Recenze - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze - software

Autopano Giga 2.0.1: automatizovaná tvorba panoramat pro Windows, Mac OS X a Linux

1. června 2009, 00.00 | Profesionální editor panoramatických fotografií umí zdrojové snímky sám analyzovat a poskládat do nejvhodnějšího typu panoramatu, kterému pak lze v dalším programu z balíku Autopano Giga 2 nadefinovat různé navigační hotspoty a propojit panoramata do komplexní virtuální prohlídky. Představení programu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Malý prográmek na velké odšumění fotek: DenoiseMyImage 2.0

12. května 2009, 06.00 | Nedávno byla představena nová verze odšumovacího softwaru DenoiseMyImage 2.0. Na svědomí ji má schopný softwarový vývojář Filip Krolupper, z jehož „dílny“ pochází například další zajímavý program SignMyImage, o kterém jsme psali již dříve. Software DenoiseMyImage je nabízen celkem ve třech modifikacích, včetně funkční freewarové verze. V dnešním článku si tento odšumovací prográmek stručně představíme a také vyzkoušíme.

 

 

 

Phase One Capture One/One PRO 4.7: editor na zpracování digitálních fotografií

21. dubna 2009, 00.00 | Aktualizovaná verze známého editoru RAW snímků přidává dlouho očekávanou nativní podporu TIFF a JPEG fotografií, se kterými lze v programu až na výjimky pracovat stejně jako s formáty RAW, a to včetně specializovaných korekcí barev, tónování snímků, úpravy jejich expozice apod. Popis nových funkcí editoru Capture One 4.7 respektive jeho profesionální verze Capture One PRO najdete v článku.

 

 

 

Neat Image 6.0: opět lepší redukce šumu v digitálních fotografiích

6. dubna 2009, 00.00 | Neat Image patří mezi jeden z nejlepších nástrojů na potlačování a vyhlazování šumu v digitálních fotografiích a je k dispozici v několika standalone variantách pro Windows také jako plugin pro Adobe Photoshop pro Windows a Macintosh. Aktuální šestá stěžejní verze aplikace přináší několik vylepšených funkcí především v oblasti tvorby šumových profilů, popis novinek najdete v článku.

 

 

 

FotoSketcher 1.85: freeware na překreslení obrázků a fotografií

24. března 2009, 00.00 | Líbí se vám efekty ručně malovaných kreseb či přemalovaných fotografií, ale nechce se vám platit za komerční pluginy či programy, které jejich tvorbu nabízí? FotoSketcher může být zajímavou alternativou různých efektových doplňků, narozdíl od nich je však kompletně zdarma.

 

 

 

Poladroid v0.9.5: Tip na zajímavý freeware pro simulaci vzhledu Polaroid fotografií

17. března 2009, 06.00 | Programátor Paul Ladroid před časem vyvinul velmi zajímavý prográmek na simulaci charakteristického vzhledu fotografií, pořízených pomocí legendárních fotoaparátů Polaroid. I když je tento software určen především pro zábavné použití, jsou jeho výsledky značně věrohodné. A to nejlepší nakonec: tento program je k dispozici zcela zdarma.

 

 

 

Corel Photo Album 7 Deluxe: levný manažer fotografií

13. března 2009, 00.00 | Společnost Corel nově nabízí jednu ze svých původních akvizic v oblasti managementu digitálních fotografií pouze za 30 USD! Aktuální verze Photo Album 7 má celou řadu funkcí pro správu, prohlížení, úpravy a publikování digitálních fotografií, to vše v modulárním balíku se snadným ovládáním. V článku najdete nejen podrobnější informace o aktuální verzi aplikace, ale také spoustu screenshotů demonstrujících jednotlivé pracovní sekce Photo Alba.

 

 

 

GeoSetter 3.0.1: bezplatný geotagging fotografií v češtině

4. března 2009, 00.00 | S utěšeně vzrůstajícím počtem nejrůznějších variant GPS přijímačů včetně GPS modulů integrovaných v mobilních zařízeních se stále častěji dostávají do popředí zájmu fotografů také nástroje s funkcí geotagging, neboli označování snímků jejich zeměpisnou polohou. Rádi bychom vám proto dnes představili GeoSetter pro vizuální přidávání GPS údajů k fotografiím, jehož předností je nulová cena, snadné ovládání a mimo české lokalizace také například spolupráce se serverem locr.com.

 

 

 

PhotoME 0.79: EXIF/IPTC hezky česky a zadarmo

27. února 2009, 00.00 | PhotoME je aplikace na prohlížení a editaci EXIF + IPTC metadat a zkoumání ICC profilů barev v digitálních fotografiích. Na rozdíl od většiny svých konkurentů má PhotoME dvě zásadní přednosti – existuje i v české verzi a celý program je zcela zdarma!

 

 

 

Strata Foto 3D 1.6: generátor 3D modelů s pluginem pro Adobe Photoshop

27. ledna 2009, 00.00 | Nástroj na automatizovanou tvorbu a sestavování 3D modelů objektů z fotografií má v své nabídce společnost Strata. Mezi přednosti aplikace patří nejen vysoký stupeň automatizace tvorby schematického texturovaného modelu z jednotlivých 2D snímků, ale také spolupráce Foto 3D s Adobe Photoshopem včetně vytvoření eventuální samostatné vrstvy s texturami pro další grafické úpravy povrchu modelů.

 

 

 

Strana výpisu

6 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: