Recenze - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze - software

Pixela PixeZoom 1.0: plugin pro Adobe Photoshop na zvětšování fotografií

16. ledna 2009, 00.00 | Novinka mezi komerčními pluginy na zvětšování obrázků a fotografií je určena pro Adobe Photoshop CS3 a umožňuje zvětšovat grafické předlohy o desítky až stovky procent s vyšší kvalitou než algoritmy obsažené v samotném Photoshopu. Možnosti a funkce pluginu PixeZoom si nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

Adobe Photoshop Elements 7: multifunkční správce a editor digitálních fotografií

30. října 2008, 00.00 | Fotografie a další grafické a multimediální soubory můžete prohlížet, katalogizovat, upravovat, sdílet a publikovat s mnoha programy. Adobe Photoshop Elements patří mezi nejpovolanější aplikace svého druhu, určené právě k výše popsaným účelům, a jejich aktuální sedmá verze je toho jasným důkazem.

 

 

 

ACDSee Pro 2.5: nová verze správce digitálních fotografií

19. září 2008, 00.00 | Společnost ACD Systems uvedla na trh novou verzi svého manažeru, prohlížeče a editoru digitálních fotografií a dalších multimediálních souborů. ACDSee Pro je určený náročnějším uživatelům, kterým nabízí nejen rozšířenou podporu RAW snímků, ale také několik nových či vylepšených funkcí především v oblasti katalogizace a prohlížení fotografií. Podrobnosti o nové verzi aplikace se dočtete v článku.

 

 

 

Zoner Photo Studio 11: komfortní správce a editor digitálních fotografií

15. září 2008, 00.00 | Jedenáctá stěžejní verze známého manažeru a editoru digitálních fotografií Zoner Photo Studio přináší mimo zrychlení aplikace také celou řadu nových či vylepšených katalogizačních, editačních a publikačních funkcí. Betaverzi produktu jsme otestovali a přinášíme vám přehled všech podstatných novinek včetně spousty ukázek z prostředí aplikace.

 

 

 

Google Picasa 3.0b: nový, lepší a opět výkonnější správce digitálních fotografií

5. září 2008, 00.00 | Třetí stěžejní verze známého a především mezi domácími uživateli stále oblíbenějšího manageru digitálních snímků Google Picasa je sice zatím k dispozici pouze v angličtině a doposud jen v podobě betaverze, to nám však nezabránilo program prozkoumat. Přinášíme vám proto přehled nových či vylepšených funkcí tohoto poměrně kvalitního a stále bezplatného správce fotografií.

 

 

 

Adobe Camera Profiles & DNG Profile Editor 1.0b: používání a úpravy RAW profilů digitálních fotoaparátů

3. září 2008, 00.00 | Novinka společnosti Adobe v podobě Camera Profiles alias univerzální sady profilů pro detailní úpravy digitálních fotografií je vítaným pomocníkem při zpracování, renderingu a konverzích RAW snímků. Celý balík Camera Profiles je v současné době k dispozici jako plně funkční betaverze a společně s editorem DNG RAW profilů se jedná o velmi užitečné doplňky na precizní zpracování RAW snímků. Podrobnější popis obou produktů vám nyní nabízíme.

 

 

 

Alien Skin Blow Up 2.0: plugin na zvětšování fotografií

2. září 2008, 00.00 | Nová verze pluginu Blow Up pro Adobe Photoshop se specializací na zmenšování a především zvětšování obrázků a fotografií přináší několik zajímavých novinek zejména v oblasti lepší kvality zvětšenin a jejich ostření se zaměření na výstupní médium, dále pak upravený náhledový systém a integrované ořezové funkce. Popis pluginu včetně několika ukázek výstupu z pluginu najdete v článku.

 

 

 

Pluginy pro Adobe Photoshop Lightroom 2.0

22. srpna 2008, 00.00 | Nová stěžejní verze Adobe Photoshop Lightroom přinesla mimo několika jiných užitečných novinek v čele s lokálním retušovacím štětcem také rozšířenou podporu externích pluginů. V současné době si již můžete stáhnout něco přes dvacet doplňků pro Lightroom. Většina z těchto pluginů je k dispozici zdarma pro Windows i Macintosh, jejich přehled vám tímto nabízíme.

 

 

 

Xara Xtreme (Pro) 4: Grafika v kostce

20. srpna 2008, 00.00 | Když byl v roce 1995 uveden na trh program Xara Xtreme, znamenal revoluci v podobě možnosti kombinovat vektorovou a bitmapovou grafiku v reálném čase. Jaká je jeho nejnovější verze?

 

 

 

ImageConverterPro 1.0: manipulátor na obrázky a fotografie

14. srpna 2008, 00.00 | Hromadné konverze a manipulační úpravy obrázků, fotografií a celé řady formátů grafických souborů jsou doménou nové aplikace ImageConverterPro, která je zajímavá především možností tvorby konverzních a manipulačních profilů. Popis programu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Strana výpisu

7 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: