Tipy & triky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tipy & triky

Sto a tři rady pro lepší fotografie – 1. Fotografovat musíte vy!

8. dubna 2011, 00.00 | Seriál, který vás dnes oslovuje poprvé, je vhodný nejen pro začátečníky, ale pro všechny, kdo se chtějí zdokonalovat ve svých dovednostech, hledají nové cesty pro svoji tvorbu, inspiraci. Možná vaše první reakce je "takových rad už tu bylo". Zkuste se ale neukvapit – a třeba si namísto "rady" dosaďte "tipy". Seriál začíná "od lesa" a je koncipován netradičním způsobem.

 

 

 

Pojďme fotografovat Měsíc

28. března 2011, 00.00 | Třetí březnovou sobotu jsme měli jedinečnou příležitost k fotografování Měsíce, který byl v tu dobu největší za posledních cca 18 let. Nejednalo se přitom o žádnou zdánlivou iluzi, ale o reálnou astronomickou událost. Pokud jste to nestihli, nezoufejte, příležitostí ještě bude dost. Pokud se na to teprve chytáte, přinášíme několik rad a tipů, jak vlastně takový Měsíc fotografovat...

 

 

 

DataTresorDisc: A data máte pod kontrolou

7. března 2011, 00.00 | Většina z nás důvěrně zná situaci, kdy vyndáme z poličky DVD oblíbeného filmu, který jsme již dlouho neviděli, a nebo ještě lépe zálohu důležitých dat, která nyní nutně potřebujeme. Ale ejhle! Po vložení disku do mechaniky nám na čele vyraší studený pot a zmocní se nás panika, neboť DVD se tváří jako prázdné! Zachovejte klid - způsob, jak tomu předejít, je na dosah!

 

 

 

Rozšiřte si své fotografické obzory

3. března 2011, 00.00 | Chcete si rozšířit své fotografické obzory? Zajímá vás konkrétní fotografická disciplína, ale chybí vám potřebné znalosti či zkušenosti? A nebo prostě jen hledáte inspiraci či příležitost setkat se s podobně "postiženými" - spřízněnými dušičkami? Neváhejte a navštivte některý z fotografických kurzů Institutu digitální fotografie...

 

 

 

Rozumíme DLSR

 

 

 

DFT PhotoCopy 1.0: fotografické reprodukce v Adobe Photoshopu, Lightroom a Apple Aperture

2. února 2011, 00.00 | Nový univerzální plugin pro Photoshop, Lightroom, Aperture a různé kompoziční video editory je určený na tvorbu vlastních fotografických reprodukcí ve stylu uměleckých děl s pomocí přednastavených malířských, kreslicích a dalších druhů stylů včetně několika desítek dobových technik zpracování obrazu. PhotoCopy nabízí mnoho desítek stylů pro rychlou aplikaci na snímek či úsek videa, druhým hlavním úkolem pluginu je pak vzájemné kopírování stylizací snímků s jejich barevnosti, tónováním a texturizací.

 

 

 

Několik tipů pro fotografování v zimě: Na co se zaměřit při fotografování v zimě (4. díl)

2. února 2011, 00.00 | V posledním díle našeho miniseriálu uvádíme několik tipů, které mohou pomoci začínajícím fotografům najít vhodná témata pro fotografování v zimních podmínkách.

 

 

 

Několik tipů pro fotografování v zimě: Kdy nejlépe fotografovat (3. díl)

1. února 2011, 08.00 | V předposledním díle našeho zimního seriálu si uvedeme několik informací, které mohou začínajícímu fotografovi například napovědět, kdy je nejlepší doba pro fotografování, jaké zvolit vyvážení WB při fotografování na sněhu nebo jakou nastavit citlivost ISO při zachycení „zimní akce“.

 

 

 

Několik tipů pro fotografování v zimě: Jak v zimě exponovat (2. díl)

31. ledna 2011, 08.00 | Před několika dny jsme měli možnost ochutnat vše podstatné, co charakterizuje tu pravou zimu. Máme tím na mysli třeskuté mrazy a napadlý sníh. V našem čtyřdílném miniseriálu vám přinášíme několik rad, které mohou pomoci začátečníkům při fotografování v zimních podmínkách. V dnešním díle si stručně nastíníme problematiku nastavení expozice v situaci, kdy chceme fotografovat zasněženou scénu.

 

 

 

Několik tipů pro fotografování v zimě: Jak fotografovat v mrazu (1. díl)

28. ledna 2011, 00.00 | V uplynulých měsících jsme měli možnost ochutnat vše podstatné, co charakterizuje tu pravou zimu. Máme tím na mysli třeskuté mrazy a hory napadlého sněhu. V našem čtyřdílném miniseriálu vám přinášíme několik rad, které mohou pomoci začínajícím fotografům při fotografování v zimních podmínkách.

 

 

 

Strana výpisu

... 13 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: