Canon PowerShot S110 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Canon PowerShot S110

25. září 2012, 23.47 | Už čtvrtý model špičkového kompaktního fotoaparátu kapesních rozměrů PowerShot „S“ zachoval vše, co se osvědčilo u předešlých modelů, ale na rozdíl od S100 nemá jednotku GPS, zato však nabízí Wi-Fi funkce, umožňující okamžitě sdílet fotografie na internetu nebo je odesílat na jiná zařízení, disponující bezdrátovou komunikací, ať už to je fototiskárna, nebo mobilní telefon, který umožňuje sdílet GPS a přidat ke snímkům GPS souřadnice.

 

Canon PowerShot S110 využívá vylepšený systém Canon HS systém. Je vybaven obrazovým snímačem typu BSI-CMOS a procesorem DIGIC 5  s technologií iSAPS. Senzor s úhlopříčkou 1/2,3 palce má rozměry 6,17 × 4,55 mm a rozlišení 12,1 milionu efektivních pixelů. Poměr stran obrazu 4:3 lze změnit na 3:2, 16:9, 1:1 nebo 5:4. Největší snímek má rozlišení 4000 × 3000 pixelů.  Pořizovat je možno nekomprimované obrazové soubory RAW, snímky ve formátu JPEG (jemné a normální kvality) a také ozvučené video. Data lze ukládat na paměťové karty SD, SDHC i SDXC.

 

Canon PowerShot S110

 

 

Stereofonní video formátu H.264 má maximum Full HD/1920 × 1080 px s frekvencí 24 obr./s, možné je přepnout i na 1280 × 720 a 640 × 480 px á 30 obr./s. Mikrofon je stereo, reproduktor mono. Kvalitu videozáznamu, zejména ostrost a jas, zvyšuje technologie Fine Detail Movie Processing, která při natáčení videa využívá celý senzor, takže fotoaparát může analyzovat a zaznamenat detaily ve scéně s větší přesností. K dispozici je také efekt Miniatury (HD, L) 6, 3 a 1,5 obr./s. Připojení přes HDMI umožňuje prohlížet Full HD video a fotografie ve vysoké kvalitě na HDTV.

 

 

Canon PowerShot S110 - multifunkční volič a tlačítka včetně samostatného pro video

 

Pro videozáznam je připraveno vyhrazené, typicky označené tlačítko. 

 

Canon PowerShot S110 - detailní pohled na objektiv

 

Použitý širokoúhlý objektiv Canon je 5násobný optický zoom 5,2–26 mm 1:2,0–5,9 IS a jeho rozsah po přepočtu na 35mm formát odpovídá 24–120 mm. Nabízí různé funkce: ZoomPlus 10×, digitální zoom 4× (s funkcí digitálního telekonventoru cca 1,5/2,0× a s funkcí Safety Zoom; kombinovaný zoom má rozsah přibližně 20×. Jak je zřejmé z označení „IS“, nechybí efektivní technologie inteligentní optické stabilizace obrazu realizovaná posunem optického členu a snižující účinky chvění fotoaparátu při fotografování i natáčení videoklipů z ruky. Inteligentní „čtyřkrokový“ IS automaticky identifikuje scénu a vybere nejvhodnější ze sedmi režimů optické stabilizace. 

 

Canon PowerShot S110 - displej

 

Dotyková obrazovka typu  TFT PureColor II G Touch screen LCD má délku úhlopříčky 3 palce (asi 7,6 cm) a rozlišení 461 tisíc obrazových bodů. Je to kapacitní dotykový displej, který poskytuje přístup k různým funkcím včetně dotykového AF pro rychlé zaostření a přiblížení snímků dotykem prstů při prohlížení fotografií.

 

Systém automatického zaostřování AiAF používá metodu detekce kontrastu, je 9bodový a nabízí žadu režimů a funkcí, kupříkladu zaostřování s detekcí obličeje, výběrem a sledováním, bodové ostření pevně nastavené na střed, anebo s výběrem bodu. Má režimy ostření po snímcích, souvislé, Servo AF/AE, se sledováním. Ruční výběr bodů je realizován pomocí FlexiZone, velikost je normální a malá. Nechybí zámek AF, pomocné světlo AF a k dispozici je i bracketing zaostření. Možné je i zaostřování manuální. Nejkratší zaostřovací vzdálenost je 3 cm v režimu makro a se zoomem v základní poloze.

 

bílý

 

Měření světla je poměrové, svázané s rámečkem AF pro detekci obličeje, celoplošné se zdůrazněným středem, bodové (uprostřed, nebo svázané s rámečkem AF pro detekci obličeje, anebo se sledováním). Korekce expozice je možná v rozsahu ± 3 EV, k dispozici je funkce i-Contrast pro  automatickou korekci dynamického rozsahu, integrovaný neutrální šedý filtr (s rozsahem tří kroků) a expoziční bracketing. Ekvivalent citlivosti ISO má rozsah od 80 až do 12 800. Vyvážení bílé lze svěřit plné automatice, anebo vybírat ze sedmi režimů, Denní světlo, Zataženo, Žárovka, Zářivka, Zářivka H, Blesk, Podvodou, k dispozici je kompenzace vyvážení bílé, v režimu Smart Auto je dostupná korekce víceplošné vyvážení bílé a možné je provést vyvážení ručně a uložit až dvě nastavení do paměti. 

 

en face

 

Fotoaparát, i když se jedná o kapesní přístroj, nabízí stejně jako předchozí modely řadu možností manuálního ovládání a umožňuje pružně, rychle, pohotově měnit nastavení podle momentální potřeby nebo podle tvůrčích záměrů. Ovládacímu kroužku na objektivu lze rychle přiřadit ovládání různých fotografických funkcí, včetně nastavení clony a času expozice.

 

Canon PowerShot S110 - volič režimů

 

Pro fotografování i natáčení videa je k dispozici mnoho režimů a programů. Pro fotografování konkrétně pohodlný režim Smart Auto, který má v paměti 58 detekovaných scén, mezi nimiž samočinně vybírá, scénické programy může přirozeně vybírat i sám uživatel, dále je to programová automatická expozice, program s předvolbou času (1/2000–15 s), program s předvolbou clony, režim s ručním nastavením všech parametrů expozice. Uživatel si může nastavit a uložit do paměti dva vlastní režimy. Použít je možno mimo jiné rychlé souvislé fotografování HQ, program noční scéna z ruky, Stitch Assist, ale také třeba tvůrčí digitální filtry (High Dynamic Range, Nostalgie, Efekt rybího oka, Efekt miniatury, Efekt levného fotoaparátu, Soft Focus, Monochromatický, Extra živé, Efekt plakátu, Zdůraznit barvu, Změnit barvu) a také funkci Movie Digest.

 

Canon PowerShot S110 - blesk

 

Drobný výsuvný blesk má maximální dosah asi 7 m a nabízí řadu režimů a funkcí: automatický a manuální blesk, synchronizace pomalá a na druhou lamelu závěrky, redukce efektu červených očí, kompenzace zábleskové expozice, expozice s bleskem s detekcí obličeje, bezpčená expozice s bleskem, Smart Flash Exposure, expoziční zámek blesku, manuální přizpůsobení v rozsahu tří úrovní. Použít lze externí blesk Canon HF-DC2.

 

Canon PowerShot S110 - Wi-Fi konektivita

 

Připojení je možno realizovat pomocí rozhraní USB 2.0, mini HDMI, ale také bezdrátové pomocí LAN (IEEE802.11 b/g/n; 2,4 GHz). Díky moderní Wi-Fi konektivitě přístroj umožňuje snadné připojení k tabletům, chytrým telefonům a počítačům a sdílení snímků. Pořízené fotografie a videoklipy lze okamžitě sdílet na sociálních sítích pomocí chytrých telefonů nebo tabletů s datovým připojením a prostřednictvím bezplatné aplikace Canon CameraWindow. Lze také nahrávat snímky z fotoaparátu prostřednictvím přístupových bodů k internetu nebo je tisknout přímo na tiskárně kompatibilní s PictBridge, jako je například nová termosublimační fototiskárna SELPHY CP900, a to přes bezdrátové sítě LAN. Aplikace CameraWindow umožňuje po propojení fotoaparátu s chytrými telefony a tablety s GPS funkcí přidávat k fotografiím informace o přesném místě a čase pořízení. Fotoaparát vždy na závěr dne pomocí Wi-Fi synchronizuje snímky uložené na paměťové kartě s informacemi o lokalitách v telefonu.

 

Canon PowerShot S110 - black and white

 

Jako zdroj energie slouží dobíjecí lithium-iontová baretie NB-5L, která na jedno nabití umožňuje pořídit asi 200 snímků (podle norem CIPA). Uživatel si také může zajistit napájení ze sítě, a to dokoupením sady síťového adaptéru ACK-DC30. Fotoaprát měří přibližně 10 × 6 × 2,7 cm a včetně baterie a paměťové karty váží přibližně 198 g. Nabízen je ve dvou barevných verzích, černé a bílé. Příslušenství, které si může uživatel dokoupit, zahrnuje například měkké pouzdro DCC-1900, odolné pouzdro WP-DC47 vodotěsné do hloubky 40 m nebo kabel Canon HDMI HTC-100.

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoChcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou videoprezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z výkonného a důmyslného ultrakompaktu Canon PowerShot S110?

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: