Zpracování - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

Photoshop: Úvod do "velkého světa" profesionálního maskování

17. února 2009, 00.00 | Co je tajemstvím profesionálního maskování? Jak je možné, že některé postupy někdy fungují, a jindy ne? Jaké záhadné triky či magická kouzla za tím vším vězí? A proč je někdy maskování tak složité?

 

 

 

Primatte Chromakey 3.0: klíčování scén v Adobe Photoshopu

13. února 2009, 00.00 | Profesionální plugin pro Adobe Photoshop a Photoshop Elements se specializuje na rychlé klíčování objektů na scéně s modrým či zeleným pozadím. Aktuální verze Primatte Chromakey pro Photoshop přináší především nové funkce na automatickou tvorbu masek, lepší podporu akcí a dávkových operací a také dokonalejší nástroje na čištění okrajů masky. Popis pluginu a novinek jeho třetí stěžejní verze najdete v článku.

 

 

 

PhotoScape 3.1: freewarový prohlížeč a editor fotografií

9. února 2009, 00.00 | Multifunkční grafický program nabízí prohlížení, konverzi a úpravy obrázků a fotografií, tvorbu jednoduchých grafických kompozic a také tiskové funkce na bázi šablon. K tomu si ještě můžete připočítat manipulaci s GIF animacemi, konverzi RAW snímků a hromadné přejmenování souborů, to vše navíc v české lokalizaci.

 

 

 

PhotoInfoEx 1.28: prohlížeč a editor EXIF/IPTC metadat

2. února 2009, 00.00 | Prohlížeč EXIF a IPTC metadat pro JPEG, TIFF a RAW snímky se může hodit. PhotoInfoEx navíc umí EXIF a IPTC informace nejen prohlížet, ale také editovat a zvládne k tomu i jejich export včetně GPS metadat například do Google Earth, tisk všech metadat či jejich export do Excelu. Nabízíme vám představení tohoto užitečného programu.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Simulace cross-processingu

23. ledna 2009, 00.00 | V dnešním Photoshop tutoriálu si ukážeme stylizační techniku na úpravu fotografií, která bývá nejčastěji nazývána „cross-processing“. Používá se pro expresivní zvýraznění například různých módních či reklamních fotografií. Neváhejte a nahlédněte do našeho Photoshop tutoriálu.

 

 

 

Aktuální nabídka kurzů, aneb: připravili jsme pro vás!

21. ledna 2009, 00.00 | Institut digitální fotografie nabízí širokou škálu tématicky zaměřených kurzů - jednodenních i víkendových, komplexního vzdělávání - rekvalifiace, fotografické školy, ale též jedinečných foto-expedic (po celém světě). Zde přinášíme aktuální nabídku - novinky a tipy na kurzy i expedice!

 

 

 

Polaroid PoGo: První digitální fotoaparát umožňující okamžitý tisk fotografií

15. ledna 2009, 00.00 | Firma Polaroid se pokusila "oprášit" svůj kultovní věhlas, který si vybudovala za desetiletí výroby speciálních fotoaparátů umožňující okamžité zhotovení snímků. Představila totiž Polaroid PoGo digitální fotoaparát, který umožňuje něco podobného, ale s pomocí digitální technologie. Slučuje v sobě 5Mpix fotoaparát a miniaturní tiskové zařízení, které dokáže téměř vzápětí zhotovit snímky formátu 2 x 3 palce.

 

 

 

Genuine Fractals 6: nová verze nástroje pro pokročilé zvětšování bitmap

15. prosince 2008, 06.00 | Společnost onOne Software nedávno představila verzi 6 známého pluginu Genuine Fractals. Produkt slouží ke zvětšování fotografií a bitmapových obrázků na profesionální úrovni s použitím patentovaných fraktálových algoritmů, a to nejen v Photoshopu a Photoshop Elements, ale nejnověji též i Aperture a Lightroom. Zajímá vás, co nového daná verze přináší? Dozvíte se to v našem článku.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Trik na „tuning“ barev v LAB prostoru

10. prosince 2008, 00.00 | Dnes vám přinášíme tutoriál, dovolující pomocí jednoduchých úprav v barevném prostoru LAB působivě vylepšit barevný kontrast snímku. Pokud chcete své fotografie zvýraznit zářivými barvami způsobem, který využívají mnozí profesionálové, neváhejte a přečtěte si náš článek!

 

 

 

Photoshop tutoriál: Technologie „SUPERrozlišení“ ve Photoshopu

3. prosince 2008, 00.00 | V dnešním tutoriálu si osvojíme jednoduchou techniku, pomocí které lze dosáhnout lepších výsledků interpolace, než jaké nabízejí nativní nástroje ve Photoshopu. Tato technika je sice použitelná pouze pro statické fotografie bez pohybu, nicméně jejím vedlejším příjemným efektem je i výkonná redukce šumu v obraze, což jí značně přidává na atraktivnosti. Více se dovíte v našem článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 16 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: