Recenze - software - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze - software

ContrastMaster 1.0: fotografické efekty na bázi kontrastu a tónování digitálních fotografií

12. srpna 2008, 00.00 | Zbrusu nový plugin pro Adobe Photoshop na tvorbu fotografických efektů pomocí úprav kontrastu a spousty dalších funkcí pro nastavení a manipulaci s barvami, jasem, tónováním snímků nebo třeba s využitím polarizačního filtru přináší celou řadu možností, jak vyrobit umělecké digitální fotografie. Představení pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

IrfanView 4.20: stále dokonalejší multifunkční prohlížeč obrázků pro Windows

25. července 2008, 00.00 | Univerzální prohlížeč a konvertor obrázků IrfanView je i nadále nabízen zcela zdarma. Program nabízí podporu mnoha desítek grafických a multimediálních formátů souborů, disponuje celou řadou zajímavých funkcí a novinky jeho čtvrté stěžejní verze si nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

GIMP - 8. Složená scéna

23. července 2008, 00.00 | Vytvoření některých fotografií je velice obtížné, nebezpečné nebo zcela nemožné. V těchto případech si můžeme pomoci složením scény z několika předem připravených snímků. Budoucí výsledek naší ukázky může velice dobře posloužit pro výuku „Bezpečnosti silničního provozu“. Jde o noční můru všech rodičů - malá holčička vbíhá za míčem přímo pod projíždějící auto.

 

 

 

IDimager 4.1: výkonný katalogizér digitálních fotografií

17. července 2008, 00.00 | Katalogizér, správce a také klasický organizér obrázků a digitálních fotografií pro náročné uživatele nabízí celou řadu specializovaných funkcí pro kompletní management digitálních snímků, včetně interaktivního editoru slideshow, práce s nejrůznějšími metadaty a vestavěného editoru pro základní zpracování fotografií. Funkce programu si nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

Nik Silver Efex Pro 1.0: profesionální stylizace černobílých fotografií

15. července 2008, 00.00 | Novinka mezi pluginy pro Adobe Photoshop je určena k tvorbě černobílých fotografií s různými doplňkovými efekty. Silver Efex Pro umí nejen konvertovat barevné snímky do černobílých, ale zvládne také realistickou simulaci různých filmových materiálů, podporuje interaktivní technologii U Point a má paletu pro kreslení efektů libovolným štětcem Photoshopu. Představení pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Andromeda LensDoc 3.1: korekce optických vad objektivů digitálních fotoaparátů

8. července 2008, 00.00 | Plugin pro Adobe Photoshop a další grafické editory patří mezi univerzální nástroje na korekce obrazových vad objektivů digitálních fotoaparátů. Na možnosti tohoto profesionálně koncipovaného doplňku se nyní podíváme trochu podrobněji.

 

 

 

GrowCut 2.0: levný plugin na maskování objektů a postav

4. července 2008, 00.00 | GrowCut je levný plugin pro Adobe Photoshop a jiné grafické editory a jeho specializací je automatizované maskování objektů s pomocí několika samostatných nástrojů. Plugin může ušetřit dost času zejména při vyřezávání objektů či postav z fotografií a na jeho vlastnosti se nyní podíváme trochu podrobněji.

 

 

 

Canon ZoomBrowser EX 6.1.1: správce a editor digitálních fotografií

24. června 2008, 00.00 | Před necelými třemi roky jsme vám představili firemní manažer digitálních fotografií ZoomBrowser EX, který společnost Canon dodává ke každému svému digitálnímu fotoaparátu a také k většině svých skenerů a dalších produktů. Během několika let se vývoj programu posunul nejen z hlediska ovládání, ale také do oblasti zpracování RAW snímků a nastal tedy čas podívat se znovu na aktuální verzi programu.

 

 

 

Olympus Studio 2: víceúčelový manažer a editor digitálních fotografií

12. června 2008, 00.00 | Firemní správce a především editor digitálních fotografií společnosti Olympus umí pracovat i s RAW snímky, podporuje správu barev a nabízí přehledné funkce na import, prohlížení, porovnávání, archivaci a zejména úpravy fotografií. Recenzi programu vám nyní nabízíme.

 

 

 

GIMP - 7. Rámečky

10. června 2008, 00.00 | Celkové vyznění fotografie neovlivňuje pouze její obsah. Důležitá je též její adjustace do příslušného alba či rámečku. Pokud mluvíme o papírové fotografii, hned mnohé z nás napadnou dřevěné nebo kovové rámečky, doplněné papírovými paspartami, vybrané tak, aby ladily s obsahem snímku. V elektronické formě je logicky nelze použít, musíme si vystačit s orámováním obrazu vytvořeném například v GIMPu.

 

 

 

Strana výpisu

8 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: