PMA live: Samsung Digimax L60 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:PMA

PMA live: Samsung Digimax L60

3. března 2006, 00.00 | Další novinkou mezi kompakty Samsungu je Digimax L60, který nabídne nenáročným amatérským fotografům dostatečné rozlišení 6 MPix, trojnásobný optický zoom, videosekvence s možností zoomování a digitální stabilizace. To vše je zabaleno do velmi kompaktního štíhlého těla s jednoduchým ovládáním a klasickým designem.

Další novinkou mezi kompakty Samsungu je Digimax L60, který nabídne nenáročným amatérským fotografům dostatečné rozlišení 6 MPix, trojnásobný optický zoom, videosekvence s možností zoomování a digitální stabilizace. To vše je zabaleno do velmi kompaktního štíhlého těla s jednoduchým ovládáním a klasickým designem.

Popis fotoaparátu
CCD snímač s efektivním rozlišením 6 MPix a úhlopříčkou 1/2,5" umožňuje ukládat snímky v rozlišení až 2 816 x 2 112 bodů ve formátu JPEG. Citlivost můžeme nastavit na ISO 50, 100, 200 a 400. Ozvučené videosekvence s rozlišením až 640 x 480 bodů můžeme natáčet s frekvencí až 30 sn./s do formátu AVI. Délka je omezena pouze kapacitou použité paměťové karty a během natáčení můžeme používat i optický zoom, což zatím není u kompaktů až tak obvyklé. Pro videa lze aktivovat digitální (softwarovou) stabilizaci obrazu.
Objektiv SHD Lens disponuje rozsahem ohniskové vzdálenosti od 5,8 mm do 17,4 mm (ekvivalent kinofilmu je 35 - 105 mm) a světelností F2,8-4,9. Automatické TTL zaostřování pracuje od 80 cm v klasickém režimu a 5 cm v makrorežimu.

Čas expozice se pohybuje od 1/2 000 s do 15 s a řídí jej automatika. Fotoaparát nenabízí žádné klasické poloautomatické režimy, ani možnost manuálního nastavení času a clony. Podle technické specifikace můžeme nastavit čas expozice pouze v režimu "Night Shot". Chybět však nemůže cca 11 scénických režimů pro specifické situace. Automatiku můžeme regulovat pomocí kompenzace expozice v rozsahu +-2 EV po 1/3 EV krocích. Měření expozice pracuje celoplošně, nebo bodově.
Vyvážení bílé barvy můžeme nechat na automatickém měření, nebo jej nastavit pomocí přednastavených hodnot. K dispozici je i manuální měření. Vestavěný blesk má udávaný pracovní dosah od 0,1 m do 3 m na nejkratším ohnisku a od 0,4 m do 2 m na nejdelším ohnisku.

Fotografovat a prohlížet snímky můžeme na LCD displeji s úhlopříčkou 2,4" a rozlišením 112 320 bodů. Jako úložný prostor pro data může posloužit interní paměť s kapacitou 32 MB nebo paměťové karty SD / MMC. Přenos snímků zajišťuje USB 2.0, kde nechybí ani podpora standardu PictBridge (přímý tisk snímků bez přítomnosti počítače). Napájení zajišťuje Li-on akumulátor. Rozměry poměrně kompaktního těla jsou: 94 x 52 x 20 mm.

Shrnutí
Samsung Digimax L60 příliš nevybočuje z běžné produkce digitálních kompaktů. Svou jednoduchostí však potěší nenáročné amatérské fotografy a možnost stabilizace a zoomování během natáčení videosekvencí můžeme brát jako příjemný bonus. Díky svým rozměrů není problém nosit jej v kapse.

::Technické parametry Samsung Digimax L60

Bližší informace o novinkách představených na veletrhu PMA 2006 a prvních praktických zkušenostech s nimi najdete na http://pma.idif.cz.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » PMA  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: