Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Po Newtonovi Capa - další ze světových fotografů v Praze

7. května 2004, 00.00 | V květnu před padesáti lety se tragicky uzavřel život jedné z legend světové fotografie. Roberta Capu, tehdy zpravodaje týdeníků Time a Life ve Vietnamu, roztrhala mina. Bylo mu čtyřicet let. Výběr z jeho reportážní tvorby, v níž se neopakovatelným způsobem spojuje síla autentičnosti s humanistickým pojetím, mají poprvé možnost vidět i milovníci fotografického umění v Čechách.

 

 

 

Kodak má nové elegantní digitální kompakty

5. května 2004, 00.00 | Společnost Kodak včera ohlásila příchod tří nových digitálních fotoaparátů. Produktová řada tak nyní nabízí přístroje s rozlišením od dvou do šesti miliónů bodů, od třínásobného do desetinásobného optického zoomu. O jaké modely se jedná a v čem se liší od stávajících přístrojů?

 

 

 

Canon CanoScan 5200F - více pohodlí pro fotografy

4. května 2004, 00.00 | Společnost Canon uvedla na český trh inovovaný skener střední amatérské třídy s označením 5200f. V čem se liší od svého předchůdce a jak dnes vypadá inovace skenerů?

 

 

 

Milan Blšťák: Učím se žít focením

30. dubna 2004, 00.00 | Jeho práci znají a obdivují i lidé, kterým fotografování příliš neříká. Makrosnímky, objevující netušenou, hýřivou krásu přírodnin, okolo nichž běžně procházíme bez povšimnutí, umělec nyní vystavuje v showroomu firmy Linea Pura, plném ušlechtilých strohých linií designérského nábytku z Itálie.

 

 

 

IDIF slavnostně otevřel nový fotoateliér v centru Prahy

28. dubna 2004, 00.00 | Snem řady fotografů je mít svůj vlastní ateliér. K tomu pokud možno co největší, aby jeho rozměry neomezovaly kreativitu a tvorbu samotnou. To však není jednoduchá záležitost, jak jsme se mohli sami přesvědčit na slavnostním otevření skutečně profesionálního fotoateliéru společnosti IDIF. Jak vypadá a co nejen v něm společnost pořádá?

 

 

 

Proč digitální fotoaparáty nemají české menu?

27. dubna 2004, 00.00 | Řada uživatelů si právem stěžuje, že poměrně drahé digitální fotoaparáty v drtivé většině nenabízejí české uživatelské rozhraní. Proč česky umí jen některé velmi levné fotoaparáty a dražší ne?

 

 

 

Foma začala vyrábět barevné fotopapíry pro Fujifilm v ČR

23. dubna 2004, 00.00 | Hradecká továrna společnosti Foma Bohemia spustila do provozu linku na výrobu atypických formátů fotografických papírů značky Fujifilm. Jak tato výroba vypadá v praxi a co může znamenat do budoucnosti?

 

 

 

Umí, a ještě za to chce peníze!

23. dubna 2004, 00.00 | Spolupracuje se světovými fotografickými agenturami, vystavoval v New Yorku, Soulu i Stockholmu, ale i na současném nejprestižnějším fotofestivalu ve francouzském Perpignanu. Dvakrát byl oceněn v rámci World Press Photo, pracuje pro UNICEF, a jeho snímky se pravidelně objevují v takových periodikách, jako jsou Der Spiegel, Paris Match, New York Times Magazine či Playboy. Tomki Němec, český fotograf.

 

 

 

Velmi tenká hra: Sony T1 vs. Olympus AZ-1

21. dubna 2004, 00.00 | Řada fotoaparátů Konika Minolta Dimage X dostala v posledních dvou týdnech dva tvrdé konkurenty v podobě nových modelů digitálních fotoaparátů Sony a Olympus. Pro koho jsou určeny tyto ultratenké digitální šperky a čím se liší?

 

 

 

Barco Coloris Calibrator - kalibrovaný LCD

19. dubna 2004, 00.00 | Belgická společnost Barco působí v oblasti profesionálních grafických monitorů již řadu let a je celosvětově známa svými monitory s hardwarovou kalibrací barev. Teprve letos však přichází na tento trh i s technologií LCD, která byla donedávna pro oblast grafického zpracování odsuzována díky špatnému barevnému podání barev. Jak se s tímto obecně známým neduhem Barco vypořádalo a co jejich barevný LCD Coloris Calibrator nabízí?

 

 

 

Strana výpisu

... 333 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: