Recenze - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze - software

Adobe Lightroom, profesionální editor RAW fotografií

11. srpna 2006, 00.00 | Adobe Lightroom je samostatná aplikace na import a zpracování RAW fotografií. Na třetí veřejnou betaverzi a současně první verzi Lightroom pro Windows jsme se podívali trochu podrobněji.

 

 

 

ACDSee Photo Editor 4.0

18. července 2006, 00.00 | Po delší době společnost ACD Systems uvedla na trh přepracovanou verzi svého editoru obrázků a digitálních fotografií, jehož některé adekvátní funkce jsou integrovány i v ACDSee 8 a ACDSee Pro.

 

 

 

JPEGCrops: jednoduchý ořez obrázků

7. července 2006, 00.00 | JPEGCrops umí provádět bezztrátové úpravy JPEG obrázků (otočení, ořez) a to podle šablon pro finální velikost tisku nebo s volným poměrem stran. Svými možnostmi a jednoduchostí je vhodný i pro začínající uživatele. Pojďme se na něj podívat trochu blíže.

 

 

 

Windows Vista: Windows Photo Gallery

3. července 2006, 00.00 | Windows Photo Gallery (WPG) bude součástí nových Windows Vista, který se již dočkal vydání bety2 a my jsme měli možnost jej otestovat. Co vlastně WPG nabízí a co od něj můžete očekávat, se dozvíte po přečtení tohoto článku.

 

 

 

Editujeme RAW v Bibble

19. června 2006, 00.00 | Jedním z dalších často používaných programů pro editaci RAW souborů je Bibble od stejnojmenné společnosti Bibble Labs. Používat jej můžeme jak samostatný program, tak i jako plug-in ve Photoshopu.

 

 

 

Editujeme RAW v Adobe Camera RAW

9. června 2006, 00.00 | Samostatnou kapitolou mezi editory RAW formátu je Camera RAW od Adobe, který funguje jako součást Photoshopu. Nelze jej tedy používat jako samostatný program, ale musíme již mít nainstalovaný Photoshop verze CS, případně CS2, nebo Photoshop Elements 3.0, resp 4.0.

 

 

 

Nikon Capture NX - podrobný test betaverze

26. května 2006, 00.00 | Nabízíme vám exkluzivní detailní informace o připravované nové verzi softwaru Nikon Capture NX spolu s prvními praktickými zkušenostmi z testování poslední beta verze. Jak obstojí nový nástroj pro práci s RAW soubory v dnešní ostré konkurenci?

 

 

 

Editujeme RAW v Phase One Capture One LE

17. května 2006, 00.00 | Další program určený pru úpravu a konverzi RAW souborů, který si představíme, patří k těm nejvíce oblíbeným. Společnost Phase One vyrábí nejen digitální stěny, ale také produkuje povedený software pro zpracování RAW souborů nejen z digitálních stěn, ale také z běžných DSLR zrcadlovek, kde nechybí podpora ani těch nejnovějších.

 

 

 

Fotogalerie šitá na míru

16. května 2006, 00.00 | Express Thumbnail Creator (ETC) umožňuje snadné vytvoření webové galerie. Tyto galerie, jak už bývá zvykem se skládají z náhledů, jež jsou odkazy na zobrazení původní velikosti obrázků. V čem se ETC liší od ostatních se dozvíte v dnešním článku.

 

 

 

Editujeme RAW v Pixmantec RawShoter Essentials 2006

2. května 2006, 00.00 | V úvodním díle našeho seriálu, ve kterém si představíme nejoblíbenější programy pro úpravu a konverzi RAW souborů, se budeme věnovat programu RawShooter Essentials 2006 od společnosti Pixmantec. Jeho obrovská výhoda spočívá ve skutečnosti, že je dostupný zdarma. Co nám nabízí a jaké jsou rozdíly od placené verze?

 

 

 

Strana výpisu

... 16

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: