Tapety - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tapety

Tapeta: Charmi jede na výlet

13. července 2006, 00.00 | Měli jsme domluveno, že se pro ni zastavíme v pátek krátce po poledni. Pro Charmi. Nádhernou bíglí slečnu z Hlavence. Navečer začínala První bíglí víkendovka Prvního beagle výletnického clubu.

 

 

 

Tapeta: Růžový chodník anebo potkal jsem Jana Šibíka

8. června 2006, 00.00 | Ten chodník byl ještě před týdnem úplně obyčejný. Klasicky položený asfalt, ze kterého tu a tam vyrůstaly řádky zelené trávy. Dalo by se tedy v klidu říci - chodník běžného typu. Však v ten den, kdy jsem pořídil tento snímek, se stal chodníkem růžovým.

 

 

 

Tapeta: Potkal jsem Tibora Huszára

26. května 2006, 00.00 | Existují mnohá setkání. Ve velkoměstě potkáváme denně stovky osob, aniž bychom je pozdravili, či jenom vzhlédli oči k jejich tvářím. Na malém městě se tento počet může redukovat třeba na desítky lidí. K setkání patří pozdrav. Vesnice pak přidává obvykle ještě několik vět. Které se mohou rozvinout do půlhodinového rozhovoru.

 

 

 

Tapeta: Nudlaři vystavují

19. května 2006, 00.00 | Vztah. Jedno z témat, které se snažím na svých snímcích zachytit. Na snímcích pro radost. Mou i druhých. Vztah však nemusí být pouze mezi lidmi. Často jsou objekty mých fotografií psi. A jiná zvířata. Ano vím, fotografování ve volné přírodě nelze nahradit náhražkou zoologických zahrad. Však do Afriky je to přece jenom pár tisíc kilometrů.

 

 

 

Tapeta: Zlatý déšť mění barvu

4. května 2006, 00.00 | Do České republiky definitivně vtrhlo jaro. A tak ti, kdož milují krásu květin, kdož se snaží zachytit jejich každodenně proměňující se podobu, mají žně. Poupata se mění v květy, otevírají se, tvarují, zabarvují, aby po několika dnech definitivně ukončily svůj roční životní cyklus.

 

 

 

Tapeta: Zlatotokopec

21. dubna 2006, 00.00 | Mnoho autorů v poslední době přemýšlí, zdali ten či onen snímek, fotografie krajiny, portrét, akt prezentovat, adjustovat v barevném nebo černobílém podání. Digitální zpracování fotografie, pořízené na klasický film a pak skenované nebo přímo zhotovené digitálním aparátem variantu převodu do stupňů šedi přímo nabízí.

 

 

 

Žlutokráska - stále ještě?

13. dubna 2006, 00.00 | Pampeliška. Oproti minule zveřejněné fotografii tato nabyla dvou nových barev, zlatá se přeměnila na čistě bílou. Na tomto snímku byla částečně využita i zelená barva louky jako pozadí.

 

 

 

Tapeta: Žlutokráska

6. dubna 2006, 00.00 | V letošním roce s prodlouženou zimou jsem ji ještě nepotkal, těším se ale na ni, těším se, až svojí výraznou barvou pokryje české louky, barevně doplní základní zelenou. A já ji budu opět fotografovat, těším se na její přeměnu, než odletí její větrná semínka do světa. Dnes vám nabízím pampeliščin portrét v takřka monochromatickém podání.

 

 

 

Tapeta: Zimní detail

17. února 2006, 00.00 | Hle, již jen pár dní zbývá do doby, kdy se definitivně oteplí. Pražská dlažba osychá od posledních zbytků sněhu. A přitom jenom tři desítky kilometrů od hranice Prahy, na Brdech, běžkaři mažou své lyže a fotografové mají možnost kochat se hlubokým sněhem.

 

 

 

Tapeta: Voda

9. února 2006, 00.00 | Voda, nezadržitelný živel se láskyplně dotýká vodního kamene, aby tu a tam vytvořila vodní vír, aby se spojila s ostatními potoky a společně pak ve formě největších řek dorazily do moře. Tam se přemění do skupenství plynného, vítr odvěje mraky do hor, aby znovu započal věčný koloběh.

 

 

 

Strana výpisu

1

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: