vana, anebo Portrét, glamur, akt s Josefem Knápkem. Připravili jsme pro vás slíbené ohlédnutí hlavně obrazem spolu s pozvánkami na tyto kurzy v příštím roce.

 

 

 

Ohlédnutí za kurzem Rodinná fotografie v Brně

4. prosince 2013, 21.31 | Připravili jsme pro vás několik „ohlédnutí“ za vybranými kurzy, které se uskutečnily v letošním roce v Brně. Začínáme kurzem zaměřeným na rodinnou fotografii, a to i proto, že je období vánočních svátků. Následovat bude kurz fotografického aktu a připravujeme také představení spolupráce s divadlem Husa na Provázku, s nímž IDIF připravuje i velmi zajímavou výstavu a další akce.

 

 

 

Novinky Computer Press v listopadu

28. listopadu 2013, 17.06 | Z listopadových novinek nakladatelství Computer Press z oblastí, kterými se zabýváme, souvisejí s naším zaměřením, nebo mu jsou jakkoli blízké, nás zaujala především publikace Nikon D5200: Od momentek k nádherným snímkům. Název je volen tak, aby lákal, ale věřím, že se mnou bude řada z vás souhlasit, že i momentky mohou být – a nikoli ojediněle také jsou – velmi nádherné snímky.

 

 

 

Kniha Tipy a nápady pro vaši CEWE FOTOKNIHU

18. listopadu 2013, 15.54 | Fotolab vydal praktickou publikaci pro podporu tvůrčího využití počítačového programu pro vytváření působivých CEWE FOTOKNIH. Obsahuje tipy, rady a ukázky zaměřené na základní i pokročilé funkce, popis základních editačních funkcí a ukázky různých efektů s popisem, jak byly vytvořeny.

 

 

 

ExcelFOTO: Den otevřených dveří a střední formát včera a dnes

30. října 2013, 21.37 | ExcelFOTO pořádá 5. listopadu 2013 od 10 do 18 hodin ve své prodejně den otevřených dveří, na kterém bude představeno i nové profivybavení, například reprodukční fotoaparát Mamiya iXR nebo nová řada digitálních stěn Credo včetně nejvyššího modelu Leaf Credo 80. K pozvánce připojujeme i praktický článek o středním formátu.

 

 

 

Novinky Computer Press v říjnu

24. října 2013, 17.14 | Z říjnových novinek nakladatelství Computer Press v oblasti digitální fotografie a digitálního zobrazování, počítačové techniky a softwaru, grafiky, designu a webového designu a internetu nás nejvíce zaujala uživatelská příručka pro GIMP – GNU Image Manipulation Program, což je volně distribuovaný program pro retušování fotografií, malování a tvorbu kompozice obrazu.

 

 

 

18. DigiForum – obrazové ohlédnutí

8. října 2013, 16.41 | V sobotu 5. října 2013 se uskutečnil třetí den 18. DigiFora, jehož program vyvrcholil návštěvou a seminářem s největší osobností – Janem Saudkem. A samozřejmě také pokračoval předprodej velice žádané knihy Mistrovství práce s DSLR za speciální veletržní cenu 650 Kč, tedy se slevou 100 Kč, neboť její doporučená prodejní cena je 750 Kč. Vydavatelem této populární publikace je IDIF Publishing a autorem Roman Pihan.

 

 

 

Strana výpisu

3 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: