Tipy & triky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tipy & triky

Jak vybrat správný objektiv pro svou DSLR?

2. února 2012, 00.00 | Otázka výběru toho "správného" objektivu je jedním z nejfrekventovanějších dotazů, směřujících ať už na naší redakci tak i v rámci kurzů IDIFu. Jaký objektiv koupit? Nebo naopak - na co si u objektivů dávat pozor a proč? Stejně tak je dnes již téměř klišé dotaz: je vůbec k něčemu základní (setový) objektiv? Odpovědět na tyto otázky není snadné a už vůbec ne jednoznačné. Správný výběr objektivu je indivuduální záležitostí a závisí na mnoha faktorech! My jsme se zaměřili na ty nejdůležitější.

 

 

 

Fotografujeme s DSLR: Ostření (díl 10.)

27. ledna 2012, 00.00 | V dnešním dílu seriálu „Fotografujeme s DSLR“ se budeme zabývat dalším ze zcela zásadních aspektů fotografie – ostřením! Správné zaostření je základním předpokladem k technicky správnému snímku (samozřejmě vyjma zcela specifických situací). Rozostřená fotografie je zároveň i jednou z mála věcí, s kterou toho příliš nezmůže ani ten nejlepší software, nejkvalitnější grafický editor či nejšikovnější grafik. A právě proto bychom dané problematice měli věnovat zvýšenou pozornost! Takže jak na správné zaostření?

 

 

 

FOMEI – dostupné a snadno použitelné sady pro kreativní osvětlení

3. ledna 2012, 11.00 | V expozici FOMEI na 17. ročníku Digifora návštěvníky zaujaly nápaditě řešené a cenově dostupné osvětlovací sady, použitelné v malých fotostudiích i v exteriérech. Jedná se o Basic – 28 Start Kit, Creative set 4 v 1 s adaptéry pro různé externí blesky a Di980-AFN/C Digital Dual.

 

 

 

Trojice nejlepších autoportrétů

21. prosince 2011, 16.00 | Listopadové kolo praktické soutěže mělo téma "Autoportrét aneb jak se vidím sám (sama)". Zaslali jste sice výrazně menší počet fotografií, zato však většina z nich byla zajímavá a je zajímavou výpovědí o osobnosti autorky nebo autora. Které tři snímky byly vybrány jako nejlepší?

 

 

 

Xerox – nástroje pro rychlé vyhledávání fotografií, obrázků a ilustrací

19. prosince 2011, 10.00 | Xerox na svém portálu Open.Xerox.com zpřístupnil nové technologické ukázky – interaktivní prezentaci automatického třídění fotografií podle jejich estetické hodnoty nebo věcného obsahu a aplikaci pro sociální síť Facebook, která tyto technologie používá v praxi.

 

 

 

Listopadová anketa a "vaše" téma soutěže

16. prosince 2011, 10.00 | V listopadové anketě jste měli jedinečnou příležitost sami vybrat prosincové téma soutěže, zahájené ve spojení s praktickou sérií „100 + 3 rady pro lepší fotografie“. Známe tedy jak výsledky této ankety, tak i nové téma soutěže. Vzhledem k okolnostem, které jsme nemohli ovlivnit, došlo k časovému posunu. A vzhledem k vítěznému tématu a také proto, že jsme museli poněkud déle čekat na příchod „kouzelné zimy“, vyhlašujeme nové soutěžní téma jako prosincovo-lednové.

 

 

 

Multifunkce HP ENVY 110 e-All-in-One a další novinky, akce a řešení HP

29. listopadu 2011, 22.00 | Společnost Hewlett-Packard představila několik nových produktů, aplikací a řešení, které jsou určeny pro všechny kategorie uživatelů, od jednotlivců přes malé a střední podniky až po velké firmy a specializované zákazníky z oblasti grafického umění a designu. Ale také především testerům a recenzentům nabídla velmi zajímavě koncipovaný program o základech tisku pomocí inkjetových technologií, který přednesl Thom Brown.

 

 

 

Adobe Photoshop CS5: aktualizace a možnosti pro tablety

28. listopadu 2011, 00.00 | Zúčastnili jsme se aktuální a dynamické prezentace, ve které produktový manažer Bryan O'Neil Hughes představil některé aktualizace programu Photoshop CS5 a Photoshop CS5 Extended. Zaměřil se hlavně na dvě oblasti: na editační nástroje, které zjednodušují a urychlují úpravy snímků, řeší určitá náročná zadání nebo rozšiřují naše tvůrčí možnosti, a druhou oblastí byla práce s iPady a tablety.

 

 

 

Tři nejlepší snímky v říjnovém kole soutěže

23. listopadu 2011, 01.00 | Říjnové kolo soutěže mělo téma "Portrét – domorodci, místní obyvatelé, kolorit" a probíhalo od 2. října až do 6. listopadu 2011, a to i s ohledem na Digiforum, které se uskutečnilo o víkendu 5. a 6. listopadu 2011. V následujících dnech odborná porota hodnotila zaslané fotografie a vybírala tři nejlepší. Jaké to jsou? A kdo jsou jejich autoři nebo autorky?

 

 

 

Jaké bylo 17. Digiforum?

22. listopadu 2011, 01.00 | Ve dnech 5. a 6. 11. 2011 proběhlo v pořadí již 17. Digiforum, svátek digitální fotografie a zároveň největší fotografický veletrh v ČR. Jednalo se o zatím největší Digiforum – jak v počtu vystavovatelů, tak i přednášek, výstav a též návštěvníků. Vedle české fotografické špičky se představilo i několik zahraničních hostů v čele s Bambi Cantrell, Jacquellyn Buck a Markem Woodem.

 

 

 

Strana výpisu

8 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: