SanDisk zdvojnásobuje kapacitu svých paměťových karet - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

SanDisk zdvojnásobuje kapacitu svých paměťových karet

13. března 2006, 00.00 | Jednou z novinek ohlášených na veletrhu PMA 2006 bylo zdvojnásobení kapacity vybraných vysokorychlostních paměťových karet SanDisku. Zvýšení kapacity se dočkala řada karet Extreme III, Memory Sticky DUO Pro Ultra II a speciální SD Plus karta Ultra II, která má integrovaný USB konektor.

Jednou z novinek ohlášených na veletrhu PMA 2006 bylo zdvojnásobení kapacity vybraných vysokorychlostních paměťových karet SanDisku. Zvýšení kapacity se dočkala řada karet Extreme III, Memory Sticky DUO Pro Ultra II a speciální SD Plus karta Ultra II, která má integrovaný USB konektor.

Extreme III
Řada paměťových karet pro profesionály, Extreme III, se dočkala zvětšení kapacit vybraných karet. Extreme III nabízí uživatelům velmi dobré přenosové rychlosti při zápisu i čtení dat. Tato řada karet Compact Flash a SD má udávané minimální přenosové rychlosti 20 MB/s pro čtení i zápis. Memory Stick PRO Duo mají 18 MB/s. V Evropě, na Středním Východu a Africe je záruka 10 let a pro zbytek doživotní. Součástí balení je i software RescuePRO sloužící pro záchranu ztracených dat. Pro použití v extrémních prostředích jsou odolné teplotám v rozsahu od -25°C do 85°C.
Karty Extreme III CompactFlash budou nyní dostupné i v kapacitách 8 GB. Cena pro americký trh byla stanovena na $559.99. Extreme III Memory Stick PRO Duo budou dostupné v kapacitě až 2 GB za cenu $209.99. Extreme III Secure Digital nyní pořídíme také v kapacitě až 2 GB za cenu $419.99.

Ultra II SD Plus
Karty Secure Digital (SD) jsou velmi rozšířené a již před rokem oznámil SanDisk zajímavou novinku. SD kartu s integrovaným USB konektorem, díky kterému nepotřebujete čtečku karet. První vzorky byly představeny na loňské PMA a na té letošní byla představena verze s dvojnásobnou kapacitou, tzn. 2 GB. Ultra II SD Plus bude nabízena od června za doporučenou cenu $134.99. Přenosová rychlost je udávána na min. 9 MB/s pro zápis a 10 MB/s pro čtení.

Ultra II Memory Stick PRO Duo
I když se paměťové karty Memory Stick (MS) používají pouze v přístrojích Sony a mobilech Sony Ericsson, tak jejich prodeje nejsou díky velikosti Sony a množství jejích produktů nezajímavé. Společnost nedávno oznámila, že v digitálních fotoaparátech Sony se budou používat pouze zkrácené verze Duo, a tak se nelze divit tomu, že SanDisk bude nyní nabízet kapacity vysokorychlostních Ultra II MS PRO Duo až do 4 GB. Karta s největší kapacitou má doporučenou cenu $239.99 a součástí balení je i adaptér pro možnost používání v klasických slotech pro nezkrácené verze MS.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » PMA  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: