Zpracování - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

Filter Forge prakticky: Ortonův efekt

21. srpna 2009, 00.00 | Filter Forge je plugin pro Adobe Photoshop a zároveň samostatně spustitelný program pro práci s filtry. Kromě více než 6000 filtrů nabízí i možnost tvorby filtrů vlastních, což je tématem tohoto článku. Předvedeme si, jak vytvořit zajímavý filtr, který simuluje Ortonův efekt, sloužící pro tvorbu zasněných fotografií. A také vám poradíme, jak daný nesporně zajímavý produkt získat za sníženou cenu či dokonce zdarma.

 

 

 

Aperture – třídíme fotografie snadno a rychle

18. srpna 2009, 00.00 | Apple Aperture 2 nabízí opravdu bohatou sbírku nástrojů pro třídění, označování a nejrůznější procházení fotografiemi. V dnešním dílu našeho seriálu vám nabízím svůj oblíbený postup, který se mi po letech praxe ukázal jako nejefektivnější.

 

 

 

Aperture: Lupa, jak ji neznáte

7. srpna 2009, 00.00 | Nástroj lupy patří mezi jednu z často vyzdvihovaných předností Apple Aperture 2. Pojďme se podrobně podívat, co všechno nám může nabídnout a v čem se liší přístup Apple k zvětšovacímu sklu ve srovnání s konkurencí.

 

 

 

Tiffen Dfx 2.0.2: fotografické filtry s maskováním snímků pro Adobe Photoshop a Apple Aperture

30. července 2009, 00.00 | Dfx 2 je aktualizovaná sada mnoha fotografických efektů pro Adobe Photoshop a Apple Aperture, která je navíc k dispozici i v podobě samostatného efektového editoru pro Windows a Macintosh. Mezi přednosti pluginu i samostatné aplikace patří velmi rozsáhlá nabídka vice než 2 000 variací celkem 113 nebo 110 hlavních efektových filtrů a mimo jiné také sofistikované funkce pro maskování fotografií prostřednictvím integrovaných nástrojů Snap a EZ Mask společnosti Digital Film Tools. Představení sady Dfx 2 vám nyní nabízíme.

 

 

 

Photoshop tutorial: Zachraňujeme přepálenou fotografii

29. července 2009, 00.00 | V dnešním tutoriálu vám ukážeme, jak zachránit přepálenou fotografii, kterou jsme pořídili v RAW formátu. Na konci tutoriálu si můžete rovněž stáhnout Photoshop akci na poloautomatické zachraňování přepálených RAW snímků.

 

 

 

Aperture – organizace a budování digitálního fotoarchivu

23. června 2009, 00.00 | Tentokrát se zaměříme na to, jakým způsobem lze organizovat fotografie v Apple Aperture 2. Kromě pojmů jako projekt, album či složka si prakticky ukážeme, jak zvládnout archív 100.000 snímků.

 

 

 

Green Screen Wizard 4.3: automatické klíčování pozadí fotografií

22. června 2009, 00.00 | Nástroj na automatické klíčování zeleného, nebo modrého, pozadí u portrétových, či figurálních, snímků existuje v podobě samostatného editoru a také jako plugin pro Adobe Photoshop. Vzhledem ke svému snadnému ovládání, i celkovým možnostem, je Green Screen Wizard určen například domácím fotografům, ale též pro komerční fotografická studia, která chtějí ušetřit čas při klíčování pozadí scény. Popis možností produktu vám nyní nabízíme.

 

 

 

onOne Photo Tools 2.0 Lite: fotografické efekty v Photoshopu pro Windows a Mac OS X zdarma!

11. června 2009, 00.00 | Profesionální efektový plugin společnosti onOne Software pro Adobe Photoshop se nečekaně objevil ve své freewarové verzi. Photo Tools 2 Lite má přehledné pracovní prostředí s OpenGL akcelerací náhledového systému a celkem čtrnáct libovolně kombinovatelných fotografických efektů pro manuální i dávkové zpracování digitálních snímků. Popis pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Jak dosáhnout dramatického kontrastu v portrétu

9. června 2009, 00.00 | V dnešním Photoshop tutoriálu si ukážeme techniku, která zvyšuje „dramatičnost“ portrétů zejména starších lidí, neboť zvýrazňuje texturu kůže a strukturu vrásek. Více viz náš tutoriál.

 

 

 

Aperture – anatomie digitálního fotoarchivu

8. června 2009, 00.00 | V dnešním dílu seriálu o Apple Aperture 2 si vysvětlíme, jakým způsobem program pracuje s fotografiemi a jak přesně fungují nedestruktivní úpravy. Na závěr nepřehlédněte doporučení pro zrychlení práce s Aperture.

 

 

 

Strana výpisu

... 14 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: