Zpracování - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

Vytváříme efekt vinětace ve Photoshopu aneb jak můžeme více přitáhnout pozornost diváka na tvář portrétované osoby

5. června 2009, 00.00 | V dnešním tutoriálu si ukážeme techniku úpravy fotografie, kterou mnozí fotoeditoři používají k přitáhnutí větší pozornosti diváka na tvář portrétované osoby. Jedná se o využití efektu nepravidelné vinětace fotografie. Více viz náš tutoriál.

 

 

 

Profesionální tisk velkoplošných fotografií

3. června 2009, 00.00 | Každý fotograf dříve či později zatouží po opravdu důstojné prezentaci svých fotografií. A co naplat, jediná skutečně důstojná metoda, jak předvést fotografie více divákům po delší dobu, je velkoplošná fotografie. Navštívili jsme proto pro vás jednu takovou profi fotolaboratoř - firmu Fotonova - a podíváme se velkoplošnému tisku tzv. pod sukně.

 

 

 

Apple Aperture 2

 

 

 

Aperture: mistr nedestruktivních úprav fotografií

29. května 2009, 00.00 | Tímto článkem otevíráme nový seriál, ve kterém vás postupně seznámím s Apple Aperture 2 a naučím vás jej používat. Aperture je špičkový program pro organizaci a zpracování fotografií – zejména RAWů. Poznejte jeho neuvěřitelně elegantní a snadný přístup k úpravám fotografií.

 

 

 

XtraSens Retina 2.0: automatizované zpracování fotografií v Adobe Photoshopu a Photoshop Elements

27. května 2009, 00.00 | Nevyhovuje vám automatické přizpůsobení barev, jejich úrovní či kontrastu v Adobe Photoshopu a chcete mít navíc nad těmito funkcemi plnou manuální kontrolu? Plugin Retina se specializuje na postprocessing fotografií, spojený s automatizovaných úprav barevnosti, světelných podmínek, tónování, ostrosti a dalších parametrů digitálních fotografií.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Perspektivní práce s filtrem „Vanishing point“

14. května 2009, 08.00 | V dnešním tutoriálu si ukážeme, jak lze v praxi využit velmi užitečný filtr „Vanishing point“ („Úběžný bod“). Pomocí tohoto nástroje lze efektivním způsobem provádět transformace, duplikace různých objektů a retuše oblastí na fotografii s ohledem na perspektivu editovaného místa. Více viz náš návod.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Imitujeme nízkou hloubku ostrosti

6. května 2009, 00.00 | V dnešním Photoshop tutoriálu se pokusíme na fotografii uměle snížit hloubku ostrosti pomocí speciálního filtru „Lens blur“ (Rozostření objektivu), tak jak nám to například ve fotografickém plenéru umožňují světelné objektivy. Více viz náš článek.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Jak rychle a jednoduše vylepšit tonální kontrast fotografií

22. dubna 2009, 00.00 | Dnešní Photoshop tutoriál vás naučí  techniku, pomocí které lze  dosáhnout selektivního zvýšení kontrastu těch oblastí na fotografii, které se rozprostírají mezi partiemi stínů a vysokých jasů. Budeme používat možná pro někoho relativně méně známé nástroje, jakými jsou například nedestruktivní vrstva „Smart object“ (Automatický objekt) či filtr „High Pass“ (Horní propust). Součástí tutoriálu je i odkaz na akci Photoshopu, kterou si může stáhnout a používat ji pak pro rychlou a pohodlnou úpravu vašich snímků.

 

 

 

Photoshop tutorial: Propadáme kouzlu impresionismu

9. dubna 2009, 00.00 | V dnešním Photoshop tutoriálu si představíme kreativní techniku výtvarného post-processingu, pomocí které si přeměníme vybranou fotografii v impresionistický obraz. Mimo podrobně popsaného postupu přinášíme i odkazy na další webové zdroje spojené s danou technikou.

 

 

 

Photoshop tutorial: Jak vytvořit efekt Tilt-shift miniaturizace

25. března 2009, 00.00 | V našem dnešním Photoshop tutoriálu si představíme jednu poněkud zvláštní kreativní techniku na úpravu digitálních fotografií. Jedná se o vytvoření optické iluze, že reálná fotografie je ve skutečnosti snímkem nějakého modelu (například takového, jaký používají architekti pro prezentaci svých návrhů). Tato optická iluze je způsobena umělou manipulací s nízkou hloubkou ostrosti, která snímku propůjčuje zdání specifické „miniaturní“ perspektivy. Více naleznete v tomto tutoriálu.

 

 

 

Strana výpisu

... 15 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: