Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Na Provázku u Donutilů

14. dubna 2004, 00.00 | Pro generaci dnešních dvacetiletých je to historie. Starší ale jistě nezapomenou na fronty na lístky, vyprodané sály a především na sugestivní herecké výkony. Brněnské Divadlo na provázku bylo světlem v šeru české totality. „Svítání“ je také název výstavy fotografií Jefa Kratochvila, věnovaných právě této legendární scéně.

 

 

 

Zlaté objektivy Interkamery a jejich lesk

14. dubna 2004, 00.00 | Den před zahájením veletrhu Interkamera 2004 byly slavnostně oznámeny produkty, které letos získaly ocenění "Zlatý objektiv Interkamera", které uděluje pořadatelská společnost za podpory vybraných medií. Kdo byl oceněn a zač?

 

 

 

Kdy nahradí mobilní telefony digitální fotoaparáty?

8. dubna 2004, 00.00 | Nokia se stala největším světovým producentem zařízení schopných zaznamenávat digitální fotografie. Řada analytiků předpovídá pro rok 2004 obrovský boom mobilních telefonů s fotografickými funkcemi, ale skeptici varují - mobil nemůže nahradit fotoaparát!

 

 

 

Český Panasonic představuje své novinky

7. dubna 2004, 00.00 | Včera se v paláci Žofín na Střeleckém ostrově v Praze konal již šestý Panasonic festival. Tak jako každoročně, i letos si společnost Panasonic připravila pro český trh řadu novinek. Kam Panasonic svými produkty směřuje?

 

 

 

Nové přenosné fototiskárny Canon

6. dubna 2004, 00.00 | Jste rádi mobilní a chcete mít vždy veškerou základní fotovýbavu při sobě? Pak vás možná zaujmou dva nové modely termosublimačních tiskáren Canon, uveřejněné minulý týden.

 

 

 

Český Nikon představuje své novinky

2. dubna 2004, 00.00 | Na včerejší prezentaci představilo české zastoupení společnosti Nikon novinky letošního jara. Jedná se především o digitální zrcadlovku D70. Dále nám pak byl v provozu předveden bezdrátový přenos dat mezi digitální zrcadlovkou D2H pomocí WiFi modulu WT-1. V tomto článku se s vámi podělíme o základní poznatky a informace.

 

 

 

CeBIT 2004: Konica Minolta G600 - Další šestimegový kompakt

26. března 2004, 00.00 | Při příležitosti letošního CeBITu jsme viděli několik digitálních kompaktů s rozlišením 6 miliónů bodů. S takovým fotoaparátem přichází i společnost Konica Minolta. Jedná se o dalšího zástupce řady DiMAGE, nyní s označením G600…

 

 

 

CeBIT 2004: Kodak nabízí DSLR s bajonetem Canon

25. března 2004, 00.00 | Kodak zcela nečekaně na veletrhu CeBIT 2004 představil novou verzi své špičkové digitální zrcadlovky Kodak DCS Pro SLR s bajonetem pro objektivy Canon. Co znamená příchod verze /c pro trh?

 

 

 

CeBIT 2004 poodhaluje roušku tajemství EPSONu R-D1

24. března 2004, 00.00 | Není tomu tak dávno, co společnost EPSON oznámila přípravu unikátního digitálního fotoaparátu s dálkoměrem. Ačkoliv není doposud oficiálně zveřejněna jeho kompletní technická specifikace, podařilo se nám o něm získat podrobnější informace přímo na CeBITu. Pokud vás zajímá například cena a dostupnost tohoto přístroje, čtěte následující článek.

 

 

 

Dostal Oscara, no a?

24. března 2004, 00.00 | Přísloví „Doma není nikdo prorokem“ vzniklo určitě v Čechách. Příkladů toho, jak se zde nakládalo s lidmi, kteří byli za hranicemi obdivováni a váženi, je bezpočet. Nejstarší český fotograf a filmař Alexandr Hackenschmied (*1907), držitel Oscara z roku 1965, jenž mimochodem stál i u zrodu trojrozměrné filmové iluze IMAX, by o tom mohl hodně vyprávět. Dvě výstavy fotografií této legendy, která již léta žije v New Yorku, máme nyní možnost vidět i v Praze.

 

 

 

Strana výpisu

... 334 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: