Střípky z PMA 2006 II. - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Střípky z PMA 2006 II.

3. března 2006, 00.00 | Nabízíme vám další čtyři zajímavé produkty, které nenajdete na velkých zpravodajských serverech či v nabídce velkých výrobců. Jde o drobné příslušenství, které vám může pomoci v každodenním životě s digitálním fotoaparátem. Je libo elektronický hledáček pro SLR i DSLR zrcadlovky, kruhový držák pro externí blesky, digitální mikroskop, nebo skladný reflektor pro změkčení světla externího blesku?

PMA 2006 to nebyly pouze velké expozice hlavních tahounů fotografického průmyslu, ale i malé stánky společností z celého světa a dokonce i nejrůznějších inovátorů a vynálezců. Proto jsme se rozhodli vám kromě hlavních novinek v podobě digitálních fotoaparátů, kiosků, minilabů či objektivů představit i některé drobné příslušenství, které nás něčím zaujalo. Vítejte tedy u pokračování střípků z PMA.

Elektronický hledáček pro SLR fotoaparáty
Myslíte si, že DSLR nebo klasickým SLR zrcadlovkám něco chybí? Musíte komponovat pohledem do hledáčku, což někdy situace neumožňuje? Je fotografování z nadhledu, nebo od země pouze dílem náhody? Řešení existuje a nabízí jej společnost Seculine. Elektronický hledáček ZIGView nasadíte na hledáček zrcadlovky a integrovaný CMOS snímač poté zprostředkuje obraz na displej. Existuje několik variant s pevným i otočným hledáčkem, či s displejem s úhlopříčkou 2" nebo 2,5". Napájení zajišťuje vestavěná baterie, nebo můžeme použít externí napájení. Hledáček je dostupný pro většinu SLR i DSLR zrcadlovek.

Více informací najdete na: http://www.secu-line.com a http://www.intro2020.co.uk/pages/zigview.htm

Kruhový držák pro externí blesky
Používáte externí systémový blesk, nemáte k dispozici bezdrátové odpalování a přesto hledáte absolutní svobodu úhlu záblesku? Pod libovolným úhlem vám dovolí použít externí blesk zařízení firmy Veach. Kruhový držák externích systémových blesků umožňuje nastavit blesk pod jakýmkoliv úhlem okolo osy objektivu, rychle s ním pohybovat či měnit úhel, i když je fotoaparát na stativu. Jedná se o poměrně jednoduché zařízení, které spojuje hot-shoe patici fotoaparátu s posuvnou paticí na kruhovém držáku. Kruhový držák se upevňuje do stativového závitu a samozřejmě umožňuje i použití stativu jako takového.Více informací najdete na: http://www.veachco.com

Zvětšovací lupa pro digitální kompakty
Nejen pro zábavu může sloužit digitální lupa společnosti Lumos. Maximálně až 150x zvětšení lze využít i v komerčním prostředí pro kontrolu kvality výstupu v průmyslu, výuku, výzkum apod. Klasický kompaktní digitální fotoaparát s adaptérem, který z něj během vteřiny vytvoří mikroskop může pořizovat nejen statické snímky, ale také video sekvence. Fotoaparát s adaptérem se přikládá do těsné blízkosti snímaného objektu, a tak je adaptér vybaven pomocným diodou pro osvětlení scény.

Více informací najdete na: http://www.x-loupe.com a http://www.lumos.com.tw

Odrazný reflektor pro externí blesk
Světlo z externího blesku je stále velmi tvrdé, což znamená, že tvoří stíny s ostrým přechodem. Toho se můžeme zbavit použitím často s bleskem dodávaných difuzorů, které nejsou příliš efektivní. Další možností je odraz od stropu, což také nelze využít vždy. Mnoho lidí zná výrobky společnosti Lumiquest, které fungují jako softboxy. Nevýhodou je jejich provedení z tvrdého materiálu, který umožňuje je složit, ale stále jsou náročné na skladování. Na PMA představený Soft Light Reflektor je vyroben z měkkého pružného materiálu, který se snadno poskládá a nezabírá příliš místa. Pomocí suchých zipů lze měnit i jeho náklon, čímž ovlivňujeme i jeho účinnost.Více informací najdete na: http://www.takegreatphotos.com

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » PMA  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: