Tipy & triky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tipy & triky

Jak na vlastní fotolaboratoř aneb vybíráme domácí tiskárnu

17. prosince 2007, 00.00 | Vánoce jsou za dveřmi a většina z nás si klade otázku, co pod stromeček? Vedle stále populárních digitálních fotoaparátů, může být zajímavým a praktickým darem také foto-tiskárna.

 

 

 

OBJEKTIVY 2007/2008 - přehled

9. listopadu 2007, 00.00 | Institut digitální fotografie pro vás připravil přehled všech skel pro kinofilmové i digitální SLR, které jsou v současnosti na našem trhu dostupné. Kniha, nazvaná jednoduše OBJEKTIVY, vychází v průběhu listopadu 2007 a najdete v ní tématicky zaměřené kapitoly, tabulky, slovníky pojmů, ilustrační fotografie a hlavně - více jak 250 objektivů všech značek.

 

 

 

Blesk - 8. Dálkové řízení

25. října 2007, 00.00 | Čelní světlo blesku a vzhled fotografií, které toto čelní světlo vytváří, je limitem práce s bleskem připevněným na fotoaparátu. Odraz situaci výrazně zlepší, lepší plasticitu snímku však také nezajistí. Řešení je oddělit blesk od fotoaparátu, a získat tak svobodu ve směru svícení.

 

 

 

Nepodceňujte licencování snímků z fotobank

23. října 2007, 00.00 | Jednou z nejdůležitějších věcí při nákupu snímků z fotobank je pro většinu klientů cena. Víte ale, jaký je rozdíl mezi fotografií licencovanou v režimu Rights-Manged a Royalty-Free? Při výběru vhodného snímku pro vaši kampaň byste měli věnovat pozornost i tomuto kritériu.

 

 

 

Blesk - 6. Použití v interiéru

12. října 2007, 00.00 | Strategie použití blesku v interiéru se významně liší od strategie v exteriéru. Interiér obvykle nabízí možnost fotografovat odrazem, čehož se hojně využívá. Dosáhne se tím dramatického zlepšení kvality světla blesku.

 

 

 

Blesk - 5. Vykrývací blesk v exteriéru

5. října 2007, 00.00 | Pokud fotografujete v exteriéru za běžného světla mohlo by se zdát, že blesk není potřebný. Opak je ale pravdou, protože se i v tomto případě blesk často používá pro vykrytí stínů. Tomuto režimu se obvykle říká fill-in.

 

 

 

Denní světlo - 12. Infračervená fotografie

3. října 2007, 00.00 | Zvláštním typem filtru, který umožňuje vytvořit netradiční snímky, je infračervený filtr. Posouvá fotografii do výrazně výtvarného pojetí, kdy dokumentační stránka fotografie ztrácí na významu a naopak dává prostor pro fantazii a kreativitu.

 

 

 

Blesk - 4. Použití v exteriéru a ve tmě

27. září 2007, 00.00 | Strategie fotografování s bleskem v exteriéru se od strategie v interiéru poněkud liší, i když principy zůstávají pochopitelně stejné. Pojďme se tedy nejprve podívat na co si dát pozor, pokud používáte blesk pod širým nebem a ve značné tmě.

 

 

 

Blesk - 3. Stanovení expozice bleskem

21. září 2007, 00.00 | Drtivá většina fotografů, včetně profesionálů, se spoléhá při použití blesku na automatické určení vhodné intenzity záblesku. I přes velmi pokročilé algoritmy, použité dnes v moderních fotoaparátech, je však správná expozice bleskem problematická a mnohdy objektivně nemožná. Pojďme se tedy podívat na metody, jak správnou intenzitu záblesku stanovit, a na případné úskalí a problémy s ní.

 

 

 

Blesk - 2. Technické parametry a funkce

14. září 2007, 00.00 | Pokud vybíráte, kupujete či už blesk používáte, setkáte se s řadou pojmů, které se kolem blesku točí. Některé jsou poměrně speciální, některé však stojí za to znát a respektovat. Mají totiž dramatický vliv na způsob používání blesku a následnou kvalitu snímků s ním.

 

 

 

Strana výpisu

... 21

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: