PMA live: KIS Photo-Me - novinky pro zpracovatele - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

PMA live: KIS Photo-Me - novinky pro zpracovatele

Minilab

3. března 2006, 00.00 | I když si zpracovatelský průmysl prochází významnou krizí, neznamená to, že by na trh nepřicházeli novinky z oblasti zpracovatelské techniky. Jednu z prvních na PMA představila skupina KIS Photo-Me.

Skupina Photo-Me International byla založena v roce 1954 a soustřeďuje se zejména na provozování samoobslužných fotografických kiosků. V roce 1994 odkoupila výrobce zpracovatelské techniky, společnost KIS a vstoupila i na trh se zpracovatelskou technikou. Skupina KIS Photo-Me v roce 2003 převzala velkozpracovatelskou divizi Gretagu a v loňském roce i část skupiny AgfaPhoto zaměřenou také na velkozpracovatelskou technologii. Na tiskové konferenci pořádané na PMA zaznělo, že skupina má zájem i o část týmu a zejména distribuční kanál končící foto divize Konica Minolta, takže tato skupina opravdu patří mezi nejaktivnější v oboru. Možná i díky tomu i v těchto těžkých časech si stále udržuje ziskovost.


Nicolas Series, managing director KIS Photo-Me Group

KIS DKS 17xx
Novinkou KISu představenou na PMA 2006 je již třetí generace plně digitálních minilabů DKS 17xx v čele s nejvyšším modelem DKS 1770. Stroj dokáže exponovat na až 12palcovou roli papíru pomocí LED technologie s rozlišením 350 dpi. KIS navíc přesunul veškerou svou výrobu z Francie do Polska, Singapuru a Číny, kde využívá výhradně outsourcingových služeb třetích dodavatelů, takže se mu daří snižovat jak výrobní náklady, tak i prodejní ceny. Nejvyšší model DKS 1770 dokáže produkovat až 2 000 fotografií 10 x 15 cm za hodinu. Maximální formát fotografií je 30 x 40 cm či chcete-li 12 x 18 palců. Výhodou novinky je i minimální půdorys, který snižuje nároky na prodejní plochu. DKS 17xx je jedním z nejmenších řešení založených na chemickém zpracování.

Systém "Money maker"
KIS, stejně jako všichni ostatní, je nucen reagovat na rychle se měnící poměry ve zpracovatelském průmyslu. Cena i celkový počet zpracovávaných papírových fotografií klesají a to se samozřejmě odráží nejen v příjmech zpracovatelů, ale i v poptávce po zpracovatelské technice. KIS proto přichází s takzvaným "Money Maker" programem, kterým se snaží maximálně pomoci provozovatelům. Výrobce se tak posunuje do pozice poskytovatele kompletního řešení. K minilabům jsou automaticky dodávány samoobslužné objednávkové stanice, KIS nabízí svým zákazníkům softwarové i hardwarové řešení pro výrobu kalendářů, alb, rámečkovaných fotografií apod. Zároveň provozuje server MyPhotoPlanet.com, který se snaží směřovat zájemce o zpracování fotografií k provozovatelům systému KIS. Navíc nově KIS Photo-Me nabízí i systém předplacených karet pro zákazníky pravidelně zpracovávající fotografie.

Závěr
Přestože KIS Photo Me u nás není až zas tolik obecně známý, patří mezi malou skupinu výrobců a provozovatelů zpracovatelské techniky, která se drží v zisku. V Evropě je jeho hlavním zdrojem příjmů provozování samoobslužných fotografických kiosků na pasové fotografie. Ve Spojených státech je hlavním zdrojem příjmů prodej zpracovatelské techniky a to nejen pod svou značkou. Od roku 2000 prodává technologie KIS pod vlastním označením i Kodak.

Prudce klesající poptávka po zpracování klasických fotografií spolu s prudce klesající cenou zpracování digitálních snímků vytváří velký tlak na zpracovatelský průmysl. Stroje DKS 17xx sami o sobě přinášejí zejména zvýšení efektivity a zmenšení nároků na prodejní prostor, ale mnohem důležitější bude pro zákazníky nový partnerský program. Bez přímé podpory výrobce a hledání nových profitabilních produktů si totiž již mnoho zákazníků minilab dnes nekoupí.

Bližší informace o novinkách představených na veletrhu PMA 2006 a prvních praktických zkušenostech s nimi najdete na http://pma.idif.cz.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Zpracování  

 » Ostatní  » PMA  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Zpracování  » Tisk a zpracování  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: