Zpracování - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

Lightroom je když... (7. část): Práce se složkami, inteligentními kolekcemi, klíčovými slovy

26. října 2009, 00.00 | V minulých dílech jsme se věnovali způsobu třídění a uspořádání snímků v Lightroom, objasnili jsme si členění pracovního prostředí a seznámili se s některými základními pojmy. Je na čase, abychom se nyní na některé prvky podívali trochu více... Je fajn vědět, že Lightroom používá k třídění visačky, vlaječky, klíčová slova, teď tedy zbývá otázka, jak těchto vlastností a možností využít pro větší přehlednost a pohodovější práci v programu...

 

 

 

Lightroom je když... (6. část): Kolekce, filmový pás a další možnosti uspořádání

19. října 2009, 00.00 | V tomto díle se budeme věnovat problematice uspořádání snímků. Naše databáze se utešeně rozrůstá a je nejvyšší čas začít přemýšlet, jak se v ní lépe zorientovat. Inteligent ovládá chaos, pořádek je přeci pro ehm, že... Ale přeci jenom...

 

 

 

Lightroom je když... (5. část): Prohlížení a porovnávání snímků

9. října 2009, 00.00 | V další části našeho seriálu o zpracování digitálních fotografií v programu Adobe Lightroom se budeme podrobněji věnovat práci v zobrazení Lupa, porovnávání fotografií a volbě Přehled.

 

 

 

Zvětšujeme hloubku ostrosti ve Photoshopu CS4

6. října 2009, 00.00 | V dnešním Photoshop tutoriálu si ukážeme, jak lze vytvořit fotografii s velkou hloubkou ostrosti pomocí montáže několika dílčích fotografií s různou mírou proostření. Neváhejte a přečtěte si náš tutoriál.

 

 

 

Lightroom je když... (4. část): Ještě jednou importování a základy prohlížení snímků

2. října 2009, 00.00 | V této části našeho výkladu o práci v Adobe Lightroom nejprve dokončíme popis způsobů importování snímků. Poté se začneme věnovat základům prohlížení a správy fotografií.

 

 

 

Lightroom je když... (3. část): Importování

24. září 2009, 00.00 | Vítejte u další části našeho seriálu o zpracování digitálních fotografií v programu Adobe Lightroom. V této třetí části se podrobněji zaměříme na otázky spojené s importem fotografií z nejrůznějších zdrojů.

 

 

 

Aperture – Stacks neboli hromádky

21. září 2009, 00.00 | O Stacks jsme se velmi lehce zmínili u importu. Dnes se na ně podívejme podrobně a ukažme si, na co všechno se mohou hodit a jak je pohodlně používat.

 

 

 

Lightroom je když... (2. část): Zobrazení a panely

10. září 2009, 00.00 | V tomto díle našeho seriálu se zaměříme se na základní prvky uživatelského rozhraní a na prvky společné všem modulům související se zobrazením obsahu v Lightroom. Naši pozornosti přitom neunikne ani práce s miniaturami a lupou či též ovládacími panely programu.

 

 

 

Lightroom je když... (1. část): Úvodní seznámení

4. září 2009, 00.00 | Aplikace Adobe Lightroom, správněji Adobe Photoshop Lightroom, přináší ucelené a kompletní řešení pro workflow digitálních fotografů. V seriálu, který dnes začíná, se seznámíme s principy a technikami Lightroom, které nám umožní mít svoji postupem času se zvětšující knihovnu digitálních fotografií pod neustálou kontrolou. Cílem našeho úvodního článku je vysvětlit v základních obrysech, jak Lightroom funguje, a prohlédnout si pracovní plochu tohoto programu.

 

 

 

Epson Stylus SX405: levná a kvalitní tiskárna v praxi

27. srpna 2009, 00.00 | Jeden ze světových lídrů v oblasti fotografického tisku představuje novou fototiskárnu řady Stylus SX405. Jde o multifunkční zařízení A4 formátu se čtyřmi samostatnými inkousty, které nabídne intuitivní ovládání, barevný LCD a kromě samotného tisku samozřejmě též funkce skenování a kopírování.

 

 

 

Strana výpisu

... 13 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: