Zpracování - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

Photoshop tutoriál: Mlha

29. května 2007, 00.00 | V tomto tutoriálu bych se chtěl zaměřit na další úpravu digitální fotografie. Mnohým z nás se stalo fotografování velkým koníčkem, následná úprava pořízených fotografií v počítači je téměř samozřejmostí. Často chceme jen zvýraznit barvy, odstranit nechtěné objekty nebo fotografii vyčistit od digitálního šumu a dalších optických vad. Někteří uživatelé zacházejí nicméně ještě dále a přemění atmosféru fotografie v naprosto odlišnou. A to také bude tématem tohoto jednoduchého tutoriálu, ve kterém se naučíme přidat do fotografie mlhu.

 

 

 

Tiskněte fotografie bez přítomnosti počítače, pomocí PictBridge

23. ledna 2007, 00.00 | Přímý tisk, tedy tisk bez přítomnosti počítače, nabízejí nejen takřka všechny digitální fotoaparáty, ale i fotomobily. Proč používat tento typ tisku, co s ním lze nastavit a do jaké míry to ovlivní kvalitu výsledku? Vše si – nejen pro začátečníky – shrneme v dnešním článku.

 

 

 

Autogramiáda a křest nové knihy o DSLR

9. ledna 2007, 00.00 | Zbrusu nová odborná publikace Institutu digitální fotografie "Mistrovství práce s DSLR" odhaluje taje a specifika při práci a fotografování s digitální zrcadlovkou. Autorem je Roman Pihan, který se problematice práce s DSLR věnuje soustavně již přes pět let. Tato bezpochyby velice zajímavá kniha bude již brzy oficiálně představena veřejnosti - včetně autogramiády.

 

 

 

Mask Pro 4, maskování v Adobe Photoshopu

29. prosince 2006, 00.00 | Nová verze plug-inu pro Adobe Photoshop na maskování objektů přichází na trh již pod hlavičkou společnosti onOne Software. Komfortní maskování a tvorba výběrů či ořezových cest pomocí magického štětce a pera, nové výukové kurzy, podpora tabletů Wacom, popis dalších novinek a základní principy fungování Mask Pro 4, to vše najdete v článku.

 

 

 

Alien Skin Snap Art 1.0, umělecké efekty pro Adobe Photoshop

19. prosince 2006, 00.00 | Nová sada uměleckých efektů pro Adobe Photoshop a další aplikace nabízí deset efektových filtrů a je určena na zpracování grafických koláží, kreseb a také digitálních fotografií. Podrobné představení celého balíku vám nyní nabízíme.

 

 

 

Tiskněte si fotografie sami aneb jak vybrat tiskárnu?

14. prosince 2006, 00.00 | Vánoce již jsou za dveřmi a většina z nás si klade otázku, čím potěšit své blízké nebo i sebe sama pod vánočním stromkem. Stále populárním darem může být digitální fotoaparát, ale co pro ty, kteří již tento technologický výstřelek moderní doby vlastní? Zajímavým řešením může být tiskárna!

 

 

 

ArcSoft PhotoImpression 6.5, výkonný správce digitálních fotografií pro domácí použití

12. prosince 2006, 00.00 | Nová verze univerzálního správce obrázků a digitálních fotografií sice nenabízí nijak revoluční funkce, zato však program umí bez zbytečných okrasných prvků přesně to, k čemu je navržený. Starší verze PhotoImpression najdete zdarma přibalené u některých digitálních fotoaparátů, a proto vám dnes přinášíme souhrnné představení funkcí aktuální verze programu.

 

 

 

ArcSoft PhotoStudio Darkroom 1.0.9, šikovný editor digitálních fotografií

30. listopadu 2006, 00.00 | Společnost ArcSoft má v nabídce řadu aplikací a balíků na práci s digitálními fotografiemi. PhotoStudio Darkroom je relativně nový produkt v oblasti editace fotografií s podporou RAW snímků a solidními korekčními funkcemi. Možnosti a funkce programu si nyní představíme v bližším pohledu.

 

 

 

MakeUp Pilot: dokonalý portrét snadno a rychle

7. listopadu 2006, 00.00 | Zabýváte se portrétní fotografií a chcete dosáhnout co nejlepších výsledků konečného produktu? Žádný obličej není dokonalý a často je třeba jít kráse trochu naproti. Jedním z možných řešení by mohl být právě MakeUp Pilot - editační software pro úpravy portrétních fotografií. Co nabízí a jaké jsou jeho možnosti?

 

 

 

Adobe Lightroom, profesionální editor RAW fotografií

11. srpna 2006, 00.00 | Adobe Lightroom je samostatná aplikace na import a zpracování RAW fotografií. Na třetí veřejnou betaverzi a současně první verzi Lightroom pro Windows jsme se podívali trochu podrobněji.

 

 

 

Strana výpisu

... 20

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: