Zpracování - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

Alien Skin Eye Candy 6: efektové filtry pro Adobe Photoshop

16. února 2010, 00.00 | Společnost Alien Skin Software po čase oprášila svůj plugin pro Adobe Photoshop a před nedávnem uvedla jeho inovovanou šestou stěžejní verzi. Eye Candy 6 se skládá ze třiceti texturizačních a klasických efektových filtrů, ve kterých můžete generovat a vytvářet zvířecí srst, oheň, ledové krápníky, perspektivní odrazy, třpyt, leštěný kov, skleněné objekty, kapající barvu, bevel efekty a řadu jiných grafických kreací.

 

 

 

Easypano Studio 2010: panoramata a virtuální prohlídky

12. února 2010, 01.00 | Easypano Studio je kombinace nástroje Panoweaver na tvorbu několika typů panoramat s editorem Tourweaver na skládání a tvorbu komplexních virtuálních prohlídek. Aktuální verze Studio 2010 dále vylepšuje algoritmy pro slučování snímků v panoramatu, zvládne publikovat Flash panoramata i v EXE souboru, nabízí podporu vícejádrových procesorů a HDR obrazů, umí kopírovat hotspoty a komponenty mezi scénami a mimo jiné obsahuje také nové interaktivní rozhraní pro ovládání virtuálních prohlídek.

 

 

 

Nik Software Viveza 2.0: selektivní úpravy fotografií v Adobe Photoshopu, Lightroom a Apple Aperture

5. února 2010, 00.00 | Druhou, stěžejní, verzi pluginu Viveza připravila nedávno designérům a především digitálním fotografům společnost Nik Software. Doplněk Viveza 2.0 je určený pro uživatele Adobe Photoshopu, Photoshop Elements, Photoshop Lightroom a Apple Aperture, jejichž schopnosti rozšiřuje o sofistikované selektivní korekce digitálních snímků s pomocí technologie interaktivních kontrolních bodů U Point.

 

 

 

Corel PaintShop Photo Pro X3: expresní i detailní úpravy fotografií

1. února 2010, 00.00 | Facelift organizéru fotografií, Express Lab pro rychlé základní úpravy fotografií, RAW Lab na RAW snímky, dávkové zpracování snímků, vyřezávání objektů z předlohy a několik dalších nových funkcí přináší lednová verze známého grafického editoru PaintShop Photo Pro s pořadovým označením X3. Všechny vylepšené i nové funkce editoru si nyní představíme.

 

 

 

Lightroom je když... (15.): Publikování fotografií na webu

25. ledna 2010, 00.00 | Webová galerie je skvělým prostředkem pro prezentaci naší práce na webu, ať již chceme své portfolio sdílet bez omezení se všemi uživateli, nebo jen zpřístupnit vybrané snímky určitému zákazníkovi... Poslední záložkou v prostředí Lightroom, které se budeme věnovat, je právě modul Web.

 

 

 

Bibble 5 Pro: zpracování JPEG, TIFF a RAW fotografií ve Windows, Mac OS X a Linuxu

18. ledna 2010, 00.00 | Po několika veřejných preview a dlouhé době vývoje společnost Bibble Labs konečně oficiálně dokončila pátou stěžejní verzi svého vlajkového produktu na zpracování a úpravy digitálních fotografií. Editor je i nadále k dispozici ve verzích pro Windows, Linux a Mac OS X, má zcela nové grafické rozhraní a jeho možnosti a funkce si nyní představíme.

 

 

 

Adobe Photoshop CS4 zblízka: Content-Aware Scaling v praxi

4. ledna 2010, 00.00 | Content-Aware Scaling (doslova změna velikosti s ochranou obsahu) je technologie známá přibližně tři roky, ale v širším měřítku ji využíváme až díky implementaci v Adobe Photoshop CS4. Její hlavní předností je, že při změně velikosti obrazu dokáže automaticky rozpoznat obsah a podstatné či důležité části ochránit. Ty pak nedeformuje nebo je deformuje podstatně „méně“ než zbývající část obrazu. Pro jaké obrázky je vhodná a pro které méně? A jak s její pomocí dostat uspokojivé výsledky i tam, kde plně automatizovaná aplikace příliš nevyhovuje?

 

 

 

Adobe Photoshop CS5: co přinese nového?

28. prosince 2009, 00.00 | Výrazné urychlení řady operací, převratné retušovací možnosti založené na technologii PatchMatch, rozšířený Warp tool, umožňující rozpohybování postav, nebo též výrazně rozšířené možnosti práce se štětci. Takové jsou předpovídané nové možnosti Adobe Photoshopu CS5, kterého se možná dočkáme již v dubnu. Pojďme se nyní na tyto i další předpokládané novinky alespoň ve stručnosti podívat.

 

 

 

Imagenomic Portraiture 2.2: úpravy portrétových fotografií v Adobe Photoshopu, Photoshop Lightroom a Apple Aperture

21. prosince 2009, 00.00 | Potřebujete vyžehlit vrásky, zjemnit pleť, potlačit různé pleťové vady, vytvořit glamour efekt či jiným způsobem upravit portrétové snímky? A ještě k tomu rychle a navíc s automatickým vygenerováním masky obličeje pro image + color processing jednoho či více portrétů současně? Plugin Portraiture nabízí jedno z možných řešení.

 

 

 

Lightroom je když... (14.): Tisk

14. prosince 2009, 00.00 | Chceme-li tisknout fotografie z naší knihovny snímků, v Lightroomu k tomu najdeme všechny potřebné nástroje. Tisk lze doplnit spoustou dalších ozdůbek: rámečky, grafickými prvky, textem... V tomto článku se budeme tisku z prostředí Lightroomu věnovat podrobněji.

 

 

 

Strana výpisu

11 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: