Zpracování - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

AKVIS MultiBrush 5.0: retuše fotografií

28. května 2010, 00.00 | Kreslicí a především retušovací program AKVIS MultiBrush je určený k úpravám skenovaných i digitálních fotografií, obrázků i jiných typů bitmapových grafických předloh. Editor funguje samostatně i jako plugin pro Adobe Photoshop, nabízí sadu uměleckých kreslicích štětců, práci s vrstvami a módy prolnutí, kanály, průhledností pozadí a několik typů retušovacích štětců pro lokální úpravy snímků.

 

 

 

ACDSee Photo Manager 12: vylepšený organizér a editor digitálních fotografií

21. května 2010, 00.00 | Po uvedení ACDSee Pro 3.0 s novou strukturou záložkového grafického rozhraní dokončila společnost ACD Systems podobně koncipovanou verzi správce a editoru digitálních snímků ACDSee Photo Manager, který se oproti ACDSee Pro prodává za zhruba poloviční cenu. Vyjma zpracování RAW snímků manažer nabízí pestrou škálu funkcí pro správu, barvové i efektové úpravy snímků a rovněž funkce na sdílení obrázků a digitálních fotografií přímo z prostředí aplikace.

 

 

 

sRGBprint: Tiskneme fotografie v produkčním prostředí

19. května 2010, 00.00 | Společnost Konica Minolta uvádí na trh ve spolupráci s Grafií.cz a EIZO zcela unikátní tiskové řešení sRGBprint, které má za cíl uspokojit náročnější zadavatele (profesionální fotografy) z oblasti fotografického tisku v produkčním prostředí. A to s výrazně nižšími náklady než jsme byli doposud zvyklí u klasického inkjetového tisku.

 

 

 

Adobe Photoshop CS5: střípky z novinek

18. května 2010, 00.00 | Po nějakém čase nám společnost Adobe dala do ruky nové verze svých produktů. Asi nejpopulárnější hračkou z celého balíku je aplikace Adobe Photoshop CS5. V tomto článku nečekejte představení hlavních funkcí a vlastností. Bude to spíše mozaika náhodných dojmů a postřehů. Zásadní novinky si představíme v samostatných článcích později.

 

 

 

Serif PanoramaPlus X4: automatická tvorba panoramat

14. května 2010, 00.00 | Jednoduchou, přehlednou a plně automatickou tvorbu panoramatických fotografií umožňuje nová verze editoru PanoramaPlus, která umí panoramata exportovat do formátu QuickTime VR, jako statické snímky v několika bitmapových formátech nebo jako PDF dokument. Představení programu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Napodobujeme sněžení

6. dubna 2010, 00.00 | V dnešním Photoshop tutoriálu si ukážeme postup, jakým lze napodobit padání sněhu na fotografii. Více viz náš článek.

 

 

 

SILKYPIX Developer Studio Pro 4.1: vývojová laboratoř pro digitální fotografie

30. března 2010, 04.00 | SILKYPIX Developer Studio společnosti Ichikawa Soft Laboratory je sice málo známý, nicméně nadprůměrně funkčně vybavený editor klasických digitálních fotografií i RAW snímků. Aktuální čtvrtá stěžejní verze programu dokazuje, že se v oblasti zpracování digitálních fotografií rozhodně nemá za co stydět. Přehled možností a funkcí editoru včetně mnoha screenshotů najdete v článku.

 

 

 

Corel PHOTO-PAINT X5: design, bitmapová grafika a zpracování fotografií

5. března 2010, 00.00 | V druhém dílu článku o CorelDRAW Graphics Suite X5 si blíže představíme novinky v bitmapovém grafickém editoru PHOTO-PAINT, krátkou zmínku si pak zaslouží i zbývající doplňkové utility. PHOTO-PAINT X5 přináší mimo přepracované správy barev například nové efekty pro zpracování digitálních fotografií, sofistikovanou konverzi snímků do odstínů šedi, vyšší počet uměleckých kreslicích štětců a několik jiných vylepšení.

 

 

 

DxO Optics Pro 6.1: sofistikované zpracování JPEG a RAW snímků

26. února 2010, 00.00 | Na JPEG fotografie a především na RAW snímky se specializuje známý editor DxO Optics Pro, jehož šestou stěžejní verzi si nyní představíme. Nová verze programu umí spolupracovat s Adobe Photoshop Lightroom a zaujme především vylepšeným RAW konvertorem, kvalitními algoritmy na redukci šumu, rozšířenými korekcemi geometrie snímků a automatickým výpočtem parametrů expozice.

 

 

 

U příležitosti 20. výročí uvedení Photoshopu vznikla replika verze 1.0.7 pro iPhone

23. února 2010, 00.00 | Minulý pátek se slavilo 20 let od uvedení první verze Photoshopu na trh. Tuto událost, pro grafický průmysl rozhodně velice významnou, připomněla řada různých akcí. Zřejmě nejkurióznějším počinem bylo předvedení repliky Photoshopu 1.0.7 pro Apple iPhone. Jakým způsobem funguje?

 

 

 

Strana výpisu

10 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: