Tapety - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tapety

Tapeta: Volnost

2. února 2006, 00.00 | Zavolal mi tehdy pan Pavel Štecha, jestli se chci zúčastnit jeho tradičního Cyklosvítání. Pár desítek jeho přátel se scházelo jednou či dvakrát ročně na Václavském náměstí. Na kolech. Ještě za tmy.

 

 

 

Tapeta: Moja s babičkou

26. ledna 2006, 00.00 | Bíglové v ZOO. Tak mohly vypadat tento týden titulní stránky pondělních novin. 1. beagle club výletníků navštívil pražskou zoologickou zahradu. Pětadvacítka bíglů spolu s jedním labradorem a retrievrem přišla pozdravit své přátele.

 

 

 

Tapeta: Sníh na ústupu

19. ledna 2006, 00.00 | Tapeta pro monitor. Co je vlastně tapeta pro monitor? Fotografie, malba, kresba v digitální podobě, na níž jsou rozložena dotyková tlačítka pro spuštění jednotlivých programů. Ano to je jasné, ale jak by optimálně tapeta měla vypadat?

 

 

 

Tapeta: Zamrzlé jezero

12. ledna 2006, 00.00 | Na ten okamžik čekali celé léto. Husté lesy, jimž vládne divá zvěř, zcela obklopovaly jejich domov. A voda před nimi? Hluboká. Pro neplavce nezdolná. Loďku ani vrtulník nemaje, nezbývalo než čekat. Na silný mráz, jenž z vodní hladiny jednou za rok vytváří pevnou rovnou desku, po níž je možné přejít na pevninu civilizace.

 

 

 

Tapeta: Sněhová růže

5. ledna 2006, 00.00 | Jenom pár hodin zbývalo do konce minulého roku. Slunce se vyhouplo na oblohu a ozářilo hluboké kokořínské údolí. Krajina byla takřka liduprázdná, ticho vyplňovalo krajinu. A na břehu rostla růže...

 

 

 

Tapeta: Tam a zase zpátky

29. prosince 2005, 00.00 | Mnoho se v letošním roce povedlo. Zcela určitě. Každému z nás. A to, o čem ještě sníme, zkusme uskutečnit či dokončit v roce novém. Přeji to sobě i každému z vás.

 

 

 

Tapeta: Noční Prahou

22. prosince 2005, 00.00 | Z bodu A jsem se potřeboval dostat do bodu B. Důvod není podstatný. Snad jenom čas byl důležitou veličinou pro vznik nové fotografie. Ano, možná si pamatujete z loňského roku. Jakmile se začne smrákat před šestou hodinou, pracuji na souboru „Světla nočního města“.

 

 

 

Tapeta: Ocel na Kampě

15. prosince 2005, 00.00 | V ten den jsem cosi zařizoval na Malé Straně. V odpoledních hodinách minulého týdne. Zašel jsem potom krátce na Kampu. Projít se, vyčistit myšlenky, pozdravit Vltavu. A ona mi odpověděla.

 

 

 

Tapeta: První sníh

1. prosince 2005, 00.00 | Na cestu k vesnici napadl první sníh. Na zemi přikryl podzimní spadlé listy. Běloba pokryla usínající pole. Radlice traktoru rozhrnula sněhovou masu, aby se školáci dostali do svých městských škamen. Na rozdíl od v tomto týdnu zveřejněné pražské mapy škodlivých zplodin zůstává cesta bílá. Na horách je přece jenom čistěji než ve velkoměstech. Čistší vzduch a snad i sousedské vztahy. Nabízím vám pro tento týden pro váš monitor tento poklid venkovské cesty.

 

 

 

Tapeta: Mlha

24. listopadu 2005, 00.00 | Ten den byla mlha. Ráno. V Praze. Z určitých důvodů jsem se na Děčínský Sněžník dostal až kolem desáté hodiny. Mlha na stolové hoře se rozplynula, ale opar stále pokrýval okolní pohoří.

 

 

 

Strana výpisu

2

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: