Tipy & triky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tipy & triky

Aperture: Uživatelské rozhraní pod lupou

24. července 2009, 00.00 | Dnes si podrobně vysvětlíme uživatelské rozhraní Aperture a přidáme kopec praktických klávesových zkratek. Pojďte se seznámit s prostředím Apple Aperture 2.

 

 

 

Jaké jsou nejčastější chyby, kterých se můžeme dopustit s DSLR?

21. července 2009, 00.00 | Člověk je tvor omylný, a proto i při fotografování s digitální zrcadlovkou se čas od času můžeme dopustit chyb, které se nám můžou později „vymstít“ (zvláště když fotografujeme ve spěchu). Jaké jsou nejčastější projevy „šotka fotografického“, když v rukou dřímeme DSLR? Více viz náš článek.

 

 

 

Aperture: Importujeme

9. července 2009, 00.00 | Dnešní díl seriálu o Apple Aperture 2 bude věnován tomu, jak dostat své fotografie do digitálního archivu a všem funkcím s tímto úkolem spojeným. Zároveň si vysvětlíme, zda fotografie skladovat raději v knihovně Aperture, či jinde.

 

 

 

Jak vytvořit s pomocí Lega slavné fotografie?

19. března 2009, 06.00 | Na světě každý den vzniknou miliony různých fotografií. Fotografuje se kdeco a je tedy čím dál těžší na sebe upozornit nějakým opravdu originálním nápadem a zároveň přitom dokázat i pobavit. Proto to, co vytvořil fotograf Mike Balakov, určitě stojí za zhlédnutí, neboť tento tvůrce se rozhodl pomocí postaviček ze světoznámé stavebnice Lego znovuvytvořit některé slavné snímky z dějin světové fotografie. Neváhejte a seznamte se s nimi v našem článku.

 

 

 

Tip: Jak zahřát fotoaparát před mrazem obyčejnou bramborou

11. března 2009, 00.00 | Znáte to, v podmínkách třeskuté zimy vám zatuhne fotoaparát či dojdou baterie v tu nejméně vhodnou chvíli, a hlavou se vám začnou prohánět myšlenky, jestli tomu šlo nějak zabránit. Přinášíme tímto jednoduchý tip, jak lze v zimě udržet fotoaparát v přijatelné provozní teplotě pomocí obyčejné brambory.

 

 

 

Aktuální nabídka kurzů, aneb: připravili jsme pro vás!

21. ledna 2009, 00.00 | Institut digitální fotografie nabízí širokou škálu tématicky zaměřených kurzů - jednodenních i víkendových, komplexního vzdělávání - rekvalifiace, fotografické školy, ale též jedinečných foto-expedic (po celém světě). Zde přinášíme aktuální nabídku - novinky a tipy na kurzy i expedice!

 

 

 

Rekvalifikační kurz: Práce v oblasti portrétní, technické a reklamní fotografie

13. ledna 2009, 00.00 | Institut digitální fotografie otevírá jarní a letníčtyřměsíční komplexní kurz profesionální reklamní, technické a portrétní digitální fotografie, obsahující 300 hodin výuky a vlastní práce v ateliéru. Úspěšní absolventi získají kromě všestranných praktických dovedností a teoretických informací také osvědčení o rekvalifikaci na obor "Fotografické práce" (klasifikovaný v živnostenském zákoně jako řemeslná živnost).

 

 

 

Thajsko/Kambodža 2009: Poslední volné místo!

12. ledna 2009, 00.00 | Pro velký úspěch pořádáme opět expedici do exotických míst Thajska-Kambodži. A to v době, kdy je v Asii ideální počasí pro Evropana - tedy příjemné teplo a současně snesitelně pro fotografování i ostatní aktivity. Expedice je určena všem nadšeným amatérským fotografům a cestovatelům. Kombinuje pobytovou pohodu s komfortem individuálního programu speciálně uzpůsobeného potřebám dvaceti fotografů. POZOR! Vyrážíme již koncem ledna!

 

 

 

Naučte se perfektně ovládat svou DSLR

12. ledna 2009, 00.00 | Našli jste pod vánočním stromečkem novou DSLR? Jste z ní nadšeni ale zároveň jste lehce rozčarováni relativně náročnou obsluhou a ovládáním takového zařízení? Stejně tak nevěřícně koukáte do manuálu, kterému rozumíte (ač je ve vašem rodném jazyce) jen asi každé desáté slovo? Pokud jste si převážně odpověděli “Ano”, pak neváhejte a čtěte dále!

 

 

 

Pár tipů, které se vám mohou hodit při fotografování ohňostroje

31. prosince 2008, 00.00 | Silvestr je „magickým“ dnem oslav a je již vžitou tradicí oslavit tuto příjemnou chvíli pořádným ohňostrojem. Pro fotografy se tak otvírá skvělá příležitost k pořízení zajímavých snímků. Aby byl výsledek fotografování co možná nejpovedenější, je dobré přihlédnout k několika zásadám, které mohou být pro snímání ohňostroje užitečné. Přinášíme vám jejich stručný výčet a spolu s tím i pár tipů na významnější tuzemské ohňostrojové akce.

 

 

 

Strana výpisu

... 18 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: