Tipy & triky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tipy & triky

Jak chránit fotoaparát při cestování

24. dubna 2002, 00.00 | Skoro každý se čas od času vydá na nějakou delší či exotičtější cestu. Ať už jde o dovolenou či služební cestu, častým společníkem je klasický či ještě lépe digitální fotoaparát. Jak ale tuto poměrně křehkou a drahou techniku dostupně ochránit před nepříznivými vnějšími vlivy.

 

 

 

Photoshop: Vyvážení barev u digitální fotografie 2

9. dubna 2002, 00.00 | Začátkem ledna jsem poprvé psal o vyvažování barev. Nyní tu máme jaro a tak hurá do přírody udělat pár obrázků. Že ani za krásné jasné oblohy nemusíte dostat ideální snímky a jak to napravit se dozvíte v tomto článku.

 

 

 

Jak vytisknout 1.3 Mpix fotku na formát A4?

24. ledna 2002, 00.00 | O tom, co k tomuto odvážnému kroku budete potřebovat, jak vybrat vhodné fotografie, na co dát pozor a kdy od tohoto úmyslu raději upustit a zůstat u menších formátů, pojednává tento článek.

 

 

 

Digitální fotografie v infračerveném

22. ledna 2002, 00.00 | Napadlo vás někdy, že digitální fotoaparát může vidět i věci, které jsou pro lidské oko skryté? Co je potřeba pro výlet do tajuplného světa infračerveného spektra? Postup je velmi jednoduchý.

 

 

 

Fotografování ohňostroje v praxi

14. ledna 2002, 00.00 | Na počátku roku jsem vyhlásili malou soutěž o nejpovedenější fotografii silvestrovských oslav a zejména ohňostrojů. Dnes vám představíme nejpovedenější snímky i s drobným technickým komentářem.

 

 

 

Holašovice, skvost lidové architektury

30. listopadu 2001, 00.00 | Naším dnešním tipem na fotografický výlet je zachovalá a malebně krásná náves ve stylu tzv. lidového baroka v jihočeských Holašovicích.

 

 

 

Příšery v lese u Nalžovských Hor - vyfotografujte "Genia Loci"

2. října 2001, 00.00 | V dnešním příšerném světě, plném šera, se příšera dá vyfotografovat jakkoliv - stačí zmáčknout spoušť, ostatní za vás udělá světlo - nejen ve vašich duších. Náš redaktor Jiří Zahradnický to velmi dobře ví, a proto se bude pravidelně starat o tuto novou rubriku.

 

 

 

Strž - letní doupě Karla Čapka a jeho přátel

24. září 2001, 00.00 | A je tu opět příspěvek od našeho externího redaktora Jiřího Zahradnického, který chodí světem křížem krážem se svou jednookou zrcadlovkou - Minolta Dynax 7 a vybírá pro vás ty nejvhodnější místa mající něco do sebe.

 

 

 

Problém odpalování zábleskových přístrojů Visatek SOLO 800 a 1600 B při jejich použití v exterieru

30. července 2001, 00.00 | Zábleskové atelierové zařízení Visatek Solo 1600 B a solo 800 patří mezi špičkovou osvětlovací fototechniku. Má však jeden technický nedostatek, který lze při troše trpělivosti vyřešit. Je to problém v odpalování přes IR fotobuňku při fotografování v exterieru.

 

 

 

Akty ve tmě

23. července 2001, 00.00 | Mám velkou touhu fotografovat akty ve tmě. Prosila bych proto o radu: jaké mám použít světlo, jak citlivý film?
Můžu použít blesk?

 

 

 

Strana výpisu

... 30

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: