Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Novinky

Pro Playboye, ale i pod vodou

18. června 2004, 00.00 | Jeho první pokusy s fotoaparátem údajně dopadly neslavně, takže ho od fotografování nadlouho odradily. Cestu zpět našel díky potápění, které mu otevřelo nový vizuální svět s vlastními zákonitostmi pohybu i optiky. Libor Špaček propojuje techniku ateliérové a podvodní fotografie a pod hladinou tvoří akty, které vyzařují grácii, tajemství i smyslnost.

 

 

 

Opravdu věří Seagate, že budeme fotit na hard disky?

14. června 2004, 00.00 | Společnost Seagate představila 2,5 a 5 GB miniaturní hard disk ve formátu Compact Flash II. Klasický Microdrive se tak dočkává poměrně vážné konkurence, což je rozhodně dobrou zprávou pro uživatele. Otázkou je, zda mají Hitachi a Seagate šanci přesvědčit uživatele používat hard disk místo flash paměťových karet.

 

 

 

Recept na potěšení ze života

11. června 2004, 00.00 | Fotografování má u Hellerů tradici. Na setkání v jedné pražské kavárně mi Jiří Heller (*1957) přinesl originální snímky svého dědečka, nadšeného amatéra, na nichž jsou zachyceni nejen rodinní příslušníci, nýbrž i reálie ze 30. let minulého století. Fotografie voněly dobou svého vzniku a jistě nemohly neovlivnit vnímavého chlapce, i když jejich tvůrce už dávno nebyl. A daly také počáteční impuls našemu povídání.

 

 

 

Když Olympus vsadí na rudého koně

10. června 2004, 00.00 | V loňském roce se stala společnost Olympus jedním ze sponzorů závodní stáje Ferrari a světlo světa spatřil rudý digitální mju. I letos Olympus vydal limitovanou edici rudých ďáblů, ale tentokrát nejde jen o přebarvený model z běžné produkce.

 

 

 

Mohou karty MMC 4.0 nahradit konkurenční SD formát?

8. června 2004, 00.00 | MMCA představilo nedávno novou verzi MMC karet, které se mají stát nejrychlejšími a nejúspornějšími flash kartami na trhu. Společnost Pretec dokonce již představila prototyp 2GB paměťové karty, která je 2x rychlejší než nejrychlejší SD na trhu!

 

 

 

Nikon Coolpix 4100 - Když se v atraktivním těle sejde výkon a elegance

4. června 2004, 00.00 | Před několika dny oznámila společnost Nikon přípravu nového amatérského digitálního fotoaparátu - modelu Coolpix 4100. Jedná se pouze o nahrazení snímače ve stávající špičce této kategorie - v modelu Coolpix 3200, či přináší výraznější upgrade?

 

 

 

Květen - měsíc objektivů?

2. června 2004, 00.00 | Většina našich článků informuje o novinkách z oblasti digitálních fotoaparátů. Dnes se však zaměříme na příslušenství nejen digitálních zrcadlovek - na nové objektivy. Minulý měsíc nám jich představil hned několik. Jaké parametry nabízí?

 

 

 

Olympus a jeho nový servis

1. června 2004, 00.00 | Společnost Olympus nedávno otevřela zcela nové servisní centrum v Přerově. Proč byla tato událost pro tuto přední značku v DF tak důležitá a co to může přinést českým zákazníkům v praxi? Proč Olympus potřeboval nové servisní centrum?

 

 

 

Sony Cyber-shot DSC-F88 - tradiční styl a elegance s novou optikou

1. června 2004, 00.00 | Společnost Sony minulý týden oznámila příchod nástupce oblíbeného modelu F77, fotoaparát Cyber-shot DSC-F88. Kromě toho, že přináší o milión bodů větší rozlišení snímače oproti předchozímu modelu, osloví především novým objektivem s třínásobným optickým zoomem. Na co se můžeme dále těšit?

 

 

 

Vlčí med: zázraky s dvouokou zrcadlovkou

28. května 2004, 00.00 | Rodem Brňák, založením kosmopolita. Na jeho snímcích však žádnou exotiku neuvidíte. Fotograf Vojtěch V. Sláma se dobrovolně zřekl moderní techniky, a dvouokou zrcadlovkou formátu 6 x 6 cm loví z prostoru a času drobné útržky dějů a vzpomínek. Jsou poetické jako název jeho výstavy: Vlčí med.

 

 

 

Strana výpisu

... 331 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: